Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Garanti Bank - Card nou emis cu 1 an inainte sa expire actualul

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 10.09.2018
Azi am primit un sms de la Garanti Bank cum ca mi s-a emis un nou card desi cel pe care il am expira peste un an, am vazut acest sms acum cateva minute cand deja banca s-a inchis si se deschide tocmai luni. Deci incepand de acum si pe tot parcursul weekend-ului pana inclusiv luni cand voi ajunge la banca sa aflu ce se intampla ma voi intreba care este problema, din ce motiv mi s-a emis un nou card din senin, cu 1 an inainte sa exipre actualul.

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Poate noul card este un card cu alte date, nu tot cele care le ai tu, poate-i un card duplicat sau poate ii ofera un serviciu precum card de cumparaturi (credit). In sensul ca poate nu are legatura cu cardul tau actual.
Ai aplicat cumva la card de cumparatur?
Poate ti sa emis un nou card, ai facut vreo cerere pentru reemitere sau emitere de card nou?
In mesaj iti scrie datele cardului tau actual (macar partial)?

Edited by Ciubex, 19 November 2021 - 17:42.


#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate ca nu mai au contract cu Visa si au cu MasterCard, sau invers
Nu vad ce te-ar ingrijora un asemenea mesaj.

#4
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 10.09.2018
Nu am facut nici o cerere pentru nici un alt card, daca s-au facut anumite schimbari din care rezulta emiterea de noi carduri atunci eu cred ca ar fi trebuit sa anunte cumva dinainte.

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,736
  • Înscris: 30.08.2006
Ai noroc ca nu ti-a sosit o recomandata de la posta tot vineri seara.
Off topic. Ai masina ?

Edited by Leo2006, 19 November 2021 - 17:59.


#6
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 05.09.2005
Suna la contact center - cere explicatii si vezi daca apar doua carduri pe numele tau acum.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pana cand nu il activeaza, ala nou nu e valid.

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
Nu merita sa-ți pui atâtea întrebări pana luni. Pentru ca oricum nu rezolvi nimic, doar te stresezi inutil.
Luni mergi la banca și vei afla exact cum stau lucrurile.
Ce tip de card ai, de debit sau de credit?

#9
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 22.02.2014
Ai timp un an de zile sa mergi la banca.

#10
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007
Am patit si eu dar in mesaj era indicat clar ca au detectat faptul ca imi fusese clonat cardul si mi-au emis altul nou, cu numar diferit, iar pe cel vechi l-au dezactivat.

#11
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 10.09.2018
In fine, am fost azi sa aflu ca s-au emis noi carduri cu functia contactless pemtru cumparaturi sub 100 Lei. Ce pierdere de timp, eu nu aveam nevoie de card contactless si nu am cerut asa ceva. Posted Image

#12
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View PostWinc, on 19 noiembrie 2021 - 17:32, said:

Azi am primit un sms de la Garanti Bank cum ca mi s-a emis un nou card desi cel pe care il am expira peste un an, am vazut acest sms acum cateva minute cand deja banca s-a inchis si se deschide tocmai luni. Deci incepand de acum si pe tot parcursul weekend-ului pana inclusiv luni cand voi ajunge la banca sa aflu ce se intampla ma voi intreba care este problema, din ce motiv mi s-a emis un nou card din senin, cu 1 an inainte sa exipre actualul.

Si mie mi s-a emis. S-au emis pentru toti clientii care au carduri de credit/debit ce urmeaza sa expire in urmatoarele 24 luni. Noile carduri sunt contactless si au valabilitate pana in 2026.

Edited by bbseptik2017, 09 January 2022 - 19:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate