Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Bunicul meu este depresiv, nu stiu ce pot face sa iasa din aceasta stare

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
bani nu are nevoie ca a fost maistru miner si are pensia dubla cat salarul meu

#20
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
eu i-as cauta niste jartele, care pentru suma corecta se baga si la mosi de 70+.
ii cumperi dupa emag niste 'hard man' sau 'gold max blue', ii dai doza dubla. sa mai simta si el ce e viata.. sau cat i-a mai ramas din ea.

Edited by laffin, 20 November 2021 - 22:46.


#21
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

 jorjeus, on 20 noiembrie 2021 - 21:03, said:

Vreau în următoarele săptămâni s-o vizitez iarăși și vreau să-i cumpăr ceva scump.
Dpmdv mai bine o scoti la o plimbare intr-o zona linistita rurala , verde/ restaurant /ceva activitate cu tine impreuna , decat sa arunci banii pe ceva de care poate nici nu are nevoie ....

#22
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 laffin, on 20 noiembrie 2021 - 22:39, said:

eu i-as cauta niste jartele, care pentru suma corecta se baga si la mosi de 70+.
ii cumperi dupa emag niste 'hard man' sau 'gold max blue', ii dai doza dubla. sa mai simta si el ce e viata.. sau cat i-a mai ramas din ea.
Frate, are omu' diabet, sistemul imunitar facut praf, fara doza dubla nu se poate? O jumatate de doza si aia e, mai lasam si natura si elementul surpriza sa lucreze...

 Rav_885, on 20 noiembrie 2021 - 19:26, said:



Trebuie să-i tai televizorul, blocând tot ce e românesc și lăsând doar posturile educative.
Apoi ceva socializare daca se poate..
Daca nu vede, nu poate citi. Problema asta o au majoritatea batranilor, fiindca la noi nu este ca la nemti, sa le bage o subtitrare vocala. Macar Digi putea sa faca asta ptr Digi Life, Digi World, Digietc. si nu mai stateau toti cu ochii holbati la politica.

Edited by Cr1spy, 21 November 2021 - 00:02.


#23
jorjeus

jorjeus

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.10.2021

 BaXXXon, on 20 noiembrie 2021 - 23:29, said:

Dpmdv mai bine o scoti la o plimbare intr-o zona linistita rurala , verde/ restaurant /ceva activitate cu tine impreuna , decat sa arunci banii pe ceva de care poate nici nu are nevoie ....

Eu locuiesc la aproximativ 600 km de ea. Ea locuiește în sat și are o vârstă la care nu mai iese din casă.

Eu regret enorm că n-am fost aproape de ceilalți bunei care mi-au murit.

După 30 de ani am început să privesc diferit lucrurile și atât pe buneii cât și părinții îi văd că pe o parte din mine. Le sunt foarte recunoscător că mi-au dat viață. Și îmi pare rău că nu mai pot să fac nimic pentru cei care au murit.

Viață este scurtă dar a buneilor mei a fost și deosebit de grea.

#24
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Eu mi-am cunoscut chiar si o strabunica.
Cand a murit aveam deja 11 ani. Chiar am amintiri frumoase despre ea.

Edited by tioopedi, 21 November 2021 - 00:29.


#25
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,339
  • Înscris: 09.07.2005

 JustXXL, on 20 noiembrie 2021 - 19:36, said:

De ce nu mergi cu el la un psihiatru?
Sa ii dea tratament pentru depresie.
Mama mea ia Zoloft pentru depresie si acum este mult mai bine.
Zoloftul este pentru depresii severe nu pentru ceea ce are batranul. Multi doctori tampiti recomanda sertaline pentru depresii pasagere uitand de efectele secundare. Omului ii trebuie suport moral, cu cineva cu care sa discute, activitati care sa-i ocupe timpul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate