Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Comenzi și livrări iPhone 13

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#37
joishere

joishere

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.11.2021
Acum am primit si eu un e-mail de la iStyle despre comanda plasata in 5 noiembrie, ca va fi livrata in urmatoarele 2-3 zile lucratoare. Sunt curios cand va ajunge de fapt 😅. Cert e ca nu am asteptat atat de mult ca alte persoane de aici, peste o luna 😥

#38
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017

 alex321, on 23 noiembrie 2021 - 17:11, said:

La emag incep livrarile din 29 noiembrie , 2 decembrie 13 pro si 13 pro max.

Mama si ce griji imi faceam ca plec de acasa cand incep livrarile :)))))).
Nici o miscare….

#39
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
Pentru tine am simulat o comanda

" Livrare standard
Estimat livrare: vineri, 3 dec. – luni, 6 dec.
Gratuit "

#40
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Si eu am simulat o comanda 28 si nu am termen de livrare…
Pe ce model si culoare ai plasat?
Alta simulare acum

Attached Files


Edited by ranit6996, 29 November 2021 - 18:09.


#41
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
este un colaborator , nu este vandut si livrat de emag

alege unul asa

#42
tudy2502

tudy2502

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2020
Este in stoc 13 Pro 128GB Graphite la eMAG, vandut de ei. (dar tare cred ca e o eroare). Am mai vazut si alte modele in stoc - am facut o simulare de comanda la unele dar toate informatiile din cont, dupa plasarea comenzii, imi sugereaza ca ar fi precomanda.

#43
Robertt1428

Robertt1428

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.11.2021
In stoc si 13 PM Sierra Blue de 128 si 256

#44
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
sunt de toate

Attached Files



#45
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Sunt..sunt…plasat…dar sa vedem…au mai fost odata stocuri si s-a dovedit ca erau alocate la comenzi mai vechi…
Vom vedea

#46
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
s-au terminat in 15 minute

 ranit6996, on 30 noiembrie 2021 - 10:47, said:

Sunt..sunt…plasat…dar sa vedem…au mai fost odata stocuri si s-a dovedit ca erau alocate la comenzi mai vechi…
Vom vedea
nu ti-au comunicat data si ora livrarii?

#47
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Au comunicat… dar am mai patit exact la fel acum vreo 3 sapt… aparut stoc…plasta repede…aveam termen exact cu data si ora…si dupa 2 zile nimic…cand i-am sunat cica da a fost stoc dar s-a livrat pe czile vechi :)
Le-am spus ca nu e ok atat timp cat au czi vechi deschise sa afiseze stoc pe site….

#48
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
Am fost la showroom emag .

Am vorbit diiscutii

- numarul de precomenzi este de aproximativ 25.000 (la nivel de emag) , azi s-au dat cam 300
- firma Apple va renunta la fabricarea unuia din produsele iphone pro (in urmatoarele luni) , va ramane numai pro sau pro max
- greseala mare neintroducere la modelul 13 a touch id ( clientii au adus la cunostiinta emag dar s-a aflat si din interactiunea cu firme externe)
- acum cam 80% din produse se vand pe piata din US
- preturile lui 12 pro va ajunge aproape la fel cu 13 pro (politica Emag)

Cam asta am barfit , va rog nu trageti... Sunt numai zvonuri de seara...:)

S-a discutat si despre laptopuri apple si Imac care desi folosesc procesoare de anul acesta nu se vand asa de bine
din motivele cunoscute (banuite)
-

#49
tudy2502

tudy2502

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2020

 alex321, on 30 noiembrie 2021 - 19:52, said:

Am fost la showroom emag .

Am vorbit diiscutii

- numarul de precomenzi este de aproximativ 25.000 (la nivel de emag) , azi s-au dat cam 300
- firma Apple va renunta la fabricarea unuia din produsele iphone pro (in urmatoarele luni) , va ramane numai pro sau pro max
- greseala mare neintroducere la modelul 13 a touch id ( clientii au adus la cunostiinta emag dar s-a aflat si din interactiunea cu firme externe)
- acum cam 80% din produse se vand pe piata din US
- preturile lui 12 pro va ajunge aproape la fel cu 13 pro (politica Emag)

Cam asta am barfit , va rog nu trageti... Sunt numai zvonuri de seara...Posted Image

S-a discutat si despre laptopuri apple si Imac care desi folosesc procesoare de anul acesta nu se vand asa de bine
din motivele cunoscute (banuite)
-

Sincer asta cu Apple nu va mai fabrica unul din modele mi se pare un zvon fara baza, poate doar la Mini vor reduce numarul de bucati, Pro si Pro Max se vand foarte bine. Stocurile intr-adevar sunt reduse, dar apar constant bucati noi la Apple store-urile din Europa (https://iphonechecker.herokuapp.com/) iar timpul de livrare este acum de 1-2 saptamani de la plasarea comenzii - eu cred ca pur si simplu nu suntem o regiune atat de importanta pt Apple incat sa asigure stocurile aici + ca noi ne bazam pe Apcom, nu Apple oficial.

#50
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009

 ichimrazvan, on 29 noiembrie 2021 - 12:56, said:

de la orange a ridicat cineva vreun model pro sau pro max?
Da, pe 8 octombrie, 13 pro 256gb sierra.

#51
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017

 alex321, on 30 noiembrie 2021 - 19:52, said:

Am fost la showroom emag .

Am vorbit diiscutii

- numarul de precomenzi este de aproximativ 25.000 (la nivel de emag) , azi s-au dat cam 300
- firma Apple va renunta la fabricarea unuia din produsele iphone pro (in urmatoarele luni) , va ramane numai pro sau pro max
- greseala mare neintroducere la modelul 13 a touch id ( clientii au adus la cunostiinta emag dar s-a aflat si din interactiunea cu firme externe)
- acum cam 80% din produse se vand pe piata din US
- preturile lui 12 pro va ajunge aproape la fel cu 13 pro (politica Emag)

Cam asta am barfit , va rog nu trageti... Sunt numai zvonuri de seara...:)

S-a discutat si despre laptopuri apple si Imac care desi folosesc procesoare de anul acesta nu se vand asa de bine
din motivele cunoscute (banuite)
-

Pff…25000 si se simte ca vin loturi de cateva zeci doar :)

#52
AltitudeDashboard

AltitudeDashboard

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.10.2021
Eu am avut doua comenzi, ambele platite in momentul plasarii:
4 oct - iPhone 13 Pro 512 GB Sierra Blue la eMag (al ei)
17 oct - iPhone 13 Pro Max 256 GB Sierra Blue la iStyle (al meu)

Comanda de la iStyle a venit saptamana trecuta, timp de asteptare ~5 saptamani
Comanda de la eMag inca nu a venit si deja au trecut ~ 8 saptamani (pe 4 dec se fac fix 2 luni)

Pana acum am crezut ca e vorba de culoare, Sierra Blue, care necesita ceva suplimentar in procesul de fabricatie si depinde de cum se misca Vietnamul conform a ceea ce scrie pe internet. Dar de-acum cred ca e pur si simplu legat de faptul ca Romania nu are un Apple Store. Cumva iStyle-ul are o relatie mai buna cu Apple, pentru ca sunt cei mai vechi clienti de la noi.
Sau eMag pur si simplu nu livreaza in ordinea comenzilor sau onoreaza mai intai comenzile neplatite ca sa ia banii. Asta e concluzia la care am ajuns.

Eu sunt client iStyle de prin 2007-2008 cand mi-am cumparat primul MacBook cu procesor Intel Core Duo. E poate mai scump (la accesorii) dar pana acum nu am avut probleme cu ei, nici cu garantiile nici cu nimic. In schimb cu eMag si acum am dubii ca incarcatorul MagSafe Duo ar fi original pentru ca nu e "vandut si livrat" de eMag ci e de pe Marketplace. Am avut mai multe probleme cu Marketplace (am cumparat niste masti FFP3 care erau contrafacute iar in alt caz am primit alt produs decat cel afisat, intr-adevar eMag s-a implicat si a rezolvat toate problemele, insa ele nu trebuiau sa apara de la inceput). Dar vorbind strict despre termenele de livrare iPhone 13 am observat ca iStyle a livrat semnificativ mai repede.

Acum doar sper ca si telefonul ei sa ajunga pana de Craciun. Mai mult de atat ce sa mai sper?

#53
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
In urma vizitei de ieri seara , 1 decembrie fiind luna cadourilor, mi-a adus

Iphone 12 pro 128 golden   5234
Iphone 12 pro 256  golden  5446
Iphone 13 pro 256 blue       6229 ( da am prins un 13 pro)

13 max putin cam mare pentru mine , l-am exclus

ma duc sa il iau pe cel preferat :)

Fac mentiunea ca on line aveam foarte multe comenzi....

Imi mai raman ceva bani si de un imac , sa vad

#54
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Foarte tare...bravo..
Incep sa cred ca daca vrei un produs trebuie sa cam alergi dupa el...
Cum ai făcut rost de 13 pro? Ti-au livrat? Sau aveau ceva pe stoc showroom?

Eu am 3 comenzi mai vechi de 13 pro max...acum 2 zile am mai plasat una tot de pro max la un model care aparea ca fiind in stoc...nu ma mira ca nu au avut suficient stoc...
Eu tot astept pro max....dimensiunea de 6.1 la ecran in special la tastat mi se pare fff mica....ma cam incurca cand tastez...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate