Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

E.ON - Experientele clientilor

- - - - -
  • Please log in to reply
2117 replies to this topic

#55
betivul

betivul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 24.06.2007
@Rav_885
Mă înțeleg ce zici tu dar până mea daca știau că îi doare în sula de contract nu trebuiau să scrie o data pe el
Trebuia să fie scris in contract că data de incepere : o data in viitor când ni se scoală noua sa furnizam
Și așa aveau și ei un contract oarecum corect
Până mea nici nu am trecut la ei și sunt deja satul de ei
Asta e nunta cu nabadai

Edited by betivul, 26 November 2021 - 19:46.


#56
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012

View PostDocV64, on 25 noiembrie 2021 - 21:52, said:

Preţ variabil, cu notificare 45 zile înainte ca modificarea tarifului să intre în efect.
Detalii complete tarife în imaginea de mai jos:
Am aceeptat/accesat si eu oferta lor in seara asta. Ai primit pe mail contractul? Ca eu nu am salvat paginile acelea care le-am semnat.

#57
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 14.04.2009

View Postbbox, on 26 noiembrie 2021 - 19:00, said:

Contract incheiat in luna iunie, tarif "garantat" pe 12 luni, incepand cu 1 iulie.
Notificare primita azi:


[ https://i.imgur.com/C0T21Lv.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca ai E.ON Cost Control Gas, atunci n-au temei contractual de majorare a pretului...contesti notificarea la EON, ANRE si ANPC...nici vorba de denuntarea contractului...

Conditii specifice_E.ON Cost Control Gas
Servicii incluse:
- facturarea, în vederea plății, a unei sume lunare, aceeași pentru cele 11 luni contractuale,
urmată de o regularizare în luna a doisprezecea;
- prețul gazelor naturale menționat la art. 2 este fix şi garantat timp de 12 luni;
- calitate şi siguranţă a furnizării prin condiţii contractuale corecte;
- acces gratuit, de pe telefon/tabletă sau PC, la contul personal E.ON Myline - istoric facturi şi
plăţi, transmitere index contor, factură electronică, actualizare cantități lunare de consum;

#58
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
Pai da... Am primit si eu azi contractul semnat pe 10.10.2021
.. eon cost control..
Dar pretul nu-i specificat i. Contract... :-)
Plec de draq..Restart la ma-sa.. Eon... Asa ceva... Vb pe chat cu eon, zic c-am aplicat pe 19.11 la oferta eon promo digital .aia cu black friday...zice sorry e pt clienti existenti eon in pprtofoliu, dar pe cost reglementat... Zic... Really? Si am mai aplocat o data... Niste maimite si astia...
Nici nu mai conteaza FUI sau neFUI... Sa trec iarna asta si vedem si cu gazul cum sta treaba... Regandim sursele de energie...mama lor de nesimtiti...
Asa e cand avem un stat slab... Cu prosti la legiferare si corupti... ANRE, dormi??!? Aveti salarii babane, mama voastra de putori...

#59
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 14.04.2009

View Postbbox, on 26 noiembrie 2021 - 19:00, said:

Contract incheiat in luna iunie, tarif "garantat" pe 12 luni, incepand cu 1 iulie.
Notificare primita azi:
Si nici nu ies la socoteala cele 45 de zile inainte de majorare...niciun numar de articol din contract care le permite majorarea...o notificare facuta in bataie de joc...isi vor lua amenzi la greu...

#60
Marioroy

Marioroy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.04.2021

View Postove08, on 26 noiembrie 2021 - 15:43, said:

Salut,cu ce data de incepere ai primit contractul de la eon pentru gaz.cand intra in vigoare exact?
Salut! Intra in vigoare in 14 decembrie

#61
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001

View Postbbox, on 26 noiembrie 2021 - 19:00, said:

Contract incheiat in luna iunie, tarif "garantat" pe 12 luni, incepand cu 1 iulie.
Notificare primita azi:

Nu exista contract eon cu pret fix in afara de cel denumit cost control (care nu exista in iunie) !
Poti sa arati unde anume in contractul tau in vigoare scrie pret garantat ?

#62
DocV64

DocV64

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 30.08.2021

View Postconstantinp, on 26 noiembrie 2021 - 21:06, said:

Am aceeptat/accesat si eu oferta lor in seara asta. Ai primit pe mail contractul? Ca eu nu am salvat paginile acelea care le-am semnat.

Cazul#1
Completat documentele duminică (21-NOV) pe la ora 14. Nr. de contract alocat: 186xx.
Peste aproximativ o oră, primit e-mail de confirmare.
Peste încă o oră, primit e-mail cu link activare cont E.ON Myline.
A doua zi (luni, 22-NOV, pe la ora 17), primit e-mail cu contractul atașat.

Data de intrare în vigoare a contractului, este trecută în contract chiar din momentul completării acestuia.
În cazul meu ce am primit a rămas nemodificat din acest punct de vedere (12.12.2021).

----------
Cazul#2
Pentru un al doilea contract, am completat "hârtiile" pe 23-NOV pe la ora 22:00. Nr. de contract alocat: 230xx.
Am primit e-mail de confirmare abia a doua zi (24-NOV, pe la ora 13).
De atunci nici un alt semn...
Aștept să vină contractul.

În ultima săptămână a fost un asalt destul de mare de cereri pentru contracte noi și cred că le va lua ceva timp până vor reuși să valideze/proceseze pe fiecare în parte.

#63
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
Pentru cei care ati primit notificari de majorare pret de la Eon: vedeti notificarile si in contul online? Sau doar printata?

#64
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

View Postkhristian78, on 26 noiembrie 2021 - 22:03, said:

... Regandim sursele de energie...mama lor de nesimtiti...

Pai, prietene, dacă poți "regândi sursele de energie" să te poți încălzi cu altceva in loc de gaze câștigi o căruță de bani din economii la gaze. E cel mai profitabil job. Nici nu merita să mai muncești pentru capitaliști daca descoperi petrol și gaze în curte.

#65
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 14.04.2009

View PostRav_885, on 27 noiembrie 2021 - 17:37, said:

Pai, prietene, dacă poți "regândi sursele de energie" să te poți încălzi cu altceva in loc de gaze câștigi o căruță de bani din economii la gaze. E cel mai profitabil job. Nici nu merita să mai muncești pentru capitaliști daca descoperi petrol și gaze în curte.
Asta in SUA...la noi intra direct in proprietatea statului si te acuza de furt daca nu declari imediat ca ai descoperit zacamintele (la tezaure se da recompensa, la zacaminte naturale nu stiu sa se dea ceva in afara de multumiri)...te mai si expropriaza pe deasupra...

Edited by av_myjob, 27 November 2021 - 18:16.


#66
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 30.06.2007
Este cineva care a completat documentele online pt.oferta de Black Friday și nu a primit email de confirmare?

#67
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
da,eu

#68
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

View Postisav, on 28 noiembrie 2021 - 10:51, said:

Este cineva care a completat documentele online pt.oferta de Black Friday și nu a primit email de confirmare?

Nu. Daca ai primit un număr la final de aplicație ar trebui sa primești și mail. Durează vreo 2-3 zile până vine mail.

Edited by Rav_885, 28 November 2021 - 12:38.


#69
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012

View Postisav, on 28 noiembrie 2021 - 10:51, said:

Este cineva care a completat documentele online pt.oferta de Black Friday și nu a primit email de confirmare?
Da, și eu, am completat și semnat contractul și celelalte documente pe 26 noe seara târziu, și nu am primit mail de confirmare până acum. Doar numar de ordine am primit. Furnizarea trebuie să înceapă cu 17 dec conform contractului semnat.

#70
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021

View Postisav, on 28 noiembrie 2021 - 10:51, said:

Este cineva care a completat documentele online pt.oferta de Black Friday și nu a primit email de confirmare?
Am trimis pe 18,am primit nr de ordine 15xxx și cont pe aplicație si nu am primit nici acum mail.
Am făcut numeroase reveniri. Răspunsul e ca trebuie sa aștept 21 de zile...

Nu-s vreo crema nici ăștia, dar pe praful ăsta, te mulțumești cu ce apuci. S-o suci roata?!!

#71
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 30.06.2007
Acum am primit și eu mail-ul de confirmare.Datele trimise pe 26.11 dimineața. Nr. de ordine 29xxx.

#72
mitza97

mitza97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.11.2007
Se pare ca oferta Black Friday este inca activa, se mai poate aplica.
Aviz doritorilor.

Edited by mitza97, 29 November 2021 - 11:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate