Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Sfat achizitie telefon 3000-4000

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 ionutnegru87, on 19 noiembrie 2021 - 09:39, said:

Asa este, inca nu sunt oferte ok pe Amazon, poate pe 26 noiembrie cand ar fi BlackFriday normal. Oricum, mai urmaresc preturile si acolo. Am mai dat comanda de pe amazon.de si nu am avut probleme.
..............

790€ se incadreaza in suma ta (si cu transport).

#20
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

 breitner, on 20 noiembrie 2021 - 10:41, said:

790€ se incadreaza in suma ta (si cu transport).

Am gasit doar S21 este la acel pret. Care este la fel si la noi. S21+ l-am gasit pe la 1000 euro pe amazon.

#21
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
In momentul de fata am ajuns la urmatoarele optiuni: Preturile sunt din acest moment si sunt cu reduceri din aceasta perioada. La Samsung totusi cred ca este inca cam mare pretul, un pret mai corect cred ca ar fi sub 4000 ron, tinand cont ca nu are nici incarcator.
OnePlus este putin cu semnul intrebarii, ar fi o optiune buna, mai ales la pretul acela (daca mai apre pe stock sau gasesc pe alte site-uri), dar schimbarea de Oxygen OS 12 ma face sa am cateva retineri pentur un telefon care teoretic se bate cu S21 Ultra. Inca este pe lista, fiind foarte multumit pana acum de OnePlus, avand display super ok, baterie ok si incarcare super.
Oricum, in acest moment, parca cel mai ok dpdv raport calitate-pret este Xiaomi 11T Pro. Partea mai putin buna este ca nu prea stiu nimic despre acest telefon fiind relativ nou (iar cu Xiaomi am interactionat doar pentru un robot aspirator, super ok de altfel).

Ce parere aveti, sunt opiuni ok in bugetul meu? Ce model credeti ca este cel mai ok? Dar alte modele ar fi mai potrivite?
Oare s-ar merita sa astept inceputul anului urmator, poate se vor reduce si mai mult fiind anuntate modele noi (gen OnePlus 10, S22 ...) ?

#22
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Eu zic sã excluzi opțiunile 2 & 3.

#23
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Xiaomi din pacate nu sta bine la capitolul poze in comparatie cu S21+, modelul in cauza. Altfel e un telefon bun, m-am jucat cateva zile cu el. Totusi in comparatie cu batranul meu Mate20Pro nu am gasit diferente sa merite schimbarea, ba chiar la capitolul poze Mate-ul este peste.

Edited by danyd83, 22 November 2021 - 13:23.


#24
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

 addryanns, on 22 noiembrie 2021 - 12:40, said:

Eu zic să excluzi opțiunile 2 & 3.
Multumesc. Asta inseamna ca singura optiune ramane Samsung S21+.
Am mai citit cateva pareri despre quickmobile (sau evomag unde l-am mai gasit cu SD 888) si nu pare o idee buna sa il achizitionez de acolo. Ramane varianta de pe site-ul oficial (sau emag/altex) unde este la 4700 RON, la care se adauga si lipsa incarcatorului (sau alte accesorii).
Crezi ca merita diferenta? Sincer si eu as prefera S21+, dar nu la pretul acela.

 danyd83, on 22 noiembrie 2021 - 13:16, said:

Xiaomi din pacate nu sta bine la capitolul poze in comparatie cu S21+, modelul in cauza. Altfel e un telefon bun, m-am jucat cateva zile cu el. Totusi in comparatie cu batranul meu Mate20Pro nu am gasit diferente sa merite schimbarea, ba chiar la capitolul poze Mate-ul este peste.

Multumesc, bine de stiut (in prezentari si in review-uri se lauda defapt cu partea de poze/video).
Crezi ca partea de camere este mai ok decat la OnePlus 9 Pro ?

#25
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
OnePlus nu am avut, nu pot sa-mi dau cu parerea. Din cate stiu pe partea foto nu exceleaza. S21+ pare o alegere buna din cele enumerate de tine. Daca nu ti neaparat sa ai poze f bune atunci iti recomand Xiaomi, se misca incredibil de bine si de fluid.

#26
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Am avut OP, inclusiv model de top, nu exceleaza, iar dupa ultima faza in care practic au bagat in beci OxygenOS, nu mai vreau sa aud. De Xiaomi nu mai vreau sa aud tot din cauza OS - MIUI. M-am intors la Samsung pentru ca macar ai un suport software si nu incearca sa fie o clona de IOS.

@ionutnegru87 si mie mi se pare o idee cam mult. Daca vezi pe undeva scris quickmobile, uita-te repede in alta parte si fugi. Daca nu e panica eventual mai asteapta si urmareste modelul, probabil prin ianuarie vor fi iarasi ceva reduceri.

Edited by addryanns, 22 November 2021 - 14:06.


#27
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

 addryanns, on 22 noiembrie 2021 - 14:04, said:

Am avut OP, inclusiv model de top, nu exceleaza, iar dupa ultima faza in care practic au bagat in beci OxygenOS, nu mai vreau sa aud. De Xiaomi nu mai vreau sa aud tot din cauza OS - MIUI. M-am intors la Samsung pentru ca macar ai un suport software si nu incearca sa fie o clona de IOS.

@ionutnegru87 si mie mi se pare o idee cam mult. Daca vezi pe undeva scris quickmobile, uita-te repede in alta parte si fugi. Daca nu e panica eventual mai asteapta si urmareste modelul, probabil prin ianuarie vor fi iarasi ceva reduceri.

Cam aceleasi retineri le am si eu pentru OnePlus. Pe partea de hardware pare super ok, mai ales ca nu sunt asa de focusat pe partea de camere, dar schimbarea de OS nu este chiar pe placul meu.
Am vorbit cu un reprezentant de la Samsung, iar pentru device-urile necomercializate oficial (gen S21 cu Snapdragon 888) la noi in tara nu ofera producatorul garantie si ar trebui sa ofere Qualcom (deci voi ajunge service-ul celor de unde le voi cumpara).

Mai astept si mai urmaresc preturile...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate