Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Liechtenstein - Romania (14.11.2021, 19:00 Pro TV)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

Poll: Liechtenstein - Romania (14.11.2021, 19:00 Pro TV) (20 member(s) have cast votes)

Cu ce rezultat cred ca se va incheia Liechtenstein - Romania?

  1. castiga Liechtenstein (5 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

  2. egalitate (4 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  3. castiga Romania (11 votes [55.00%] - View)

    Percentage of vote: 55.00%

Cu ce rezultat cred ca se va incheia Macedonia de Nord - Islanda?

  1. castiga Macedonia de Nord (15 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

  2. egalitate (2 votes [10.00%] - View)

    Percentage of vote: 10.00%

  3. castiga Islanda (3 votes [15.00%] - View)

    Percentage of vote: 15.00%

Vote Guests cannot vote

#19
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postkyrre, on 12 noiembrie 2021 - 22:03, said:

Daca ne straduim, cred ca putem scoate un 0-0.

Uite un om optimist ! Posted Image

.  .  .  .  .  .  .  .



Ce rost mai au speranţele din jocul ăsta cu Liechtenstein ?! Şi dacă am bate cu 10-0, şi Islanda să câştige cu 9-0 în deplasare, tot două jocuri necruţătoare de baraj ne-ar aştepta !

Cât despre plecarea sau nu a lui Rădoi, nu ar avea niciun efect. Nouă ne-ar trebuie alţi jucători. Numai că pentru asta ne-ar trebui şi alţi administratori ai treburilor ţării, inclusiv ai sportului, ceea ce după cum merg lucrurile, e cu neputinţă.

Edited by lupini, 14 November 2021 - 00:49.


#20
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Astazi e seara adevarului.

#21
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.09.2013
De cate ori ne-am mai uitat la alt meci decat la cel al nationalei, in acelasi timp ce se joaca ambele meciuri?Ei bine...looserii astia ne-au adus in stadiul asta: sa ne uitam la macedonia-islanda!

#22
remus67

remus67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 02.07.2008
Oamenilor, vorbesc sub imperiul a ce vreti voi, dezamagire, rusine, sictir (daca face parte din r....tul de vocabular care se poate folosi acum, in momentele astea...).
Cum, frate, nationala Romaniei nu poate decat 1-0 cu o nationala facuta/aleasa/din 38.000 locuitori!? Mai oameni buni, Lichtenstein are 38.000. Islanda vreo 340.000, Armenia vreo 3 mil.
Ce sa zic de Macedonia, 2 mil!?
Ce sa cautam noi la Mondiale!?
Daca imi spune cineva ceva de aparare supra-aglomerata, il bag in ...
Ma rog, 0-2. Si!?
Eu sunt nascut-crescut intr-un oras de 300.000 locuitori. In tinerete, acum 35-40 ani, se faceau o gramada de turnee de fotbal in cartier! Cu prelungire spre municipiu si asa mai departe. Pe terenuri de zgura, in prima faza si, mai tarziu, cand ajungeai "mare", pe terenuri de iarba. Nu tu scoli de fotbal, nu tu vestiare, samd.
Intreb si eu, ca prostu': cum poate o selectionata a unui cartier (raportat la numarul de locuitori) sa iti tina "piept" tie, Nationala Romaniei!?

Edited by remus67, 14 November 2021 - 20:50.


#23
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Echipa nationala din Romania mai bine ar fi desfintata . Bagam bani degeaba in echipa nationala si federatie.

#24
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Comentator dixit:,, Ce pacat de bara lui ianis. alibec nu sa vazut. nici islanda NU NE AJUTAT!!!!,,,/.    1- SCHIMB perechea aia penibila de comentatori. 2- IN VESTIAR ZIC   Vreti  bani si faima?   Eu ca antrenor vreau sange, al vostru!    Alergati fuva massa in coor 90 minute si santeti zei. Dar,daaar avem alibeci si tatuati cu roabe de sampanie.   Si multi prosti manipulati de sefi de galerii care sant pe interes.  Inclusiv la alegeri generale FRF! Si mai apar si po;liticieni in ecuatie.    CA FAPT DIVERS-  Buda lu bunica(cacastoarea dfin cucuruz) miroase a Airwick fata de tot campionatul si jucatorii din Ro prima liga.   Baaa, cum dreaq sa te rogi sa fie batuta  nush ce echipa ca sa te califici?????  Si are rancking de tara Africana?! Mars  la cucuruz,echipa nationala tatuata si iinfatuata.    Hai pe Solitaire,acolo putem da reset din tasta!
,,

#25
remus67

remus67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 02.07.2008
Nu trebuie desfiintata nationala Romaniei! Nationala nu este facuta din jucatorii de azi sau aia de ieri! In opinia mea, trebuie facut altceva (si stiu ca e aproape imposibil): scadeti frate salariile jucatorilor! Aduceti niste "umflati" de impresari si patroni ca fiind staruri cand (cred) Hagi al batran se "intoarce in mormant"! Pe ce suma a fost vandut Hagi la Real!? Cu ce c...t de sume se vand toti "analfabetii" astia in fotbal, azi!?
Considerati, in opinia mea, asa:
-suntem sub Macedonia (victorie in Germania, victorie cu 5-0 in Armenia, victorie cu Islanda, samd.)
-suntem sub zeci (nu fac acum calculul) de echipe calificate la turneele finale in ultimii "zeci" de ani
Concluzie:
-fii realist! esti locul "100" (nu conteaza)
-fa o strategie pe termen lung (10 ani)
-alege un selectioner pe masura (care construieste nu de la care ne asteptam la rezultate "ieri")
-cauta un mod de coordonare/colaborare cu scolile de fotbal, la nivel national, cu titlu de regula!
Sunt suparat...

#26
remus67

remus67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 02.07.2008
Oferta catre Federatia Romana de Fotbal:
- Ma ofer selectioner! 10% din salariul pe care l-ati oferit pana acum si, PROMIT, aceleasi rezultate! Posibil MAI BUNE!
Daca este nevoie, aduc o licenta din Moldova ( Iasi, Suceava, Cernauti, samd...)
Merge!?

Edited by remus67, 14 November 2021 - 21:30.


#27
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postraducut123, on 14 noiembrie 2021 - 19:00, said:

Ei bine...looserii astia ne-au adus in stadiul asta: sa ne uitam la macedonia-islanda!

Asta am făcut şi eu: m-am uitat mai mult la meciul dintre Macedonia de Nord şi Islanda ! Să spun drept, eu nu fumez decât rar, dar în seara asta aproape am fumat un pachet de ţigări după ce a egalat Islanda. Nu aveam eu speranţe prea mari pentru baraj, dar, mă gândeam că na, măcar să fim acolo.

După egalarea Islandei mă uitam la două televizoare. Nici n-am văzut al doilea gol al macedonenilor deoarece în momentul acela priveam ce fac...."albii" noştri, şi am aflat de la comentator că Macedonia a înscris al doilea gol.

Ce mai e de spus ?! Ne-am chinuit cu Liechtenstein căreia altătadă îi marcam de la 5 în sus, cum a fost acel 1-8 din 1997. Însă atunci erau alţi jucători. Acum îi avem pe aceştia, care nu se mai califică nicăieri.

#28
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Deseara-n club!   La tricou sa se vada ca-s valoare si am bembe.  Respect ISLANDA!

#29
remus67

remus67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 02.07.2008
Selectioner platit sa ce!? De ce ai luat salariu Radoi? Care era scopul!? Calificare, nu!?

#30
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postremus67, on 14 noiembrie 2021 - 21:47, said:

Selectioner platit sa ce!?

Selecţioner plătit să antreneze jucători fără valoare.

#31
remus67

remus67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 02.07.2008
Uitati-va ce se intampla la FCSB! Asta este fotbalul romanesc! Cu "antrenor" de la FCSB!

View Postlupini, on 14 noiembrie 2021 - 22:48, said:


Selecţioner plătit să antreneze jucători fără valoare.
Aduna cota jucatorilor din lotul romaniei! Te rog! Si fa analogii cu Lichtenstein, sau Armenia, sau Macedonia, sau...

View Postlupini, on 14 noiembrie 2021 - 22:48, said:


Selecţioner plătit să antreneze jucători fără valoare.
Si ce spuneam mai inainte!? Daca ai acceptat, ca selectioner, un contract, poti sa ne spui si noua ce specifica acel contract (cu sau fara jucatori dae valoare)!?
Bai, mi se pare simplu: iti dau 1 mil daca te califici! Daca nu, nu iti dau nimic pentru ca, practic, nu ai facut NIMIC! De ce ti-as da vreun leu!? Ca ai facut ce!?

#32
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postremus67, on 14 noiembrie 2021 - 22:55, said:

Aduna cota jucatorilor din lotul romaniei! Te rog! Si fa analogii cu Lichtenstein, sau Armenia, sau Macedonia, sau...

Sunt la aceeaşi valoare toate aceste naţionale. Acesta e şi motivul pentru care Germania ne-a lăsat în pace pe noi, pe macedoneni şi pe armeni şi s-a calificat fără probleme, la 9 puncte de locul 2.

Românii, Armenii şi Makedonii s-au luptat între ei ca orbeţii, şi..."au dat cu banul" cine face cele mai puţine prostii. La asta se rezumă totul !

Germanii nu şi-au pus mintea cu cele trei naţionale pentru că ştiau că nu are rost.

Edited by lupini, 14 November 2021 - 23:13.


#33
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu am dormit.
Nu am pierdut nimic!

#34
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Noi sa fim sanatosi! Asteptam inca vreo 50 de ani, sa organizam si noi campionatul mondial si in calitate de gazde ne-om califica si noi direct.
E mai fain sa te uiti la campionate fara vreo miza, doar sa te uiti ce meciuri faine fac altii. Ca daca ar juca Romania la vreun campionat, numa' m-as enerva ca ia bataie.
Cum nu joaca, ma bucur de orice meci Posted Image

Edited by bai3tzash, 15 November 2021 - 10:58.


#35
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Am fost gazde la europeanul de anul asta.
Degeaba!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate