Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce ziceti de free energy ?

  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#127
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005

View Postdexterash, on 02 decembrie 2021 - 15:39, said:

De ce nu? Bun, dar in China? Africa? America de Sud? Ce se intampla asa misterios de nu s-au dat?
Si, chiar daca nu s-au dat, cine si ce ii opreste pe chinezi sau americani sau africani, de exemplu, sa le produca si sa le vanda? Sa obtina din 5W 5KW?!
Pen'că e o conspirație mondială care nu dă patente și, mai mult, îi vînează pe cei care îndrăznesc să fabrice așa ceva.
Cine? Guvernul mondial, bildărbergii, cipurile lui Gates, reptilienii - alege, că ai de unde.

PS - prin definiție totul va rămîne misterios, explicabil doar prin acțiunile unor entități atotputernice dar vagi, descrise doar în tabloide prin fraze sforăitoare.

#128
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Nu este nimic misterios, este un fenomen natural, cum ar fi vantul sau ploaia. Un film va fi mai edificativ.
Va spun numai atat , cablul gros care este tinut in mana este impamantare si bobina  este cu semnalul cu amplitudine maxima fiind la rezonanta.
Adaugarea impamantarii mareste semnalul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/66TxUFsRlCg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acest filmulet merita nota maxima ca arata principiul optinerii de free energy.

Edited by nico123, 07 December 2021 - 14:24.


#129
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021

View Postradunic, on 07 decembrie 2021 - 10:45, said:

Pen'că e o conspirație mondială care nu dă patente și, mai mult, îi vînează pe cei care îndrăznesc să fabrice așa ceva.
Cine? Guvernul mondial, bildărbergii, cipurile lui Gates, reptilienii - alege, că ai de unde.

PS - prin definiție totul va rămîne misterios, explicabil doar prin acțiunile unor entități atotputernice dar vagi, descrise doar în tabloide prin fraze sforăitoare.

Mafia kazară sper că în curând să fie anihilată iar marile invenţii să fie scoase la lumină!
https://www.sciencea...bed-by-the-fuel

#130
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021
Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Px3B-27XPjI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#131
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Daca era asa, venea si cu un model pe care sa il prezinte astfel incat sa sa nu ramana urma de mister si suspiciune, ca doar e inginer, nu popa.

#132
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Se pare ca facturile la gaz au produs la unii dementa avansata :lol:

#133
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postsaandy76, on 09 decembrie 2021 - 15:54, said:



Mafia kazară sper că în curând să fie anihilată iar marile invenții să fie scoase la lumină!
https://www.sciencea...bed-by-the-fuel

Păi da, fix mafia din Kazahstan ținea ascunse invențiile de free energy.

Le ținea ascunse și de statul suveran Rusia, care cercetează și ea de zor la fuziune.

Ce o fi mă in capetele alea ale voastre ?

#134
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Care imi modifica si mie un autoturism să meargă cu free energy din asta are de la mine 1000 de euro.
Io pun la bătaie mașina și atelierul auto pentru modificare.
Și pe parcursul modificărilor asigur și paza contra la mafia care oculta mondială o să vreie să ne puie piedici dă tot felul.
Ofer și protecție planetară ezoterică și cu aură karmică


Dacă nu merge gratis după modificare nu primește mia și plătește și ce-a stricat.

Care vă băgaț ?

Edited by waterman, 18 January 2022 - 16:55.


#135
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 21.07.2003
Colegule, ti-o zic fara nici o urma de rautate: ce scrii tu sunt niste aberatii abjecte. Si problema nu e ca le scrii, problema este ca tu chiar crezi in ele. Aia e beleaua.

Hai sa iti spun niste chestii apropo de guvernul care omoara tot ce prinde: calculatorul si telefonul de pe care tastezi acum, masina pe care o conduci, faptul ca ai acces la un sistem medical care practic iti dubleaza DU_BLEA_ZA speranta de viata fata de cat era inainte, toate acestea si multe altele iti sunt la indemana fara ca tu sa ai vreun merit. Ci pentru simplu fapt ca cei dinaintea noastra au tras omenirea in fata. Iar daca guvernul ii omora traiam si acum in pesteri (doar ca nu existau atunci guverne dar ai prins ideea).

Sa revenim strict la cazul tau. Citeste legea 1 a termodinamicii. Stii ce spune ea? Pai pe intelesul tau spune ca din rahat nu poti face bici sa pocneasca. Din nimic nu poti face sa apara ceva, la fel cum un ceva nu il poti face sa dispara complet. Deci energie din "nimic" nu exista. Este banal pentru cine stie cat de cat, la propriu, "pe ce lume traieste".
Tu cumpara scheme cu free energy din nigeria si spune-ne si noua ce a iesit. Daca reusesti sa faci free energy (cu adevarat nu prostii de prostit prostii) imi donez un rinichi si iti dau tie toti banii.

#136
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
fiziflash, problema este ca nu sunt singurul care cred in free emergy. Sunt curios daca le spui si acestor oameni sa citeasca legea 1 a termodinamicii?!!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RItw9AWValM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#137
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Ii destul de lung, da' banuiesc ca-s alti analfabeti stiintific care abereaza cu conspiratii pentru cei ce nu inteleg fizica de liceu.

#138
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Ba din contra , trebue sa cunosti legile fizicii, vezi filmul de la minutul 20, recomand.

Edited by nico123, 04 February 2022 - 22:35.


#139
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,649
  • Înscris: 09.05.2008
De trucaj ai auzit?

#140
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
ce trucaj? adica sa ma mint singur? Ce rost ar avea sa ma mint singur? Ca sa nu spuna nimeni ca ar fi un trucaj ,mai bine nu arat ce am facut, realizat.

Edited by nico123, 09 February 2022 - 10:41.


#141
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Deci tu crezi tot ce vezi pe iutub? :first:

#142
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Nu, nu cred tot ce este pe Youtube dar cred ce am in fata ochilor si mai cred daca este realizat de mine.

#143
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Macar nu-ti mai pasa de scumpirea energiei.
In anii 90 o facut si un var de-al meu free energy pina o venit aia de la curent si i-o luat contoru intr-o punga sigilata. Apoi l-au chemat la sediu si l-o desfacut in fata lui si o gasit o bucata de film. :first:

#144
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Contorul meu este pus pe stalpul de la strada la fel il au si vecinii. N-au decat sa vina sa-l ia ca si asa imi face probleme ca are impamantarea proasta si deconecteaza vara cand este seceta  si torn ceva apa la baza stalpului sa am impamantare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate