Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Coalitia Nationala, program de guvernare si marete realizari

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5543 replies to this topic

#37
SacDePureci

SacDePureci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 12.02.2007

 Bursul, on 23 noiembrie 2021 - 15:22, said:

Diferenta dintre PNL si PSD e ca pe santierele de autostrada se lucreaza. Unii au pus 2 borduri si au plecat, altii finalizeaza. Din pacate asta e tot Posted Image

PSD
[ https://newsweek.ro/resize/p610jt0Fe8zL1hJP-AhYgsxMpkqlA42t0xLtVV-sPJY/fit/800/600/ce/0/aHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAxOS9NYXkvNjZlYzhmMDFkZDdhMDNjYTVlMWNiNGMwM2Y5ODYxZjUuanBn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PNL (+ USR)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NQZyXHOCTkM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nu stiu cum va fi de acum incolo, dar n-am mari sperante.

Pesedeaua a fost mereu impotriva dezvoltarii Romaniei. Dovada stau zecile de reportaje cu proiecte facute in bataie de joc si la preturi astronomice, cu inaugurari de santiere pe care s-a muncit doar in ziua inaugurarii.
Pesede vrea oameni manipulabili, prosti, masa votanta constanta. Peneleul, face cam cu 10% mai mult decat zero ca pesede, dar de data asta facem media si ajungem pe la 5% realizari si alea proaste si cu bani multi/furati.

#38
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

 shefu_de_combinat, on 23 noiembrie 2021 - 16:11, said:


Vai, dar se poate..

Quote


Finalizarea lucrărilor aflate în execuție și efectuarea recepțiilor la terminarea lucrărilor pentru proiectele:

• Reabilitarea liniei de cale ferată Simeria-Sighișoara, inclusiv ERTMS nivel 2;
• Reabilitarea liniei de cale ferată Frontieră-Curtici-Simeria;
• Reabilitarea liniei de cale ferată Brașov-Sighișoara;
• Reabilitarea liniei de cale ferată București-Giurgiu faza I;
• Poduri și podețe - etapa I SRCF Cluj, București, Timișoara și Craiova.

Finalizarea studiilor de fezabilitate aflate în derulare, identificarea și asigurarea surselor de finanțarea pentru demararea de noi lucrări pe rețeaua TEN-T Centrală și Globală pe secțiunile:

- Craiova-Calafat.
- Craiova-Caransebeș.
- București Nord-Giurgiu Nord-Frontieră faza II.
- Apahida-Suceava.
- Pașcani-Dărmănești-Vicșani-Frontieră.
- Predeal-Brașov.
- Portul Constanța.
- stațiile Fetești și Ciulnița.
- modernizarea stațiilor de cale ferată din România.
- modernizare trecerilor la nivel cu cale ferată, poduri, podețe și tuneluri

Lansarea de noi proiecte de modernizare pe secțiuni aflate pe rețeaua TEN-T Centrală și Globală:
- Timișoara-Arad-Caransebeș.
- Cluj-Episcopia Bihor.
- Coșlariu-Cluj Napoca.
- București-Craiova.
- Rădulești-Giurgiu.
- Constanța - Mangalia.
- Ploiești Vest-Focșani-Roman-Iași-Frontieră

Si pe sectoarele deja deschise se lucreaza. Chiar se lucreaza cu drag si spor.

Spoiler

Edited by Alecsandru010, 23 November 2021 - 16:31.


#39
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 Alecsandru010, on 23 noiembrie 2021 - 16:26, said:

Vai, dar se poate
2/3 din alea sunt "o sa terminam ce e inceput deja" ceea ce plm macar atat?

Zi-ne sincer, ca suntem intre prieteni aici, macar tura asta a picat ceva, sau tot din entuziasm dezinteresat?

Edited by shefu_de_combinat, 23 November 2021 - 16:29.


#40
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ah, dar deja v-am zis..

N-o sa mai fiu director la Apele Romane si o sa ma duc la Romsilva. Ca mie nici nu-mi place apa sau baltile. Iar pescuitul ma plictiseste si io nu vreau propria-mi insula ca domnu' Dragnea. Mie-mi place muntele si padurea. Si o sa primesc cateva sute de hectare-n Fagaras sa-mi fac si io o cabanuta de unde sa pot umbla telelelu pe coclauri :D

#41
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 bossake, on 23 noiembrie 2021 - 16:16, said:

Probabil urmeaza o guvernare buna pentru Romania. Dar nu si pt majoritatea de pe Softpedia, pt cei de pe Softpedia guvernare buna a fost guvernarea Pnl/ Usr. guvernare ce astazi a dus Pnl la 18% si Usr in jurul eternei cifre de 14%. De buni ce au fost Posted Image)). Dar useristii o voiau inapoi, sa faca aceeasi coalitie ca si cea tocmai destramata.

Pana la urma vine la guvernare partidul care a castigat alegerile. a iesit partidul care a luat 16% si a intrat partidul care a castigat, cu 29%.

Bre , n-ai ce face cu boii mici , cum e turcu si pistolul
Ma bucur  ca ai prins culoare in obrajori, sa nu uiti sa ma anunti  cind coboara bunastarea peste tine, asta pesedeza  ,iar despre populatia de pe softpedia nu-ti fa probleme , nu te chinui in zadarPosted Image

#42
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jqYLK_l15y0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu accentul pe prima strofa : " cand eram colegi de vis ..........doamna, cate ti-am promis / ca ma mir si eu "

Edited by JurasikMan, 23 November 2021 - 16:48.


#43
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

 Alecsandru010, on 23 noiembrie 2021 - 14:25, said:


Si acum sa trecem de chestiunile abstracte la lucrurile care ne intereseaza pe toti - drumuri, cai ferate, scoli, spitale, ace, brice si carice, adica dezvoltare! Posted Image
Măi, ce-mi place la tine, cum te bucuri de formarea unei coaliții toxice, cu potențial mult mai dăunător României decât USL 1.0. ;)

Oportunism total din partea ta, tu care îi înjurai pe pesediști până acum câteva săptămâni, și aruncai cu noroi în USR, care propunea reforme reale pentru vindecarea rănilor provocate de 31 de ani de guvernări defectuoase neo-feseniste, care au condus această țară la performanțele negative în cadrul Europei (penultimii/ultimii în statistici).

#44
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,572
  • Înscris: 05.11.2009

 c4n1b4lul, on 23 noiembrie 2021 - 16:55, said:


Măi, ce-mi place la tine, cum te bucuri de formarea unei coaliții toxice, cu potențial mult mai dăunător României decât USL 1.0. ;)

Oportunism total din partea ta, tu care îi înjurai pe pesediști până acum câteva săptămâni, și aruncai cu noroi în USR, care propunea reforme reale pentru vindecarea rănilor provocate de 31 de ani de guvernări defectuoase neo-feseniste, care au condus această țară la performanțele negative în cadrul Europei (penultimii/ultimii în statistici).

Pai colegul are coloana vertebrală de stejar, nu gluma

#45
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,257
  • Înscris: 06.01.2007
Gata tati!
Au venit "ai nostri" la putere. Incepe sa curga miere si lapte.
Am dat drumul la teveu si parca mi s-a luminat casa, asa de fericit ma simt.
Cresc salarii, pensii, alocatii, tot.
Parca mi s-a si sculat un pic. Cred ca o sa lipsesc 10 minute de pe forum.

#46
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 bossake, on 23 noiembrie 2021 - 16:16, said:

Probabil urmeaza o guvernare buna pentru Romania.
Sigur ca da. Pentru mafioti, nu pentru cetateni.
Astia au impresia ca suferim de amnezie.

#47
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,687
  • Înscris: 22.11.2007
Vom vedea la urmatoarele alegeri cat de buna se va dovedi guvernarea. Daca nu va fi buna aceste partide vor deveni irelevante.

#48
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
La urmatoarele alegeri democratice, atunci cand vor fi posibile......
Slabe sanse sa se intample secolul asta.

Edited by pasilla, 23 November 2021 - 17:21.


#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,501
  • Înscris: 30.10.2003

 Alecsandru010, on 23 noiembrie 2021 - 16:26, said:

Si pe sectoarele deja deschise se lucreaza. Chiar se lucreaza cu drag si spor.
Eu dau maxim 2 luni, pana cand se va asterne linistea pe santiere: reluari studii fezabilitate, licitatii peste licitatii, contestatii, dosare facute prost.

#50
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Oare daca ma uit online la lansarea programului trebuie sa apalud?

 pasilla, on 23 noiembrie 2021 - 17:20, said:

La urmatoarele alegeri democratice, atunci cand vor fi posibile......
Slabe sanse sa se intample secolul asta.
PNL alianta cu PSD.
Nu ai cum asa ceva, este a mai caterinca posibila.
PNL s-a ingropat singur.

#51
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,687
  • Înscris: 22.11.2007

 pasilla, on 23 noiembrie 2021 - 17:20, said:

La urmatoarele alegeri democratice, atunci cand vor fi posibile......
Slabe sanse sa se intample secolul asta.

te rog explica ne ce anume a fost nedemocratic la alegerile din 2020 de exemplu.

sau cumva pt tine democratie este doar daca ar castiga partidul tau preferat? de ce nu accepti ca alti cetateni, cam de 2 ori mai mult au alta opinie politica?!

#52
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Alegerile au fost cumparate de ajutoare sociale si promisiunea ca se maresc pensiile.
Alegerile alea nu au fost chiar libere in adevaratul sens al cuvantului.
Au fost cumparate.

Stai asa ca se sucira PSD-isti cu lansarea programului de Guvernare. Ciolacu zice Marti 18:00 si PSD zice Miercuri 19:00

Edited by argonaut, 23 November 2021 - 18:43.


#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,501
  • Înscris: 30.10.2003

 Bursul, on 23 noiembrie 2021 - 17:34, said:

Eu dau maxim 2 luni, pana cand se va asterne linistea pe santiere: reluari studii fezabilitate, licitatii peste licitatii, contestatii, dosare facute prost.


Asociaţia Moldova Vrea Autostradă acuză Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) de lipsă de transparenţă, după ce reprezentanţii societăţii civile au fost informaţi că nu vor mai avea acces la şedinţele săptămânale pe tema autostrăzilor Moldovei, care au loc de peste un an la sediul companiei naţionale.

Conducerea asociaţiei civice ieşene a transmis, marţi, 23 noiembrie, o scrisoare deschisă premierului desemnat Nicolae Ciucă, liderilor PNL, PSD şi UDMR, Florin Cîţu, Marcel Ciolacu şi Kelemen Hunor, precum şi preşedinţilor USR şi AUR, Dacian Cioloş şi George Simion, în care "îşi exprimă indignarea faţă de hotărârea Ministerului Transporturilor - CNAIR de a renunţa la transparenţă şi dialog cu reprezentanţii societăţii civile care monitorizează demersurile pentru construirea de autostrăzi".

[ https://media.giphy.com/media/Aa5shwDRt27cs/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 23 November 2021 - 18:03.


#54
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 bossake, on 23 noiembrie 2021 - 17:43, said:

te rog explica ne ce anume a fost nedemocratic la alegerile din 2020 de exemplu.
Sunt mult prea multe de explicat.
Iti dau numai doua indicii:
1. Lipsa accesului cetatenilor la informatia corecta.
2. Imposibilitatea participarii la vot pentru mare parte a votantilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate