Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Romania a mai ratat un Mondial. Al 6-lea!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Sa nu ne para rau. Aveam sanse zero.
In grupa cu Germania, puteam lua maxim locul 2. Si cu locul 2, la baraj, intalneam Italia. Daca scoteam Italia, jucam cu Portugalia in al doilea baraj.
Deci trebuia ori sa fim mai buni ca Germania, ori ca Italia si Portugalia.
Deci chiar n-am avut sanse, de data asta.
Prin "Nations League", mai avem sansa la ceva?

#2
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Eu zic să privim altfel lucrurile: am economisit niste bani buni la buget.

#3
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 22.03.2007
Și nu e ultimul... e doar unul din șirul lung în care o să ne uităm la alții cum joacă și la ai noștri cum vin la antrenament cu A8. Mare minune dacă găsește Burleanu (în italiană "burla" înseamnă "glumă", asta știți) un antrenor. Mai repede ar găsi un antreprenor. De pompe funebre!

Edited by takis, 26 November 2021 - 20:32.


#4
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
niciodata nu a fost Romania vreo smirifomfleala in fotbal. Mereu au fost mediocri spre (foarte) slabi. Fotbalul romanesc este exact acolo unde merita sa fie.

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
aici gresesti. "niciodata" ala e contrazis de fotbalul rominesc din anii '90

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

View Post_R_A_D_U, on 26 noiembrie 2021 - 20:24, said:

Eu zic să privim altfel lucrurile: am economisit niste bani buni la buget.

Si eu zic sa privim altfel lucrurile, o calificare la mondiale ar fi insemnat un plus semnificativ la buget, care ar fi insemna prime mai mari pentru conducerea FRF ca ei saracii "merita" cel mai mult. Asa macar nu au foarte mare bugetul de unde sa fure ceva.

Si ca sa vedem altfel lucrurile, eu zic ca daca ajungeam noi cumva la mondiale pe acolo ne faceam de ras. Cand ne bateau pe acolo tari precum Panama, Mongolia sau Somalia. Asa ca mai bine linistiti in fata TV-ului fara dureri de cap.

#7
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postmurdar, on 26 noiembrie 2021 - 20:33, said:

niciodata nu a fost Romania vreo smirifomfleala in fotbal. Mereu au fost mediocri spre (foarte) slabi. Fotbalul romanesc este exact acolo unde merita sa fie.

Sa nu exageram. E drept ca, in general, am fost mamaligi, dar ca in anii din urma n-am fost niciodata. E umilitor sa nu poti sa bati echipe de genul Armeniei, Islandei etc.
Au fost cativa ani buni ai Generatiei de Aur, cand ne bateam de la egal la egal cu selectionatele mari ale Europei sau lumii. Si, ce era mai frumos, era ca jucam fotbal...

#8
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 04.09.2013
Pana nu se schimba mentalitatea de cocalar pe care o au toti cand dau de bani si nu-i mai intereseaza performanta, nici nu merita sa speram, chiar si daca ne calificam din noroc.
Mentalitate care se vede si in joc. Sa joci pentru nationala, pentru cei mai multi romani nu mai reprezinta o mandrie, un motiv sa dea totul pe teren, ci doar un risc de accidentare care sa-i tina departe de echipa de club, de unde isi iau banii.

Ma uitam la clipul de mai jos in care un fotbalist fix asta declara, ca i s-a urcat la cap dupa ce a ajuns la Inter. Din pacate, nici macar la echipele de club nu sunt in stare sa se mentina. Mi-e scarba.

Am dat direct la minutul respectiv.

https://youtu.be/_FT6w_eNpMM?t=616

Edited by wld-ro, 26 November 2021 - 21:30.


#9
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Și ?

Era mai bine să ne rupă Italia la baraj ?

Din păcate, se văd roadele cumpărării de străini irosiți 30+, fără să fie promovați juniori în prima divizie, dar și a administrației defectuoase a lui Burleanu, care a angajat vulcanizatori în federație și antrenori irosiți pe la loturile de juniori. Plus, fondurile investite în infrastructura fotbalistică de alde Gigi, Copos, Badea=0 (zero).

Nu vom mai prinde un Mondial în următorii 20 de ani, doar printr-o minune ne vom califica prin 2034 ori 2038, în condițiile în care rezultatele și la nivel de club sunt „sub nivelul mării”...

#10
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,066
  • Înscris: 24.02.2011
Ne merităm soarta. Adică nu-i destul că n-am obținut nici un rezultat cu Rădoi ca selecționer, dar unii s-au gândit să-l propună din nou. Sau altă variantă: Dan Petrescu.Posted Image
Realitatea este că ne îndepărtăm ca valoare de restul tărilor, nici vorbă să ne apropiem. În ritmul ăsta o să ajungem să jucăm de la egal la egal cu Lichtenstein, Luxemburg și Gibraltar

Edited by sandel1, 26 November 2021 - 21:37.


#11
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Pacat. Poate vom reusi la urmatorul. Posted Image

#12
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Veste bună, nu suntem doar noi în acest rahat, Bulgaria și Ungaria nu s-au mai calificat din 1998, respectiv 1986. Ungaria are totuși, rezultate la Euro. Bulgarii chiar trist, să termini pe locul 4 din 5, cu vreo 4 puncte din 24 de puncte posibile...

Edited by c4n1b4lul, 26 November 2021 - 21:39.


#13
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
fiti optimisti, macar nu mai e nevoie sa mutam antena "pa Bulgari" Posted Image

#14
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postflorinpopa1, on 26 noiembrie 2021 - 21:37, said:

Pacat. Poate vom reusi la urmatorul. Posted Image
Da... Sigur...

Urna a 3-a, grupă cu Belgia și Polonia în preliminarii, kaput !

Doar dacă am avea noroc de o grupă gen Croația și Ucraina în primele două urne, să ne batem prin miracol pentru baraj cu ucrainienii.

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Cum am ratat Mondialul din 2022, a pierdut TVR drepturile? Nu-i bai, le ia Pro. Sau a fost inainte de vreme si nu s-a dat la TV? Nu cred ca am ratat nimic, daca el inca nu a fostl

Revenind on-topic, nu prea ai acum sa ai fotbal de performanta, pentru ca ai unde sa formezi jucatori. Centrele de copii si juniori sunt praf, cei care sar gardul ajung de cele mai multe ori la FCSB... Acolo invata ca poti lua 15k euro/luna, daca faci cruce, mergi la biserica si mai joci cand are chef ”stapanul”.

#16
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,226
  • Înscris: 23.10.2013

View PosttEo, on 26 noiembrie 2021 - 20:51, said:

aici gresesti. "niciodata" ala e contrazis de fotbalul rominesc din anii '90

Da, dar în anii 90 Steaua încă era în prima ligă, iar Dinamo nu se "bătea" la retrogradare ca acum...

#17
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
Tinem cu SERBIA la mondiale ,doar sunt vecinii nostri !

#18
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
:rolleyes:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iqZMT1JIsY0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

S-a întâmplat asta şi pentru că s-a pus mult accent pe imagine. De fapt accentul pe imagine a distrus multe. Şi în afară există chestia asta - vezi David Beckham care a ajuns să aibă prea mulţi bani pentru ceea ce, dar se mai şi face fotbal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate