Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

arhiva internet -> istoric site (ANPC - publicitate inselatoare)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Am nevoie de putin ajutor din punct de vedere tehnic. Pe scurt, sunt intr-un clinci cu ANPC in legatura cu o sesizare de publicitate inselatoare - un centru medical a afisat ca ofera o reducere pe care de fapt n-a oferit-o, iar ANPC imi spune ca nu am cum sa dovedesc ca acea copie de ecran pe care le-am trimis-o este de pe site-ul oficial al clinicii. La telefon nu raspund, ca sa imi spuna exact ce ar fi trebuit sa fac, asa ca as vrea sa le trimit pe mail toate dovezile posibile si aici am nevoie de ajutorul vostru.

In atasament e copia de ecran in momentul cand s-a afisat reducerea (da, e din mai 2021, iar raspunsul lor a venit acum, in noiembrie 2021). Am incercat sa folosesc WaybackMachine, dar vad ca au istoric pana in martie 2021 (imi trebuie din mai 2021). Am gasit reducerea afisata si in septembrie 2020, deci e o practica comuna (preturile nu s-au schimbat nicio clipa, pur si simplu e afisat pretul de 400 lei la RMN si atata iti ia la casierie. Reducerea nu se aplica nici la 400 lei, nici la o suma mai mare, astfel incat pretul redus sa fie 400 lei. Pur si simplu e publicitate inselatoare, facuta sa atraga oamenii. N-a fost doar pe site, ci era si mesaj inregistrat la telefon, pe care din pacate nu l-am putut inregistra iar ANPC nu ma crede pe cuvant, evident).

Deci, textul cu reducerea de 30% a fost afisat pe pagina asta, dar si asta. Ma puteti ajuta sa pot dovedi ca a fost publicata pe pagina oficiala a clinicii in luna mai 2021?

Attached Files



#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Din pacate, nici archive.org nu e o arhiva mai noua. Singura varianta (cred) este o sursa directa (arhiva interna a clinicii) sau cineva care a salvat pagina si poate garanta (la nivel neutru) pagina din data respectiva.

#3
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,001
  • Înscris: 09.08.2005
Mie îmi scapă ceva - pagina din mai pare la fel cu cea de acum: reducere 30% la examinări RMN plus textul cu 100 lei pentru persoane peste 65 ani și anumite examinări.

#4
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 05.05.2018
de ce nu are pagina din linku tau certificate?

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postradunic, on 22 noiembrie 2021 - 12:39, said:

Mie îmi scapă ceva - pagina din mai pare la fel cu cea de acum: reducere 30% la examinări RMN plus textul cu 100 lei pentru persoane peste 65 ani și anumite examinări.
Pe pagina asta eu am intrat in mai printr-un banner afisat pe prima pagina. Acum, afara de faptul ca te duci direct pe adresa asta, nu stiu cum s-ar putea ajunge pe pagina din restul site-ului. Dar e bine ca ai sesizat, ea exista si e publica in momentul de fata. Ma puteti invata cum ar trebui sa o salvez sau ce ar trebui sa fac ca sa constituie dovada concludenta la ANPC? Repet, cu ei nu pot comunica, telefonul consumatorului (0219551) e inchis. Iar clinica arunca ouale stricate in curtea firmei care se ocupa de mentenanta site-ului (am raspunsul lor catre ANPC, il pot publica aici, daca e cazul). De parca n-ar avea nicio responsabilitate in legatura cu ce se publica pe site-ul LOR.

View Postionfacatoru, on 22 noiembrie 2021 - 13:29, said:

de ce nu are pagina din linku tau certificate?
Nu stiu exact la ce te referi...

Edited by Michidoo, 22 November 2021 - 15:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate