Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Hub USB Bun

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Salut,

Am si eu nevoie de o recomandare pentru un splitter usb sau un hub ceva. Caut sa bag macar mouseul si tastatura in el ca sa nu mai folosesc doua porturi dar nu gasesc ceva care sa mearga ok. Cum am 2 chestii cum incep sa am lag adica scriu la tastatura, cand ma opresc si misc de mouse sta o secunda, la fel si cu mouseul cand il misc si apoi apas o tasta nu o ia, trebuie sa apas iar si este enervant.
Gasesc vreun hub, ceva care sa mearga ok sau imi iau un device pentru conversie de la usb c la usb normal si le tin pe amandoua asa?

#2
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 16.12.2003
Salut,
Eu am folosit mult timp un hub noname în care aveam tastatura, mouse-ul și un stick de date. Nu am avut problemele pe care le întâmpini tu. Poate hub-ul tău e problema.

Acum ceva timp am cumpărat un hub usb c pentru telefon. E bun și la calculator, poate e ceea ce îți trebuie: Dlink m420.

#3
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 24.11.2020
Ceva de aici?

https://www.mobiledi...ub-uri-usb.html

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 geopsi, on 19 noiembrie 2021 - 21:39, said:

Gasesc vreun hub, ceva care sa mearga ok sau imi iau un device pentru conversie de la usb c la usb normal si le tin pe amandoua asa?
Ce te face sa crezi ca e hubul si nu ceva probleme de hardware / software la tine? Daca ar avea toate delayuri de 1-5 secunde, nu le-ar mai cumpara sau folosi nici naiba!

#5
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
Eu am asa ceva:
https://www.emag.ro/...0/pd/D6LWXSBBM/

Am in el tastatura,mouse-ul, castile pe usb si un controlerul de xbox si functioneaza ok, nu am avut probleme. Cum a spus colegul de mai sus problema s-ar putea sa fie alta,nu hub-ul.

#6
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Merita sa iei un hub pe 2.0 la diferenta asa mica de pret fata de ceva mai ok, gen: Orico MH4PU-SV-PRO ?

Edited by Znevna, 20 November 2021 - 01:10.


#7
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 16.03.2007

 Znevna, on 20 noiembrie 2021 - 01:09, said:

Merita sa iei un hub pe 2.0 la diferenta asa mica de pret fata de ceva mai ok, gen: Orico MH4PU-SV-PRO ?
Foarte fain, mulțumesc pentru sugestie, și eu căutam ceva pentru birou (montare pe margine).
Oare dacă îl conectez la PC prin cablu usb Y (care ocupă două porturi in PC), va putea citi anumite HDD-uri? Momentan am hub usb 3 extern cu 4 porturi dar nu îmi citește HDD-uri conectate cu adaptor sata-usb.

#8
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Daca il conectezi la un port 3.0 direct in placa de baza (porturile din spate) n-ar trebui sa ai probleme.
Am testat un singur HDD extern pe el si e ok.
Dar daca il pui in porturile din carcasa sau mai pui alte adaptoare indoielnice s-ar putea sa nu faci nimic cu el.
Plus ca acel adaptor Y de care spui tu mai mult ca sigur e 2.0, si i-ai limitat din start curent si viteza, deci nu.
Direct intr-un port 3.0! :)

Edited by Znevna, 20 November 2021 - 10:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate