Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Opozitia parlamentara in Romania a.k.a. USR

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3173 replies to this topic

#1405
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 20.02.2008

 Tsunnnami, on 23 ianuarie 2022 - 10:32, said:

Pana sa ti-o bage pe Neli la parnaie, pe drept, iti placea de Macovei, Posted Image
Cred ca l-a afectat rau faptul ca Nuti nu a avut sutiene curate la parnaie.
Ca pare ca a luat-o rau pe langa garduri...

#1406
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Tsunnnami, on 23 ianuarie 2022 - 10:32, said:

Pana sa ti-o bage pe Neli la parnaie, pe drept, iti placea de Macovei, Posted Image

Am votat cu Macovei,  dar nu am știut ce jogodie este această ființă.  
Asta este.  

Psihozele tale cu Udrea sunt ale tale.  
Mie nu-mi plac nedereptățile și nu mă supun celor care abuzează indiferent cine sunt aceștia,  fără excepții.  
În momentul când am realizat că securiștii se amestecă în justiție, pentru mine a fost momentul în care m-am întors.
Îi consider complici și colaboraționiști pe cei care țin partea securiștilor.     Dacă pricepi,  bine, dacă nu, iarăși bine.

 ioppo, on 23 ianuarie 2022 - 11:16, said:

Ca pare ca a luat-o rau pe langa garduri...

Eu nu sug chiloți de securiști.

#1407
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 20.02.2008

 tomaso, on 23 ianuarie 2022 - 11:24, said:


Eu nu sug chiloți de securiști.
Doar pe ai lui Nuti + altor stoarfe?

#1408
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Securiștii sunt buni dacă baga hoții la arest

Orice stat are structuri de securitate și ele se implica
Cetățenii americani susțin activități ale CIA de exemplu



#1409
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Securistii sunt rai. Dar, cine-s securisti? Voiculescu? Basescu?

SRI, in schimb, nu vad nici o problema daca ofera suport tehnic, in conditiile legii. Ei nu aresteaza, nu condamna, nu decid de capul lor cine e urmarit penal si cine nu.
Infractorii insa nu vor sa fie interceptati in timp ce-si aranjeaza afacerile.

#1410
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 21.03.2020

 tomaso, on 23 ianuarie 2022 - 11:24, said:


Eu nu sug chiloți de securiști.
Ii preferi pasati?

#1411
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

 pisoiu_22, on 20 ianuarie 2022 - 22:26, said:

Din ce cunosc USR+ are 3 primarii adica Bucuresti PGMB si ceva sectoare printre care si 1, Timisoara si Brasov.



Mai au și alții.
De exemplu la Bacău.

https://ziaruldebaca...mbri-usr-bacau/


"" La puțin peste un an de la declarațiile edilului, o parte din Biroul Politic Local al USR Bacău „s-a mutat” în Primărie.

Viziteu, gură aurită
Este cazul și ultimului concurs organizat de Primăria Bacău, lansat pentru ocuparea a 3 posturi contractuale vacante la Compartimentul Inspecție Zonală din cadrul Serviciului Monitorizare și Coordonare. Pentru cele 3 locuri de muncă au candidat 4 persoane. Parcă desprinsă din citatul primarului Viziteu din 2020, redat anterior, departajarea s-a făcut la proba de interviu, unde unul dintre candidați a fost respins. Ceilalți trei admiși – care vor ocupa funcțiile – sunt, toți, membri în Biroul Politic USR Bacău.""

"" De altfel, în ultima perioadă, primarul Lucian Daniel Stanciu Viziteu și-a schimbat discursul dur la adresa politizării din administrație. Dacă în campanie era de neconceput ca membrii de partid să facă parte din instituțiile locale, acum primarul susține că depolitizarea înseamnă doar ca „membrii angajați să nu asculte de ordinele baronului”, așa cum a replicat într-o ședință de Consiliu Local, recent.""

Mai bine zis "baron".

https://ziaruldebaca...primaria-bacau/


"Procurorii Direcției Naționale Anticorupție Bacău, care au anchetat angajările de la cabinetul primarului Lucian Daniel Stanciu Viziteu, descriu degringolada instalată odată cu noua administrație, după alegerile din toamna anului 2020. Reamintim, Ionuț Avram, fost consilier, și Ion Barbu, șef la Resurse umane, au fost trimiși în judecată, iar fosta consilieră Andreea Cochior a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției.""

Edited by superior, 23 January 2022 - 16:51.


#1412
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

 superior, on 23 ianuarie 2022 - 16:37, said:



Mai au și alții.
De exemplu la Bacău.

https://ziaruldebaca...mbri-usr-bacau/


"" La puțin peste un an de la declarațiile edilului, o parte din Biroul Politic Local al USR Bacău „s-a mutat” în Primărie.

Viziteu, gură aurită
Este cazul și ultimului concurs organizat de Primăria Bacău, lansat pentru ocuparea a 3 posturi contractuale vacante la Compartimentul Inspecție Zonală din cadrul Serviciului Monitorizare și Coordonare. Pentru cele 3 locuri de muncă au candidat 4 persoane. Parcă desprinsă din citatul primarului Viziteu din 2020, redat anterior, departajarea s-a făcut la proba de interviu, unde unul dintre candidați a fost respins. Ceilalți trei admiși – care vor ocupa funcțiile – sunt, toți, membri în Biroul Politic USR Bacău.""

"" De altfel, în ultima perioadă, primarul Lucian Daniel Stanciu Viziteu și-a schimbat discursul dur la adresa politizării din administrație. Dacă în campanie era de neconceput ca membrii de partid să facă parte din instituțiile locale, acum primarul susține că depolitizarea înseamnă doar ca „membrii angajați să nu asculte de ordinele baronului”, așa cum a replicat într-o ședință de Consiliu Local, recent.""

Mai bine zis "baron".

https://ziaruldebaca...primaria-bacau/


"Procurorii Direcției Naționale Anticorupție Bacău, care au anchetat angajările de la cabinetul primarului Lucian Daniel Stanciu Viziteu, descriu degringolada instalată odată cu noua administrație, după alegerile din toamna anului 2020. Reamintim, Ionuț Avram, fost consilier, și Ion Barbu, șef la Resurse umane, au fost trimiși în judecată, iar fosta consilieră Andreea Cochior a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției.""


https://www.b1tv.ro/...la-1087035.html


"" Lucian Daniel Stanciu Viziteu, primarul Bacăului, a comis-o din nou. Uniunea Salvați România (USR), filiala Bacău, a pierdut definitiv un nou proces de transparență, pentru nerespectarea legii 544/2001, cu privire la liberul acces la informații de interes public, informează Ziarul de Bacău""

" "Curtea de Apel Bacău a pronunțat sentința, după ce Tribunalul Bacău a dat câștig de cauză lui Sebastian Hriban, fost președinte USR Bacău, exclus fără explicații din partid, în ianuarie 2020. Astfel, Stanciu-Viziteu este obligat de instanță să spună ce a făcut cu banii primiți sub formă de împrumut.

„Obligă pârâtul, prin președinte Lucian Daniel Stanciu -Viziteu, să îi comunice reclamantului, următoarele informații de interes public: bilantul contabil al Organizatiei Filialei Judetene, aferent intervalului ianuarie 2020-decembrie 2020 inclusiv, contractul de împrumut pentru suma de 5000 de lei încheiat între Lazăr Teodor si USR Bacău si care a fost destinatia acestuia, dacă există o astfel de conventie, contractul de împrumut pentru suma de 4000 de lei încheiat între Cernic Sebastian si USR Bacău, dacă există un astfel de contract si care a fost destinatia acestuia, cu anonimizarea datelor cu caracter personal”, se arată în decizia Curții de Apel.""

Edited by superior, 23 January 2022 - 16:58.


#1413
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,897
  • Înscris: 31.03.2003

 GlCA_Contras, on 23 ianuarie 2022 - 10:39, said:

Sa inteleg ca voi nu sunteti in UE?
Scuze, Schengen am vrut sa zic.
NOI suntem de mult in Schengen. Posted Image

Edited by oaspetele, 23 January 2022 - 17:05.


#1414
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,778
  • Înscris: 20.10.2015

 tomaso, on 23 ianuarie 2022 - 11:24, said:

Mie nu-mi plac nedereptățile și nu mă supun celor care abuzează indiferent cine sunt aceștia,  fără excepții.  

Se pare ca nu-ti prea pasa de nedreptati:

 tomaso, on 22 ianuarie 2022 - 23:37, said:

Mi se rupe de ei, de tramvaie, de uniforma vatmanilor în stil sri.

Mai tii minte cand Nuti se etala pe la Paris din banii romanilor la cumparaturi, in timp ce romanilor li s-a taiat 25% din venituri?
Stii cum e asta cand ai credite de platit? Cand nu ai bani de medicamente? Cand nu ai bani de lemne de foc?
Nu-i prea frumos

#1415
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

 TS030, on 21 ianuarie 2022 - 18:26, said:

[...]Din linia de propaganda pesedista: "baieti, ziceti-o si voi p-aia cu 'toti sunt la fel' de 15 ori astazi, apoi treceti la 'eu nu sunt pesedist!'. Maine e 'am votat USR dar m-au dezamagit'".

Din linia propaganda usr: "ba baieti, cine zice ca usere e rau e pesedist".

 pisoiu_22, on 21 ianuarie 2022 - 23:25, said:

[...]Vad ca pe mai departe bosorogii is cu marit pensiile, bugetarii cu marit salariile, in ritmul asta castiga USL sau PSD 80%
[...]

Ai uitat "absolventii sint cu salarii mari cu experienta ioc".

 tomaso, on 22 ianuarie 2022 - 14:06, said:

Am și votat,  nu doar susținut.[...]

 tomaso, on 22 ianuarie 2022 - 14:16, said:

[...]De unde era să știu eu că ei erau cu securismul în rect?   Nu?

 tomaso, on 23 ianuarie 2022 - 11:24, said:

Am votat cu Macovei,  dar nu am știut ce jogodie este această ființă.  
[...]

Vad ca ai sustinut numa' perdanti. SI te mai dai intelept si atotstiutor in ce priveste "ce buni sint useristii si ce rai ailalti".

Miine o sa vii cu placa: "i-am votat pe useristi dar n-am stiut ce jigodii sint"?

#1416
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Păi nu am votat usere, ce-ai?

#1417
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 21.03.2020

 oaspetele, on 23 ianuarie 2022 - 17:05, said:

Scuze, Schengen am vrut sa zic.
NOI suntem de mult in Schengen. Posted Image
Incepi sa dai semne de senilitate... Apropos, ti-ai adus aminte ce spuneai acu ceva timp ca faci daca se reface oficial alianta contra naturii?

#1418
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,778
  • Înscris: 20.10.2015
Ala e SImion

#1419
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,568
  • Înscris: 15.01.2017

superior said:

1642949679[/url]' post='28725202']
https://www.b1tv.ro/...la-1087035.html


"" Lucian Daniel Stanciu Viziteu, primarul Bacăului, a comis-o din nou. Uniunea Salvați România (USR), filiala Bacău, a pierdut definitiv un nou proces de transparență, pentru nerespectarea legii 544/2001, cu privire la liberul acces la informații de interes public, informează Ziarul de Bacău""

" "Curtea de Apel Bacău a pronunțat sentința, după ce Tribunalul Bacău a dat câștig de cauză lui Sebastian Hriban, fost președinte USR Bacău, exclus fără explicații din partid, în ianuarie 2020. Astfel, Stanciu-Viziteu este obligat de instanță să spună ce a făcut cu banii primiți sub formă de împrumut.

„Obligă pârâtul, prin preşedinte Lucian Daniel Stanciu -Viziteu, să îi comunice reclamantului, următoarele informaţii de interes public: bilantul contabil al Organizatiei Filialei Judetene, aferent intervalului ianuarie 2020-decembrie 2020 inclusiv, contractul de împrumut pentru suma de 5000 de lei încheiat între Lazăr Teodor si USR Bacău si care a fost destinatia acestuia, dacă există o astfel de conventie, contractul de împrumut pentru suma de 4000 de lei încheiat între Cernic Sebastian si USR Bacău, dacă există un astfel de contract si care a fost destinatia acestuia, cu anonimizarea datelor cu caracter personal”, se arată în decizia Curții de Apel.""
Transparenta totala la usr utc. Ce jeguri infecte…usereii.


 GlCA_Contras, on 25 ianuarie 2022 - 10:06, said:

Incepi sa dai semne de senilitate... Apropos, ti-ai adus aminte ce spuneai acu ceva timp ca faci daca se reface oficial alianta contra naturii?
nu te poti abtine sa nu insulti, asa-i? Apoi cand va raspunde cineva cu aceasi monrda dati repede pe goarna asa cum ii sade bine oricarui usrist utecist in speranta ca vine nea militianul sa il ia de urechi. :puke:

Edited by Epdm, 25 January 2022 - 12:12.


#1420
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,192
  • Înscris: 03.03.2007
Oamenii aia si-au platit locul eligibil pe listele pentru Parlament. Totally legit transaction... Posted Image Cam ieftinache totusi: nici macar 1000 de euro pentru loc de deputat?

Edited by Alexandru H., 25 January 2022 - 12:04.


#1421
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 21.03.2020

 Epdm, on 25 ianuarie 2022 - 12:01, said:

Transparenta totala ...
F. frumos macar astia lupta pentru transparenta chiar si impotriva propriilor sefi!

Mai au de invatat multe despre transparenta jegurile comunistoide si penale.

Edited by GlCA_Contras, 25 January 2022 - 14:00.


#1422
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,230
  • Înscris: 31.08.2006

 superior, on 23 ianuarie 2022 - 16:37, said:

"Procurorii Direcției Naționale Anticorupție Bacău, care au anchetat angajările de la cabinetul primarului Lucian Daniel Stanciu Viziteu, descriu degringolada instalată odată cu noua administrație, după alegerile din toamna anului 2020. Reamintim, Ionuț Avram, fost consilier, și Ion Barbu, șef la Resurse umane, au fost trimiși în judecată, iar fosta consilieră Andreea Cochior a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției.""

          Asta-i din categoria "o apa si-un pamant sunt toti". Sunt penibili aia care incearca sa-i albeasca pe unii sau pe altii in functie de simpatiile politice, desi, cum sa aiba un om simpatii politice, fratioare, cand avem parte de asemenea hahalere ? Cum ??? Inseamna ca respectivul se identifica cu indivizii astia, altfel nu-mi explic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate