Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Accesare Masura 1 - microgranturi IMM

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jazzman_

jazzman_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.10.2006
Salutari,

A accesat careva http://www.economie....-octombrie-2021 ?

Din ce am vazut SRL-ul nostru e eligibil si nu vad de ce nu as aplica si eu, de ce sa nu iau niste bani pe care sa-i folosesc in firma la cheltuieli, etc? Pot fi ceva dezavantaje sau 'capcane' daca aplic pentru acest microgrant? Efecte secundare / pe termen lung?

Cat de complicat e sa aplici si apoi sa justifici cheltuielile? Nu pare ceva foarte complicat iar aplicatia lor de la https://granturi.imm.gov.ro/auth/login pare sa arate destul de modern. Am vazut ca sunt firme intermediare care iau 1000-1500RON ca sa se ocupe ei dar nu stiu daca merita, asadar as fi curios de parerile voastre.

Merci!

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
am vrut să-mi iau pe firmă o mașină electrică.la persoane fizice mergi și-ți fac automat dosarul cei le la magazin și nu ai de umblat deloc în schimb când mi-au trimis lista de cereri și aprobări venite de la bucurești m-am lăsat automat păgubaș

vezi raportat la suma primita dacă merită nervii,timpul pierdut și controalele ulterioare a oamenilor cu dosarul șină

pentru ceva bani mărunți în agricultură cineva mi s-a plâns că 30 de zile zi de zi a mers pe la primăria respectivă.ba cu una ba cu alta

#3
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007
Salut,

Am accesat anul trecut pt 2 firme la care sunt partener si accesez si anul asta pentru inca una. Mi-a trebuit semnatura digitala (o poti obtine 100% online acum cu preturi relativ mici - 2-300 lei).

Hai sa-ti zic pe scurt cum am facut anul trecut:
Am facut semnatura digitala(m-am deplasat la sediul firmei). Am facut cont pe platforma lor, am semnat documentele necesare si am asteptat.
Dupa ce am primit decizie ca se acorda, a trebuit sa deschid niste conturi speciale de microgranturi la o banca agreata de ei(am ales BT). Apoi am cheltuit banii, aici a fost relativ simplu ca am cumparat aparatura de la cel mai mare retailer online din Romania. Apoi am incarcat facturile in platforma si e totul ok acum.

Anul asta ma trezesc cu un telefon de la o firma de consultanta: Buna ziua, stiti ca va calificati cu firma x sa primiti microgranturi. Putem sa va ajutam noi pentru un comision de 1500 de lei.
Am refuzat respectuos si mi-am facut eu totul, la fel ca anul trecut. Acum astept sa vad ce decizie se ia.

Daca ai cunostiinte miniume de folosire a unui pc te vei descurca. Am si prieteni care au apelat la consultanti anul trecut(era 450 de lei suma ceruta atunci) si nu a trebuit sa ridice un deget.

Bafta

#4
jazzman_

jazzman_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.10.2006

View Postrdk, on 17 noiembrie 2021 - 10:08, said:

Salut,

Am accesat anul trecut pt 2 firme la care sunt partener si accesez si anul asta pentru inca una. Mi-a trebuit semnatura digitala (o poti obtine 100% online acum cu preturi relativ mici - 2-300 lei).

Hai sa-ti zic pe scurt cum am facut anul trecut:
Am facut semnatura digitala(m-am deplasat la sediul firmei). Am facut cont pe platforma lor, am semnat documentele necesare si am asteptat.
Dupa ce am primit decizie ca se acorda, a trebuit sa deschid niste conturi speciale de microgranturi la o banca agreata de ei(am ales BT). Apoi am cheltuit banii, aici a fost relativ simplu ca am cumparat aparatura de la cel mai mare retailer online din Romania. Apoi am incarcat facturile in platforma si e totul ok acum.

Anul asta ma trezesc cu un telefon de la o firma de consultanta: Buna ziua, stiti ca va calificati cu firma x sa primiti microgranturi. Putem sa va ajutam noi pentru un comision de 1500 de lei.
Am refuzat respectuos si mi-am facut eu totul, la fel ca anul trecut. Acum astept sa vad ce decizie se ia.

Daca ai cunostiinte miniume de folosire a unui pc te vei descurca. Am si prieteni care au apelat la consultanti anul trecut(era 450 de lei suma ceruta atunci) si nu a trebuit sa ridice un deget.

Bafta

Merci pentru informatii. Si eu am fost contactat cu oferte de genul 1500RON si m-am gandit ca e cam mult asa ca am aruncat o privire pe povestea asta si nu mi s-a parut asa complicat. Din ce stiu insa daca ai beneficiat anul trecut nu mai poti beneficia si acest an. Sau anul asta ai aplicat pentru alte firme? Ma pun sa caut si sa citesc ghidul oficial sa vad lista de acte. Cu timpul stau foarte prost insa. Stie cineva vreo firma care se mai ocupa pentru 450RON? :) 1500 e absurd, dar 450 pare OK avand in vedere ca vreo 200 e doar semnatura asa cum spui tu.

#5
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007

View Postjazzman_, on 18 noiembrie 2021 - 10:53, said:


Merci pentru informatii. Si eu am fost contactat cu oferte de genul 1500RON si m-am gandit ca e cam mult asa ca am aruncat o privire pe povestea asta si nu mi s-a parut asa complicat. Din ce stiu insa daca ai beneficiat anul trecut nu mai poti beneficia si acest an. Sau anul asta ai aplicat pentru alte firme? Ma pun sa caut si sa citesc ghidul oficial sa vad lista de acte. Cu timpul stau foarte prost insa. Stie cineva vreo firma care se mai ocupa pentru 450RON? Posted Image 1500 e absurd, dar 450 pare OK avand in vedere ca vreo 200 e doar semnatura asa cum spui tu.

Anul asta am aplicat pentru alta firma. Daca te misti repede, in o ora ai rezolvat tot, cu tot cu semnatura si toate cele. O sa ma interesez de oferte dar cred ca toti au crescut la 1000-1500 anul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate