Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Windows 10 / Steam pe altă partiție

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
the_who

the_who

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 29.08.2007
Vă rog să mă ajutați, vreau sa formatez partiția C, Steam e instalat pe altă partiție, am destul de multe jocuri, mi-ar trebui mult până le reinstalez
Exista vreo posibilitate de a instala Steam, după ce termin cu Windows fresh install, fără să mai fiu nevoit să instalez toate jocurile ?
Mulțumesc anticipat

#2
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 04.03.2020
Vezi raspunsurile de aici:
https://www.reddit.c...s_are_on_a_2nd/

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,739
  • Înscris: 30.08.2006
Tot va trebui sa faca o verificare la tot ce e instalat si dureaza si asta.De fapt va fi ca si o reinstalare. Nu le joci pe toate intr-o zi.

#4
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 25.04.2007
La mine este alta situatie, dar e bine ca ati lamurit problema initiatorului caci si pe mine ma interesa raspunsul.
Pe scurt, as vrea ca de acum incolo cand mai cumpar un joc sa-l instalez pe alt ssd deoarece primul s-a umplut cam 70%. Este vorba de doua ssd-uri identice de 2 T, unul fiind drive-ul D: (asta plin pe 70%) si al doilea J: cel gol.

Ajunge sa dau + in StorageManager al lui Steam, aleg discul respectiv J:  si mai creez acolo folderul SteamLibrary si-l selectez sau nu-l creez si doar selectez driveul J: si finalizez ? O sa isi faca Steam structura de foldere J:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\  sau nu mai are nevoie de aceasta, StorageManager stiind el sa se descurce?

Am de gand sa cumpar Far Cry 6 cand o sa fie 40 euro ptr pc pe Steam, dar si noul STALKER 2: Heart of Chernobyl ce e "pe vine" cat si Microsoft Flight Simulator 11 cand l-or mai ieftini. Nu vreau sa umplu primul ssd cu astea, mai ales ca pe ala am ArmedAssault 3 care tot primeste DLC-uri si moduri plus misiuni fara numar, DayZ-urile pe care le ingras si pe astea cu moduri.

Apropo, chiar as vrea la o adica sa mut jocuri de pe D: pe J: in caz de necesitate, sper sa se poata.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
De ce trebuie sa stochezi jocurile pe SSD/HDD?
L-ai instalat,l-ai jucat,l-ai sters.Oricum,daca vrei sa-l rejoci poti sa-l reiei exact de acolo de unde l-ai lasat.Eu cel putin asa fac.
Exceptia ar fi daca te apuci de 10 jocuri odata,dar nu cred ca are sens asa ceva.


ps.
Far Cry de regula se depreziaza foarte rapid,le am pe toate,stiu ce vorbesc.Un pret corect pentru el ar fi 20-25 de euro cu DLC-uri incluse..40 este inca prea mult,parerea mea.

pps.
Acum pe Ubisoft Store este 49,79,redus de la 59,99.

Edited by adisz, 18 November 2021 - 10:14.


#6
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,297
  • Înscris: 11.08.2019
Își face automat un folder numit SteamLibrary dacă selectezi doar partiția. Și cu mutarea, dai click dreapta pe joc, properties și pe la local files poți să dai move files.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate