Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Opozitia parlamentara in Romania a.k.a. USR

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3173 replies to this topic

#37
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Singurul care s-ar fi opus unei fuziuni cu formarea USL 2.0 ar fi fost numai Veorica.

Trebea sa stiti dinainte ca Iohannis e pesedist, ca doar PSD l-a propus premier in 2009.
Ca pana si capitalismul a fost adus de un comunist anume Gorbaciov

Au votat toti antipesedeii un pesedeu sub acoperire, acuma borasc pe sub mese si scaune pe langa unitati pc mai rau ca pe vremea lui dragnea in 2018.  

Este incredibil cum s-a destramat coalitia PNL-USR dupa nici un an de guvernare. Cred ca si aia cu CDR-PD au mers mai mult.

E ca si cand in 1946 sau 1947 la 7 luni de la alegerile alea castigate de comunisti prin PMR Frontul plugarilor si PSD, comunistii ar fi facut alinata cu PNTCD si cu PNL

Edited by pisoiu_22, 22 November 2021 - 14:28.


#38
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,409
  • Înscris: 29.04.2008

 bai3tzash, on 22 noiembrie 2021 - 13:18, said:

Totusi, eu sper sa am pe cine vota la urmatoarele alegeri. Bine, nici pana acum nu prea aveai pe cine, dar macar alegeam raul cel mai mic.

Cam asta a fost pacostea pe tara asta: ca n-am avut pe cine vota si am votat raul cel mai mic. Sau cel putin asa am crezut. S-o dus dreaq si treaba asta.

 mihaicozac, on 22 noiembrie 2021 - 13:58, said:

Procentul USR la următoarele alegeri va fi cel al oamenilor cu bun-simț rămași în țară...

Nu neaparat. Sunt foarte curios daca la urmatoarele alegeri vor fi prezenti la urna mai mult de 30%.

#39
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Acum s-au aliat răul mare și răul mic! :D

#40
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,144
  • Înscris: 15.05.2008

 george_alexandru, on 22 noiembrie 2021 - 13:26, said:

Nu o demite, insa nu a mai prins loc in guvern. Nu ca mi-as fi dorit prezenta ei acolo...

O asteapta Patraru in emisiune

#41
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 iladi, on 22 noiembrie 2021 - 14:29, said:

Sunt foarte curios daca la urmatoarele alegeri vor fi prezenti la urna mai mult de 30%.
Eu cel puțin, spre deosebire de precedentele alegeri chiar sunt hotărât să mă duc la vot!
De votat, probabil cu viitorul partid al lui Orban, sau "la mișto".
Dar în nici un caz cu USL sau USR!

#42
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

 garett, on 22 noiembrie 2021 - 14:22, said:

Ia amintește-mi cine și-a luat găletușa și lopățica și a plecat din groapa de nisip?


Plecarea a fost o formalitate dupa ce johannis prin scirtu ii tot aruncau afara din groapa de nisip .

Deci INAINTE de plecarea din groapa de nisip au fost ACTIUNI ale lui scirtu/johannis.

REactiile normale si corecte au foat ale USR la ACTIUNI !

Ca asa e in tenis..ai o  ACTIUNE ai parte de REACTIUNE .

Iar reactia nu este vinovata ca a existat actiunea !

Edited by Daco_Get, 22 November 2021 - 14:49.


#43
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,544
  • Înscris: 21.03.2020

 iladi, on 22 noiembrie 2021 - 14:29, said:

Cam asta a fost pacostea pe tara asta: ca n-am avut pe cine vota si am votat raul cel mai mic. Sau cel putin asa am crezut. S-o dus dreaq si treaba asta.



Nu neaparat. Sunt foarte curios daca la urmatoarele alegeri vor fi prezenti la urna mai mult de 30%.
Nu prea ai cum sa aduni mai mult de 30% (la generale si locale) si 50% (pe europarlamentare si prezidentiale) pe actuala lege electorala croita in favoarea penalilor... s-a mai explicat.

#44
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Un mesaj pentru cei care au stat ore in sir in frig, ploaie, ninsoare si m-au votat in 2014 si 2019 ca sa lupt impotriva PeeSeeDee: Ghinion!

#45
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Daco_Get, on 22 noiembrie 2021 - 14:49, said:

Iar reactia nu este vinovata ca a existat actiunea !
Riiiiiiiight...

#46
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005

 florinbad, on 22 noiembrie 2021 - 14:51, said:

Un mesaj pentru cei care au stat ore in sir in frig, ploaie, ninsoare si m-au votat in 2014 si 2019 ca sa lupt impotriva PeeSeeDee: Ghinion!
Am fost in strada de mai multe ori intre 2014 si 2019.
Niciodata ca sa sa l sustin pe Iohanis intotdeauna ca sa i injur pe psd stii momentului.
Zic ca mi-a iesit: Ponta nici naiba nu mai stie pe unde e, Dragnea  e nesemnificativ acum.
S a dovedit ca strada inca mai are un cuvant de spus, deocamdata.

Nu pot sa mint si sa nu recunosc ca am tras nadejde ca Iohanis o fi mai de soi dar s ar parea ca neamul asta nu poate sa scoata oameni de stat, doar jigodii. Asta e adevaratul GHINION!

#47
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,544
  • Înscris: 21.03.2020
Ponta e acum la DIgi24 ;) Isi ofera serviciile...

#48
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
ah, ia uite, au venid psdistii de serviciu sa faca reclama casatoriei cu pnl. Complet inutil baieti, nu mai conteaza, oricum se face, oricum va uram. oricum pnl este acum = zero, si dulapul la fel, o nulitate absoluta.

USR mai ramane... pentru cine zice ca nu are cu cine vota.

#49
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
imi place ce importanti se cred fanii usr, atitudine pur elitista. nu votezi cu psd/pnl, asta inseamna ca votezi cu usr. nu iti mai  place de pnl - votezi cu usr.
nu va mai credeti asa importanti ca nu sunteti. la urmatoarele alegeri o sa fiti ca si partidul lui base.

p.s. sunt apolitic total, sunt toti niste gunoaie infecte. asta ca sa nu aud comentarii cu privire la inclinatiile politice

#50
kutie

kutie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 24.10.2006
Iar mie imi place cum toti apoliticii autoproclamati recita textele livrate de mizeria din politica, injurand  USR'ul.
"Eu sunt apolitic, toti sunt niste gunoaie infecte, dar uite mah ce naspa is astia de la usr. Da' toti sunt niste gunoaie infecte, iar eu sunt apolitic. Insa astia de la usr sunt naspa".

 zile_san, on 22 noiembrie 2021 - 18:22, said:

imi place ce importanti se cred fanii usr, atitudine pur elitista.
Eu sunt fan USR. Si sunt si important. Nu "ma cred", ci constat.

Candva, la inceputul carierei, am fost pus intr-o pozitie de raspundere. Efectiv nu ma simteam pregatit, dar decizia nu a fost a mea.
Am contactat pe o prietena de familie, persoana versata si cu extrem de multa experienta in afaceri, ca sa-i cer sfatul. A fost prima oara cand am intalnit termenul de "scufundare in apa rece" in mediul de business - a fost draguta si mi-a explicat si asta, pe langa multe alte chestii.
Ceva mai tarziu, cand m-am acomodat in noua pozitie si am inceput sa dau randament - fapt ce mi-a crescut increderea in sine si s-a transformati intr-un randament si mai mare (o chestie circulara) - am impartasit persoanei o constatare pe care am facut-o itnre timp: ma schimbasem enorm. Nu-mi mai placeau bairamurile de student, ci cocktail parties. Nu-mi mai placeau hainele e rebel si adidasii/ghetele comozi/comode, ci costumul, camasa si pantofii. Nu-mi mai placeau discutii despre fotbal si politica, ci cele elevate despre lucruri cu impact.
Am primit (printre alte explicatii) inca o maxima ce mi-a ramas intiparita in minte: "cand zbori cu vulturii, nu mai rânesti cu gainile".

Asta e, oamenii evoluaza. Cresc. Inadaptatii si mediocrii numesc asta "elitism".
Well... ghinion.

#51
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008
„Guvernare bazata pe o alianta intre coruptia agresiva (PSD) si minciuna agresiva (PNL)”


http://centruldepres...na-agresiva-pnl

#52
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 kutie, on 22 noiembrie 2021 - 19:46, said:

"cand zbori cu vulturii, nu mai rânesti cu gainile".
:roflmaofast:
Cum se cheamă faza asta când uiți de unde ai plecat...?
Nu, nu "elitism"! ;)
Tot în "tism" se termină...

Edited by garett, 22 November 2021 - 21:06.


#53
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

 garett, on 22 noiembrie 2021 - 13:52, said:


Ăla-i "părintele spiritual 2"!
Dar usereul a fost cel care l-a vrut pe că_câtzu și tot usere a fost cel care a provocat criza politică!
A, că nu le place unora adevărul, ghinion!
.

Cu logica asta tu ai fi bun in multe posturi, la televiziunile Antena3, RomaniaTv, realitatea și alte televiziuni infecte.  Ai putea fi într-un guvern PSD, așa logica e indestructibilă, pământul nu e plat ? !

#54
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Imi place ca si-au luat-o pe cocoasa la modul grosier si badaranus toti aia care au votata "raul cel mai mic" sau "impotriva"
Atata jeleala nu s-a mai vazut cred ca din 1977.
Viata e complexa si are multe aspecte.

Trebuie sa votezi ce-ti place, altfel abtine-te dar in niciun caz "raul" sau "impotriva"

Si-au dat mana "raul" fie el si mai mic si "impotriva" si a iesit ceva sublim acea formatiune totala care detine tot si are 70% ba chiar 90% partidul sistem.

Dar nu fiti suparati, "aveti dreptul la vot garantat de constitutie". Mai sunt alegeri si in 2024 si in 2025 si in 2026 si in 2080 oricand ca trebuie cheltuiti banii.

Si in 2012 a fost tot ceva de genul impotriva si raul mic. Si in 2009 si in 2014 cam tot mereu dupa anul doua mii zero.

Deplangatorii USR nu stiu ca USR nici n-a avut un program coerent electroral. In afara de "hotii hotii" cam nimic nu au zis. Cam ca si PNL. Degeaba viseaza evazionistul de rand si smenarul de rand ca bugetarul de lux sa nu-l fure cu legea in mana. I-o trage UE daca vrea oricand.

Imi place si e sublim ca sa nu mai plateasca astia pensiile speciale si salariile la stat in special primarii administratie armata politie securitate si invatamant. Va dati seama ca ar fi in pericol in primul rand pensiile speciale fara a se dori. Soarta va impinge in aceasta directie. Macar 2 luni sa nu dai toate pensiile si faci economie enorma neplatind acele aroganţe numite pensii speciale. Prefer să fure Catu sau Iohannis sau UE sau dragnea toti banii decat sa dea aceste pensii si salarii necuvenite.

 garett, on 22 noiembrie 2021 - 14:29, said:

Acum s-au aliat răul mare și răul mic! Posted Image
da, sau s-au aliat "raul cel mic" si "impotriva".

Mai lipsesc verde imparat si alb gri imparat sau voda cel mare si seful cel gras.
Nu cred ca se vor intelege prea bine ca nu vor putea sa-si deosebeasca culorile si functiile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate