Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

RCA clasa bonus-malus acumulata pentru scuter se adauga la cea acumulata pe autovehicul si invers?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
MBSL

MBSL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.11.2021

View PostAdytza, on 06 decembrie 2021 - 13:32, said:

Ca sa nu mai postati tot felul de teorii despre ce pateste masina cand sta si ce trebuie sa predau, va mai scriu o data:
"as vrea sa iau un scuter in locul masinii pana cand voi merge din nou la servici in format fizic"

A se intelege ca vand masina si cumpar scuter. Voi avea pe numele meu doar acest scuter.
Am să vă spun cum aș proceda eu în acest caz :
1. Aș citi legea și dacă acolo se face referire la vehicule sau autovehicule atunci aș fi liniștit fiindcă și scuterul se încadrează în această categorie. Dacă termenul folosit este mașină sau autoturism, atunci lucrurile se complică. În acest din urmă caz legea nu interzice. Ceea ce înseamnă că permite dar nu obligă. Va rămâne la voia asiguratorului.
2. Aș trimite o solicitare scrisă, cu confirmare de primire sau cel mai rapid și ușor – prin „e-mail” în care aș întreba punctual ceea ce mă interesează. Aș alege ca destinatari : Autoritatea de Supraveghere Financiară – ASF și mai multe firme care au ca obiect de activitate intermedierea încheierii contractelor de asigurare.

În funcție de răspunsul primit aș decide cum voi proceda.

Edited by althea, 09 January 2022 - 19:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate