Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Numai aici despre programele sportive difuzate de Realitatea Sportivă.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
,,Pe 1 decembrie, oameni buni, de ziua națională a României, familia Realitatea se mărește cu două proiecte: Realitatea Sportivă și Realitatea Star. Anamaria Prodan va fi acționar la ambele televiziuni și se va ocupa de partea tot ce ține de partea editorială”, a spus Giurgea.

Anamaria Prodan a explicat, pe scurt, cum va arăta noul proiect: „Vor fi două televiziuni altfel decât orice există pe piață. Canalul de sport este altfel față de tot. E greu să te bați cu cabliștii, tu, ca un bebeluș. Dar o să vedeți că doar omul sfințește locul. Vom strânge o echipă frumoasă, fără pată”.

Anamaria Prodan, despre conținutul postului „Realitatea Sportivă”
„În afara a tot ce vom achiziționa pe partea de meciuri de fotbal și alte competiții sportive, eu vreau să aduc în prim-plan și munca sportivilor, viața lor din afara terenului. Vreau să îi văd și altfel, nu doar timorați în fața camerelor TV. Vreau să arăt că un sportiv nu este unul care nu știe decât să dea cu piciorul în minge. Nu e adevărat!

Cred că sportul este o chestie de bucurie, nu de încrâncenare. O să privim partea umană a sportului. Nu contest, pe măsură ce vor trece lunile, vom crește”, a explicat Anamaria Prodan.

Mă întorc la prima dragoste, la presă. Vreau să fiu numărul 1. Mereu am crezut în puterea presei de a schimba orice și oricum. Cred în oamenii tineri și foarte bine pregătiți.
- Anamaria Prodanitatea Sportivă.
Sursa: https://www.gsp.ro/g...ertatea-articol

Edited by RODigitalum-megafanro, 24 November 2021 - 08:33.


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Anamaria Prodan - un motiv să ignor canalele respective.

#3
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 12.03.2015
Din comentariul făcut de A. Prodan deduc ca cel puțin la început o sa se axeze pe talk-show-uri sportive și pe emisiuni gen "Prodanca&Reghe" ce era pe Antena Stars. Adică ceva reality-show în care sunt prezentate scene din viata unor sportivi. Eu sincer nu sunt prea incantat de prezentarea făcută.
Si încă o chestie, depinde când vor fi preluate aceste canale de către marii operatori tv. Nu se precizează niciunde ca începând cu data de 01.12.2021 posturile acestea vor putea fi vizionate în rețeaua Digi, Vodafone sau Orange...

Edited by ovydinho84, 24 November 2021 - 10:41.


#4
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 08.11.2019

View Postovydinho84, on 24 noiembrie 2021 - 10:41, said:

Din comentariul făcut de A. Prodan deduc ca cel puțin la început o sa se axeze pe talk-show-uri sportive și pe emisiuni gen "Prodanca&Reghe" ce era pe Antena Stars. Adică ceva reality-show în care sunt prezentate scene din viata unor sportivi. Eu sincer nu sunt prea incantat de prezentarea făcută.
Si încă o chestie, depinde când vor fi preluate aceste canale de către marii operatori tv. Nu se precizează niciunde ca începând cu data de 01.12.2021 posturile acestea vor putea fi vizionate în rețeaua Digi, Vodafone sau Orange...

Din 01.12.2021 vor începe emisia. RDS-ul ar putea fi primul operator la care ar putea să intre. Vă dați seama că deja s-au semnat acordurile cu cabliștii, fiind frații lui Realitatea Plus.

Faza este că vor începe emisia de la ora 18:00, miercuri. Iar în ultimul timp, RDS-ul a introdus canale și miercurea.

Edited by BAYMAX, 24 November 2021 - 10:55.


#5
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View PostRODigitalum-megafanro, on 24 noiembrie 2021 - 08:31, said:

Vreau să arăt că un sportiv nu este unul care nu știe decât să dea cu piciorul în minge. Nu e adevărat!
Sursa: https://www.gsp.ro/g...ertatea-articol
S-o anunte cineva ca sportul nu se rezuma doar la circul in care s-a "jucat" toata viata. Inca 2 posturi care se vor adauga in grupul "Gunoaie".

#6
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 12.03.2015
Ce se mai aude de Realitatea Sportiva? E asa cum am zis eu sau nu? Am urmărit unpic de la 18 sa vad marea lansare și mi-au confirmat așteptările. Din păcate o sa fie un mare fâs. Nu cred ca o sa transmita mare lucru. Rămâne întrebarea când o sa fie preluate de către marii operatori???

#7
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Nimic, momentan retransmite Realitatea Plus 4:3 (nu a trecut la 16:9) probabil o sa ramana asa un timp.

#8
judexmarianmarian

judexmarianmarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.05.2018
Propun in programu realitatea sportiva emisiuni de sport care momentan nu sunt transmise Romania cum ar fi sporturi de iarna ( sanie skeleton bob ) atletism  !!!

#9
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 22.02.2015
Păi o să o dea pe Ana Maria Prodan când se dă cu sania. Poate și când face bob.

#10
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Până acum au drepturi doar pentru Campionatul național de snooker.
Attached File  Screenshot_20220115-173933_Chrome.jpg   450.3K   22 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate