Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

CONT Gmail suspendat

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
andy18v

andy18v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 08.12.2013
Salut! Din cauza faptului ca cei doi copii ai mei stateau cam mult pe telefon, un prieten mi-a recomandat o aplicatie de limitare si control a utilizarii telefonului pt copii: FamilyLink. Toate bune si frumoase, pana cand dupa o perioada, am constata ca atat contul meu (de parinte) de Gmail, cat si conturile copiilor au fost suspendate. Am facut mai multe request review-uri la Google, dar de fiecare data am primit raspuns negativ pe motiv ca am incarcat politicile Google (concret nu mi s-a comunicat niciodata ce am gresit, dar presupun ca acea aplicatie era problema). Evident, aceasta suspendare vine cu o gramada de restrictii: nu poti instala nicio aplicatie noua, nu poti face actualizari etc.
  Eu, fiind nevoit sa instalez aplicatii pt serviciu, am sters contul acela din telefon si mi-am creat un cont nou gmail. Problema e ca la telefoanele copiilor nu am putut face acest lucru din cauza accesului parental, ar trebui sa pot intra in contul meu de parinte suspendat sa le dau accept. Am incercat sa dau si hard reset la telefoanele lor, dar nici asa nu ma lasa (dupa ce se face resetarea, mi se cere sincronizarea cu contul dinainte). Ce pot face in situatia asta ( acum telefoanele lor sunt inutilzabile)? Va multumesc anticipat!

#2
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Cum sa-ti ceara sincronizare daca dai factory reset?!

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Ori le cumperi telefoane cu butoane (doar pentru comunicat), ori cumperi alte cartele prepaid ca sa poti testa noi programe parentale.

#4
andy18v

andy18v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 08.12.2013
GlCA_Contras, e perceputa ca o resetare neautorizata si ma anunta ca e posibil sa mi se ceara apoi contul.

Edited by andy18v, 21 November 2021 - 20:14.


#5
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Deci nici nu mai poti vinde telefonul ala Posted Image

google isi taie singur craca la faze de genul asta...

#6
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Ia legatura cu FamilyLink sa descalceasca ei treaba.

#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 08.02.2011
Dai hard reset oricum + 50 lei la un service gsm pentru deblocare frp si aia e.

#8
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
daca citesti reviewurile te kci pe tine de ras! Posted Image

#9
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

 __Dan__, on 21 noiembrie 2021 - 20:11, said:

Ori le cumperi telefoane cu butoane (doar pentru comunicat), ori cumperi alte cartele prepaid ca sa poti testa noi programe parentale.

Daca telefoanele sunt ok, incearca sa resoftezi cu un soft din alta tara sa-ti dea wipe la tot...

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Initiator, intra in telefoanele cu problema si sterge-le conturile. It va cere parolele. Sper ca le stii. Dupa asta, dai hard reset din taste.

#11
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
vezi si  schema asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mzDpVNuL3no?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
andy18v

andy18v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 08.12.2013

 YOUR_GOD, on 21 noiembrie 2021 - 20:22, said:

Initiator, intra in telefoanele cu problema si sterge-le conturile. It va cere parolele. Sper ca le stii. Dupa asta, dai hard reset din taste.
Nu le pot sterge conturile din moment ce sunt suspendate. Cand introduc parola, ma anunta ca e suspendat contul si nu il pot sterge.

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Le duci in service si ceri rescriere soft pentru parola uitata. Spui chiar asa. Daca merita pretul, se rezolva. Exista solutii.

#14
andy18v

andy18v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 08.12.2013
Asta cu rescrierea softului as lasa-o ca pe varianta extrema. Imi e teama de eventualele bug-uri ce ar putea aparea...

#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017

 BaXXXon, on 21 noiembrie 2021 - 20:18, said:

Ia legatura cu FamilyLink sa descalceasca ei treaba.

Adica tot cu Google Posted Image

https://play.google....ink&hl=en&gl=US

Bine, ar mai fi unii , dar sunt in early access:

https://play.google....app&hl=en&gl=US

 andy18v, on 21 noiembrie 2021 - 20:04, said:


Ai urmat recomandările din acest link?

https://support.goog...ts/answer/40695

Edited by george_alexandru, 21 November 2021 - 20:48.


#16
andy18v

andy18v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 08.12.2013

 george_alexandru, on 21 noiembrie 2021 - 20:59, said:

Ai urmat recomandările din acest link?

https://support.goog...ts/answer/40695

Evident, si tot ce imi apare este:
"Se pare că în Contul dvs. Google există conținut dăunător. Aceasta este o încălcare gravă a politicilor Google și poate fi ilegală."
Care o fi continutul daunator, habar n-am...

Cand cer request review mi se raspunde sec dupa cateva zile ca au hotarat sa mentina suspendarea si sa consult politica lor de securitate.

Edited by andy18v, 21 November 2021 - 21:18.


#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Rescrii softul original al telefoanelor la un service GSM
Generic așa e undeva la 100 RON/ telefon

Nu ai de ce sa îți faci probleme de bug-uri

 GlCA_Contras, on 21 noiembrie 2021 - 20:09, said:

Cum sa-ti ceara sincronizare daca dai factory reset?!

Cere contul inițial de google, e o măsura anti furt.
Teoretic, ca faci ce am zis mai sus și gata.

E chestia asta parca de pe la android 5 dacă rețin bine.

Nu scapi de ea decât cu rescriere.

#18
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021

 andy18v, on 21 noiembrie 2021 - 21:12, said:

Evident, si tot ce imi apare este:
"Se pare că în Contul dvs. Google există conținut dăunător. Aceasta este o încălcare gravă a politicilor Google și poate fi ilegală."
Care o fi continutul daunator, habar n-am...

Cand cer request review mi se raspunde sec dupa cateva zile ca au hotarat sa mentina suspendarea si sa consult politica lor de securitate.

In primul rand, pune-l pe cel ce ti-a recomandat mega-tampenia aia, sa-ti plateasca resoftarile la telefoane!
In alta ordine de idei, fa reset de fabrica la telefoane! Cand dai "Factory Reset", debifeaza orice "pastrare" de date, reseteaza TOT!
Dupa asta, pe un alt computer faci conturi noi la telefoanele copiilor si te conectezi dupa asta cu NOILE CONTURI si parolele proaspete! Repet, faci conturi noi, eventual cu nume noi, de exemplu: daca pe un copil de-al tau il cheama sa zicem Dragnea George, NU mai faci cont cu Dragnea ci cu Popescu George, nascut la alta data decat cea din buletin... schimbi o zi din data de nastere, nu mai mult!
Fa asta si ar trebui sa scapi de restrictii! NU te mai intereseaza ca au copiii ceva mail-uri sau alte KKT-uri perdute prin conturile vechi! Inportant este ca telefoanele sa fie logate cu CONTURI NOI, recreate DE LA ZERO!!!
L.E. - ATENTIE!!!
NU mai face "conturi de copii", fa conturi de adult de peste 18 ani cu drepturi depline si mai bine supravegheaza TU fizic ce fac copiii pe telefoane! Interzicerea asta, mai rau ii intarata! Precis au incercat de pe alte telefoane sa "ocoleasca" restrictia si cine stie ce au incercat de Google v-a sanctionat in asa hal!
In alta ordine de idei, nu sta baritamai colosul de Google sa explice la orice "p...ica franaru" ce politici a incalcat... numai de asta n-au ei timp! Si eu sunt... "p...ica franaru" ca sa nu fie jignire! Hai, fa cum ti-am zis mai sus!

Edited by routerboard70, 21 November 2021 - 21:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate