Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

De ce obezii de 300 kg abia atunci se gandesc sa faca ceva sa slabeasca ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#127
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpetit_christian, on 22 noiembrie 2021 - 11:48, said:

Nu beau nu fumez nu s obez nu s slabanog, cum ma clasifici ?
Pierde viață 🤭🤭🤭, barem gagică ai? 😏

#128
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
Tu ce crezi ?

#129
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ca da, se stie ca cei ce nu beau si nu fumează au cătare mare😏

exceptândul pe neacească desigur 🙈

#130
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 04.09.2018

View PostNeaceasca85, on 22 noiembrie 2021 - 02:23, said:

Dormitul pe spate a fost pozitia mea preferata indiferent de greutate, dar din 2012 nu mai pot dormi pe laterale, doar pe spate cu reprize pe burta. Pe stanga oricum nu e recomandat sa dormi.

Sforai? Cica da, eu nu ma aud si nu am apnee in somn, dar in 2006 cand am fost la munte m-a trezit fratele ca sforaiam ca un tractor, asa mi-a zis. Posted Image

Ideea e ca am nevoie de somn lung, minim sau peste 8 ore, ceea ce mai ales dupa 2014 nu se mai poate decat in weekend si de sarbatori, in rest ma aleg mereu cu 6-7 ore si alte ore dormite aiurea in tramvai intre 22 si 1 noaptea, sau chiar 21 si ora 0, multi zic ca ce bun e somnul de la 22 la 01, mie nu-mi place, adorm de oboseala dar nu-mi place, numai somnul de pana la pranz ma odihneste cu adevarat.


Tu fumezi, normal ca nu mai ai nevoie de alte vicii. Posted Image

Nu imi plac dulciurile fara ciocolata, dar alea cu ciocolata nu rezista mai mult de 2 zile in casa. De mic ciocolata este drog pentru mine, irezistibila, aveam dreptul la una pe saptamana in copilarie. Mai nasol vara la taranoaia, ca o aducea tata de la oras pe Dacie topita si aproape scursa. Posted Image

Nutella, am mancat si asta seara, ca a luat maica-mea din Kaufland. Borcan mare mare, doar asa are sanse sa reziste mai mult.

Am luat si un pic de parizer de pui, sunt mai bine de 6 luni de cand nu mai mancasem. Si lipsa shaormei naste alte pofte. Posted Image


Adica la obezi sexul se transforma in masturbare? Posted Image Chiar si in 2? Posted Image

Da, si eu zic la fel, un slabanog nu mananca mult, ca i se face rau, si poate fumeaza, poate bea, nu e obligatoriu, dar de multe ori asa e.

Vlad Craioveanu, fost DJ la Pro FM, spunea ca i se face rau cand vede o masa plina cu mancare, ghici ce, este slab ca un pix, si fumeaza, mult de tot. Eu ma inveselesc cand vad o masa plina de mancare.
Pai da, mie mi-ar place sa ma frec asa cu una grasa, sa ne frecam unu de altul si sa ne dam drumul asa, sa ne masturbam amandoi, de fapt asa imi place, nu prea-mi plac penetrarile.

#131
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
🤭🤭🤭🤭doamne ferește

#132
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postpetit_christian, on 22 noiembrie 2021 - 11:48, said:

Nu beau nu fumez nu s obez nu s slabanog, cum ma clasifici ?
Stai calm, ca iti gaseste si tie ceva :P

#133
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
@pufonel sportul si sexul��
@neaceasca sunt mai multi obezi fumatori decit slabanogi fumatori asa ca teoriile tale cad. Conform studiilor 33% din fumatori se ingrasa dupa ce se lasa, 33% slabesc, 33 ramin la fel. Iar aia de se ingrasa nu o fac ca le ramine instinctul de a duce mina la gura cum aberezi tu, ci pt ca nicotina accelereaza metabolismul, lipsa ei il incetineste si atunci pui chiar daca maninci la fel.

View PostMinettoMatoi, on 22 noiembrie 2021 - 20:02, said:


Pai da, mie mi-ar place sa ma frec asa cu una grasa, sa ne frecam unu de altul si sa ne dam drumul asa, sa ne masturbam amandoi, de fapt asa imi place, nu prea-mi plac penetrarile.
WTF ?

#134
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 16.03.2006
Pt ca esti prost,te-ai gandit ca poate e boala genetica?
SUnt anumite persoane ce sufera de aceasta boala genetica care se manifesta prin faptul ca aceste persoane au un nuamr crescut al celulelor de grasime,un om normal nici daca vrea nu poate atinge o asemenea greutate corporala.

#135
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
Ai vreun studiu médical ? Si apoi cum se face ca dupa ce recurg la operatie de micsorare à stomacului sau isi controleaza cantitatea de hrana, reusesc sa slabeasca ? Li se modifia ADN ul ?

#136
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008

View Postpele, on 25 noiembrie 2021 - 01:38, said:

Pt ca esti prost,te-ai gandit ca poate e boala genetica?
SUnt anumite persoane ce sufera de aceasta boala genetica care se manifesta prin faptul ca aceste persoane au un nuamr crescut al celulelor de grasime,un om normal nici daca vrea nu poate atinge o asemenea greutate corporala.

Ia mananca tu juma de an doar salata verde si varza cruda.
Sa vezi ce numar crescut de celule de grasime (!!!) o sa ai.

#137
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
N auzi ca glande ca genetica ca universul comploteaza impotriva lor. Dar cind ii iau psihologi la intrebari ca lumea, ce sa vezi tulburari de comportamentul alimentar la majoritatea dintre ei sau mincat in nestire pe fond de vreo trauma, de parca obezii ar fi singurii care ar (fi) suferi(t) traume sau ar (fi) avea (avut) problème.
Pe scurt, oameni care n au stiut sa si rezolve problème le si s au réfugiant in mincare, pt ca mincat ul e o placere si inca usor de obtinut, un mod facile de a à tine endorfine si dopamina. Totul e de la creier

Edited by petit_christian, 25 November 2021 - 14:03.


#138
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 04.09.2018

View Postpele, on 25 noiembrie 2021 - 01:38, said:

Pt ca esti prost,te-ai gandit ca poate e boala genetica?
SUnt anumite persoane ce sufera de aceasta boala genetica care se manifesta prin faptul ca aceste persoane au un nuamr crescut al celulelor de grasime,un om normal nici daca vrea nu poate atinge o asemenea greutate corporala.
Orice om normal poate atinge acea greutate, daca mananci kcal in plus, se depune la infinit, aia au boala la cap, asta da, mananca pe emotional ca au traume, ca fiecare povesteste care e povestea lui, si de multe ori se trage din copilarie totul.
Daca vrei, ajungi la greutatea aia ! Celulele alea grase chiar daca-s mai multe, sunt goale daca nu ai Kg in plus, sau au grasime optim cat trebuie, nu se maresc daca nu bagi kcal in plus, ca sa aiba de unde sa se mareasca, ca daca se arde tot ce mananci, de unde sa se mareasca ?

View Postpetit_christian, on 25 noiembrie 2021 - 02:20, said:

Ai vreun studiu médical ? Si apoi cum se face ca dupa ce recurg la operatie de micsorare à stomacului sau isi controleaza cantitatea de hrana, reusesc sa slabeasca ? Li se modifia ADN ul ?
Evident ca oricine se ingrasa asa daca mananca asa, nu doar aia, iar daca a citit un studiu, e neadevarat acel studiu, ca e logic. Iar dupa ce controleaza cantitatea de hrana, normal ca slabesc, ca nu mai baga atatea kcal, asa cum e la orice om.
Aia cu nr de celule grase e vrajeala, nu se umple cu grasime daca n-au de unde.

petit_christian, pai majoritatea alora de 300 Kg au traume, fiecare isi spune povestea in emisiune, deci ai dreptate, de aia mananca asa, pe emotional.

Edited by MinettoMatoi, 26 November 2021 - 10:29.


#139
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 04.09.2018
Pentru nael25 care a raspuns la celalalt topic, e nu sesizeaza ca se ingrasa, cum draci sa nu sesizezi ma ? Si daca nu te vezi pe tine, vezi hainele ca nu mai incap ! Si iei masuri.
Da, trebe sa te tii mereu de dieta. Corpu nu depune mai mult daca te infometezi, am testat eu de n ori aproape exact, ardeam 2300 Kcal oricum ai da-o, depunea la fel la aceleasi kcal in plus, ca si inainte. Nu poate explica asta vreun nutritionist decat asa explicatii fara acoperire.
Si sa-ti zic si de ce:

Ptr ca, inima bate tot la acelasi puls, temperatura corpului e aceiasi, creieru functioneaza la fel, organele la fel,ca altfel nu-si mai faceau treaba, deci consumu de energie e acelasi !
Daca scadea functionarea, temperatura, etc, da, atunci scadea si consumu de energie si ardeai mai putin, si la aceleasi calorii in plus, te ingrasai mai mult, altfel e doar un mit nedemonstrat practic. Ptr acelasi randament trebe sa consume aceiasi energie, mai ales ca, corpu nu prea are pierderi, asa ca nici cu alea nu poate jongla daca nu prea exista, adica sa zici ca scadea pierderile si la acelasi randament ardea mai putin.

Eu am testat notand kcal, si matematica dadea 95 % cu ce arata cantarul.
Daca te infometezi, singura problema e ca pierzi mai multa masa musculara si nu este bine, si nici ptr stomac ca mistuie in gol.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate