Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Greata

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Maria3019942017

Maria3019942017

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2021
Buna,am o stare de greata continuu,nu sunt gravidă,am acest simptom de un an,nu am si alte simptome si nu simt mereu ca imi este  greata.Am perioade de 1-2saptamana,după care încetează acesta stare vreo 1-2 luni.Nu mănânc gras sau mult si prost.Eu o pun pe baza psihologică(anxietate) sau neuroligica(3 inele deplasat).Am făcut analize ,au ieșit bune mai puțin acidul folic care era ușor scăzut.Am fost la medic dar nu imi găsește motivul pentru care imi este greata.Daca este cineva care a trecut prin așa ceva,s dori sa ma îndrumă către un medic.Multumesc

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Cred ca tot un medic te poate rezolva nu puzderia de "doctori" de pe softpedia.  Eventual un nutritionist aplicand o dieta din care sa-si dea seama de o eventuala problema cu un aliment.

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Ai facut un ecograf pentru colon si fiere?Este gratuit cu trimitere de la medicul de familie. Si eu am avut starile tale,dar asa cum spuneau colegii tot medicul iti va gasi problema caci ele pot fi nenumarate cu stari de greata,si daca medicul tau nu o gaseste schimba-l ,inseamna ca nu se pricepe indeajuns.Eu am fost la un cabinet privat unde era un medic batran specializat pe medicina interna(a murit saracul,anul trecut) ,mi-a facut ecograf  si mi-a descoperit problemele imediat ,pe loc  pe care le-am tratat in timp.In medicii batrani si experienta lor de atatia ani  am incredere.

Edited by PiticVerde, 21 November 2021 - 14:29.


#4
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 17.11.2011
Încearcă să nu te mai uiți la televizor, și-n special la talk show-uri politice, sau știri despre politică. Sunt sigur că îți va trece senzația de greață.

Edited by glassofwine, 21 November 2021 - 14:53.


#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
De obicei senzatia de greata apare cand sunt probleme la colecist+ficat. Posted Image

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015

View Postxmanyacs77, on 21 noiembrie 2021 - 14:58, said:

De obicei senzatia de greata apare cand sunt probleme la colecist+ficat. Posted Image

Perfect de acord.Din acesta cauza am fost la ecograf ,banuiam ca la mine este ficatul ,fiind fost bolnav de hepatita a ,cu multi ani in urma ,dar la mine s-a dovedit fiind cu problema fierea si colonul,pe fond de stres si oboseala indelungata.

Edited by PiticVerde, 21 November 2021 - 15:06.


#7
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
E posbil sa fie de foiere.Evita fast-food ,bauturi acidulate ,tutun ,chipsuri ,mai mult gateste la abur ,lasa prajelile.Poate fi si pe fond nervos starea aceasta
Dar fa ti o programare .nu cunosc medici pe endocrinologie .vezi si tu prin prieteni rude colegi de munca..

Edited by helen76, 21 November 2021 - 15:09.


#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cum arata o zi normala d.p.d.v culinar/gastronomic pentru tine ? Ce si cat mananci ? Care sunt alimentele de care crezi ca faci exces ? Cum stai cu vederea ? Poti ochelari ? Cum stai cu echilibrul ?

#9
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018

View Posthelen76, on 21 noiembrie 2021 - 15:09, said:

E posbil sa fie de fiere.Evita fast-food ,bauturi acidulate ,tutun ,chipsuri ,mai mult gateste la abur ,lasa prajelile.Poate fi si pe fond nervos starea aceasta
Dar fa ti o programare .nu cunosc medici pe endocrinologie .vezi si tu prin prieteni rude colegi de munca..


#10
Maria3019942017

Maria3019942017

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2021
Am fost la medic,nu stie nici el ce as putea avea.Nu mănânc fata food si nici prajeli,nu mai beau băuturi răcoritoare de 5 luni,alcool nu beau.Am sa fac si un ecograf.Multumesc

#11
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMaria3019942017, on 21 noiembrie 2021 - 13:52, said:

1.Am făcut analize ,au ieșit bune mai puțin acidul folic care era ușor scăzut.
2.Am fost la medic dar nu imi găsește motivul pentru care imi este greata
1.Ce analize, mai precis?
2. Dar de ce nu te-a trimis la ecografie, nu știe că pt o diagnosticare corectă se fac și explorări paraclinice?

#12
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Fa-ti o ecografie. Ai probleme cu fierea. Poate ai noroc si scapi cu tratament cat inca mai e timp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate