Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Unde se poate juca tenis?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
FireStorm_ro

FireStorm_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.11.2004
:huh:  Unde se poate juca tenis de camp in Bucuresti? indiferent de suprafata terenului... stiti vre-un loc? daca da cat costa??? unul gratis stiti? :D

#2
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostFireStorm_ro, on Apr 2 2006, 20:20, said:

:huh:  Unde se poate juca tenis de camp in Bucuresti? indiferent de suprafata terenului... stiti vre-un loc? daca da cat costa??? unul gratis stiti? :D
Depinde in ce zona stai.... Acum inca mai sunt baloane, cam 400 ora, zgura. Poti sa mai gasesti bitum si un fel de taraflex. Tarifele sunt cam 3-500k pe ora.
De gasit gasesti cam peste tot. Zi-mi prin ce zona stai, si poate stiu ceva pe acolo :)

#3
FireStorm_ro

FireStorm_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.11.2004

View PostGoofy, on Apr 2 2006, 09:41, said:

Depinde in ce zona stai.... Acum inca mai sunt baloane, cam 400 ora, zgura. Poti sa mai gasesti bitum si un fel de taraflex. Tarifele sunt cam 3-500k pe ora.
De gasit gasesti cam peste tot. Zi-mi prin ce zona stai, si poate stiu ceva pe acolo :)
in Cotroceni stau...ai idee daca se poate juca la arenel BNR? si cat e ora?

#4
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostFireStorm_ro, on Apr 3 2006, 17:11, said:

in Cotroceni stau...ai idee daca se poate juca la arenel BNR? si cat e ora?
La arenele BNR stiu ca am jucat anul trecut, dar nu mai stiu cat era ora :(
In Cotroceni ai la indemana si terenurile de la politehnica (350k/h) si la Valea Cascadelor, un pic mai departe, dar daca ai masina, e ok (la Valea Cascadelor e balon, sau martea trecuta era si e 400k/ora). La Poli azi au dat balonul jos. Pe astea 2 locatii e zgura.
Mai ai tot la politehnica, langa latin efe, 3 terenuri de tenis pe sintetic, nu stiu nici cum e suprafata, nici scorul. Mai sunt  3 terenuri pe o suprafata sintetica destul de rapida in parc la Moghioros, tot pe la 3-4 sute/ora.

#5
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
In zona stadionului national sunt cel putin 20 de terenuri (baloane, in aer liber cu nocturna sau fara). Preturile sunt de la 200 la 400 de mii depinzand in principiu de ora si teren. LA BNR n-am mai jucat cred de 10 ani asa ca nu mai stiu preturile !

#6
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
In zona militari, apusului...TENNIS CLUB 2000"-Bucuresti
Str.Valea Cascadelor 26 , sector 6; Bucuresti.

terenurile sunt foarte bune. din cate stiu sunt si terenuri acoperite.

#7
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
In Tineretului, fata in fata cu Polivalenta este un club sportiv si au terenuri foarte bune!

#8
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
In compex Leu vizavi de Apaca la Clubul Dia am jucat 2 ore cu 30 Ron, poti inchira si racheta buna cu 2.5 Ron pe sesiune. Mi se par superok la preturi, Terenul e acceptabil, putin cam ud mi s-a parut dar asta e anul asta cu ploile astea zilnice !

#9
james_burton

james_burton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.03.2006
salut. sunt un mare amator  :D de tenis si cateodata am dificultati in gasirea unui teren avand in vedere ca se poate intampla ca putinele terenuri care le stiu sa fie ocupate. oricum, am incercat sa caut altele (pe google) si nu am avut un foarte mare succes, respectiv nu am reusit sa gasesc ceva de genul unui index al terenurilor de tenis din bucuresti.
in consecinta, m-am gandit ca ar fi util ptr iubitorii de tenis sa postam fiecare unde jucam (locatie, tip suprafata, orar, tarife, date de contact). o sa incep eu B) :
- olimpic club (parca  :notangel: ) drumul taberei moghioros, teren suprafata sintetica rapida, nocturna, platit ultima oara (iulie 2006) 22ron/h in weekend in timpul zilei, 021 413 78 33;
- langa stadion sportul studentesc, zgura (spun ei), fara nocturna, platit ultima oara 10ron/h (iunie 2006), nea niku ( :naughty: ) 0722 748 831 - nu recomand.

#10
princess

princess

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.07.2006
Se poate juca tenis la CSS Dinamo Bucuresti pe str Stefan cel Mare. Sunt antrenori buni si terenuri bune de inchiriat la 150000 in cursul sapt. In weekend cam 250000/h. Daca jucati cu un antrenor, va costa antrenorul 300000+100000 (terenul). Cam pe aici variaza preturile. E in functie si de cat jucati, de cate ori va duceti .

Edited by mufă, 16 July 2006 - 13:27.


#11
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
In Baneasa pe malul lacului, la BTT, sunt multe terenuri.

Preturi ... nu stiu.

#12
princess

princess

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.07.2006
[b]Se poate juca tenis la CSS Dinamo.Buc;            pe str Stefan cel Mare.Sunt antr buni ,si terenuri bune ,de inchiriat la 150000 in cursul sapt.   In week.cam 250000/h.            Daca jucati cu un antr va costa antr 300000+100000(terenul).        Cam pe aici variaza preturile ;e in functie   si de cat jucati ,de cate ori va duceti .  


Se mai poate negocia si cu antr ,daca luati 30 de sedinte la el ,apoi va poate costa terenul ,tot timpul 100000. :) ;indiferent cu cine veniti si jucati.


Eu am jucat cu antr de acolo si chiar am invatat ceva ,sunt tari ,si sunt  antr (fete si baieti) :)

Si va garanteaza ca in 20 de sedinte invatati bine  si lovitura de dreapta si cea de stanga si serviciu.
   Toate astea in functie    si de talentul fiecaruia. ;) ................................................................................
...................

Daca vreti mai multe detalii puteti sa  ma intrebati :P ................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................

#13
james_burton

james_burton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.03.2006
Club Dia - Complex Leu (se vede de pe Vasile Milea), zgura (acceptabila), nocturna, 15ron/h in timpul zilei , contact 0742 150 411

Edited by james_burton, 18 July 2006 - 12:27.


#14
blackburn

blackburn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 22.06.2006

View Postjames_burton, on Jul 13 2006, 15:58, said:

salut. sunt un mare amator  :D de tenis si cateodata am dificultati in gasirea unui teren avand in vedere ca se poate intampla ca putinele terenuri care le stiu sa fie ocupate. oricum, am incercat sa caut altele (pe google) si nu am avut un foarte mare succes, respectiv nu am reusit sa gasesc ceva de genul unui index al terenurilor de tenis din bucuresti.
in consecinta, m-am gandit ca ar fi util ptr iubitorii de tenis sa postam fiecare unde jucam (locatie, tip suprafata, orar, tarife, date de contact). o sa incep eu B) :
- olimpic club (parca  :notangel: ) drumul taberei moghioros, teren suprafata sintetica rapida, nocturna, platit ultima oara (iulie 2006) 22ron/h in weekend in timpul zilei, 021 413 78 33;
- langa stadion sportul studentesc, zgura (spun ei), fara nocturna, platit ultima oara 10ron/h (iunie 2006), nea niku ( :naughty: ) 0722 748 831 - nu recomand.

ala de langa sportul e mult prea aiurea. nici eu nu-l recomand. l-am vazut si e urat de tot. nu merita nici macar 5 ron/ ora.

#15
eugen75

eugen75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.05.2004
In Ghencea, chiar linga intrarea in stadion sunt 8 terenuri pe zgura, 2 cu nocturna, tarife 20 Ron si 35 in nocturna. Terenurile sunt chiar ok. Cica ar mai fi si pe prelungirea Ghencea vre-o 2 locatii dar inca nu le-am gasit. Daca stie cineva de sala din Grivita sa posteze informatii despre ea.

#16
raducoach

raducoach

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.11.2006
sunt terenurile de tenis din stada bascov(prelungirea ghencea) la MAZICON ,au 2 terenuri in balon , imi place ca este balonul curat si au vestiare nu stai ca la alte baloane cu rucsacul dupa tine , e drumul cam rau dar merita ,se intra pe la pecoul al mic din prelungire si faci prima strada la stinga :peacefingers:

#17
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2006
de terenurile de tenis din Tei stie cineva ceva?

#18
toriqo

toriqo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2007
care ai chef de un tenis azi? nu stiu pe unde se afla alte terenuri in afara de cele din tei, care-s ocupate tot timpul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate