Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Cea mai buna instalatie GPL

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.05.2013
^
- nu am și nici nu am avut probleme la motor; singura intervenție de la instalarea GPL a fost schimbarea unei bobine de inducție din cele patru, tot la ei, deoarece defecțiunea a apărut cu câteva zile înainte de a mă prezenta la revizia anuală;
- nu am avut aprins martorul check-engine din bord, cu excepția evenimentului de mai sus;
- la unele revizii au modificat ceva date, la altele nu, cred că ține de ce au găsit la conectarea calculatoarelor;
- am instalat pe la 40.000 și acum am 120.000; cifrele nu sunt exacte, voi lua datele din jurnalul de revizii când ajung la mașină;
- nu vreau să-mi  prind urechile, dacă merge nu-l repar, în general unde nu mă pricep, nu umblu;
- nu cred că au dat cu ceva protector atunci când au găurit, dar nici nu am stat tot timpul instalării pe lângă ei; deocamdată nu am rugină.

#20
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 13.02.2015
Merci.

Deci verifica ei implicit parametrii instalatiei la revizie, ceea ce e bine.

Ai mai fost la ei de cand s-au mutat la noul sediu?

Am inteles ca le-au plecat toti inginerii si oamenii cu experienta...

#21
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.05.2013
Da, am fost la sediul de pe centură. E cam departe pentru mine, dar nu schimb pentru un drum pe an service-ul. Se plângeau de trafic până la muncă cam toți angajații.

#22
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,958
  • Înscris: 06.04.2007

View Postgmowner, on 23 ianuarie 2023 - 13:10, said:

De ce oare daca se cauta pe net despre acest subiect, unii zic ca sute de mii de km nu au avut probleme, iar altii zic ca dupa 50 mii km li s-au ars supapele de evacuare?
Aceleasi masini, aceleasi instalatii, aceiasi montatori cunoscuti si cu experienta.
Depinde de masina, mod exploatare, intretinere, statii de alimentare.
Sunt atatia factori incat nu se poate ca fiabilitatea sa fie similara de la o masina la alta cu aceeasi instalatie gpl.


#23
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 13.02.2015

View Postmarianvasile, on 31 ianuarie 2023 - 11:26, said:

Da, am fost la sediul de pe centură. E cam departe pentru mine, dar nu schimb pentru un drum pe an service-ul. Se plângeau de trafic până la muncă cam toți angajații.

Deci recomanzi in continuare acest service, chiar in componenta actuala a echipei de angajati?

#24
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 13.02.2015
Si raspund tot eu: nu, nu sunt de recomandat.

Acesti interesanti "celebri" montatori de GPL auto, care probabil au impresia ca si asa au prea multi clienti, nu raspund la solicitarile online.

Si anume:
- AGR Autogas (monteazagpl) ;
- ProGaz (Vernesti) ;
- AndreiGPL (Alternative fuel systems).

Cei care au raspuns se numesc SuperGaz si acestia sunt si alegerea mea in momentul in care ma hotarasc sa montez GPL pe masina.

#25
CostyDcg

CostyDcg

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2023
Salut. Aveți idee de unde descarc și eu soft pentru acest model de instalație? Eurogas Omegas

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate