Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

iPhone 14 (leaks, previsions and discussions)

  • This topic is locked This topic is locked
148 replies to this topic

#19
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nu prea are sens ce zici tu. Adica, dispare versiunea de 5,4 inchi si in locul ei baga direct 6,7 inchi? :)))

#20
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da. Pentru ca nu s-a vandut, astea sunt zvonurile. Daca 14 normal va avea pretul lui Mini atunci mie imi convine.

Edited by boy4ever, 08 December 2021 - 10:56.


#21
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 catalinman, on 08 decembrie 2021 - 09:45, said:

Nu prea are sens ce zici tu. Adica, dispare versiunea de 5,4 inchi si in locul ei baga direct 6,7 inchi? Posted Image))

1. Nu zic eu.
3. Vanzari slabe (exista SE cu pret mai mic).
2. Va aparea si SE 3.

#22
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Iphone 14 va elimina sim fizic se pare. Raman numai eSim. Se misca repede

https://www.macrumor...lot-2022-rumor/

#23
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Sa speram ca asta va forta toti operatorii sa ofere esim inclusiv la cartele prepay.

Oricum, procedura de a conecta telefonul cu un esim este atat de simpla incat orice operator care conditioneaza asta de un abonament se incadreaza la subspecia jigodii.

Adica operatorii au costuri mai mari cu sim fizic decat cu esim.

Acum nu stiu daca traficantii de droguri, proxenetii, interlopii vor fi prea fericiti cu trecerea exclusiv pe esim.

Edited by murdar, 28 December 2021 - 15:13.


#24
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

 murdar, on 28 decembrie 2021 - 15:12, said:

Sa speram ca asta va forta toti operatorii sa ofere esim inclusiv la cartele prepay.

Oricum, procedura de a conecta telefonul cu un esim este atat de simpla incat orice operator care conditioneaza asta de un abonament se incadreaza la subspecia jigodii.

Adica operatorii au costuri mai mari cu sim fizic decat cu esim.

Am avut acum 2 luni o experiența neplăcută la Vodafone când am cerut trecerea pe eSim. Tot ce scrie pe site este depășit iar operatorii din magazinele Vodafone (exclus parteneri) sunt sub orice critică…prefera sa-ti spună ca nu merge sistemul decât sa te ajute.

#25
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 alex321, on 28 decembrie 2021 - 14:46, said:

Iphone 14 va elimina sim fizic se pare. Raman numai eSim. Se misca repede

https://www.macrumor...lot-2022-rumor/

O porcarie. Doar 2-3 operatori ofera eSIM si asta doar la abonament. Vor pierde mult daca fac asta.

 murdar, on 28 decembrie 2021 - 15:12, said:

Acum nu stiu daca traficantii de droguri, proxenetii, interlopii vor fi prea fericiti cu trecerea exclusiv pe esim.
Pai isi vor schimba eSIM-ul la fel de des, daca va fi disponibil si la prepay.

#26
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Deja viitoarele modele de iphone 13 nu vor avea nano sim...mi-a spus un prieten :)

Operatorii vor trebui sa ofere suport serios pentru eSim
Daca ai apple watch cellular la noi inseamna Orange

Se zice ca si Samsung , Google vor adopta de la anul politica apple

#27
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
https://www.isay.ro/...Yv8hZsMFeSg1_Fk

#28
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Zilele trecute m-am portat de pe Vodafone pe Three. Astia nu au eSIM. Si nici Vodafone nu au decat la abonament. Pentru Apple Watch trebuie si abonament special 🤦 De ce nu pot lasa un eSIM cu acelasi numar atat pentru ceas cat si pentru telefon? Ar fi atat de simplu… Daca nu iau telefonul la mine, sa pot primi apeluri pe ceas.

#29
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
In RO numai la Orange

#30
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
iPhone 14 si 14 Max vor avea crestatura (notch).
Modelele Pro vor avea Face Id sub ecran si camera selfie in forma de pastila.

#31
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Camera 48 MP (nu nr.mai mare de pixeli la alte telefoane face camera mai buna).
Necesar pentru 8K.
La iPhone 15 posibil periscop.
Fara notch: o cameră cu perforare ar trebui să-și ia locul, dar forma pe care ar trebui să o aibă este complet deschisă. Chiar se vorbeste despre o pastilă și un singur decupaj dublu.

Attached Files



#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Interesant ca designul noului iPhone este aproape finalizata si suntem abia in februarie. Este vorba de trial production "Actuala etapă are drept scop validarea designului iPhone 14. Apple și partenerii selectați pentru fabricarea noului iPhone aplicând ultimele retușuri, în vederea maximizării volumului de producție." Productia propriu-zisa va incepe in vara.
De asteptat ca in perioada urmatoare sa inceapa leak-urile.



iPhone 14 Pro Design Reportedly Finalized As Suppliers Begin Trial Production
Apple's largest supplier, Foxconn, has begun trial production of the iPhone 14 Pro, suggesting that Apple has finalized its design as it moves into the early stages of device manufacturing, according to a report from the Taiwan Economic Times.


What is a Trial production?

Trial Production means, prior to the pre-production in the plant of JV, trial production directed by JV's technical personnel of a testing nature by using the materials procured by JV and the Equipment which passes Testing Operation.

Trial production runs are essential for making sure products are manufactured to your client's expectations. The trials allow for inspections and reviews to determine not only if the product is of sufficient quality, but also whether your manufacturing processes are being executed efficiently


https://www.macrumor...ial-production/

https://www.techrada...started-already

Edited by MembruAnonim, 23 February 2022 - 01:36.


#33
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006
Bine că apare altul că 13 n-a avut niciun succes...pe bună dreptate.

Oooo no, acuma după ce am scris am văzut că seamănă cu 13, care la rândul lui seamănă cu 4S, pe care-l aveam eu până în 2015. Deci, probabil că şi 14 va merge după 13. Posted Image

Pesemne că celor de la Apple li s-au terminat fanteziile şi nu mai pot scoate nimic nou.

#34
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 lupini, on 23 februarie 2022 - 03:03, said:

Bine că apare altul că 13 n-a avut niciun succes...pe bună dreptate.

Oooo no, acuma după ce am scris am văzut că seamănă cu 13, care la rândul lui seamănă cu 4S, pe care-l aveam eu până în 2015. Deci, probabil că şi 14 va merge după 13. Posted Image

Pesemne că celor de la Apple li s-au terminat fanteziile şi nu mai pot scoate nimic nou.
13 pro max nu au avut noroc din cauza  lipsei de silicon, acum ma gandesc cum au sa procedeze cu 14-le. Sper sa ii mai reduca din notch sau chiar sa-l elimine ca deja prea  trag matza de coada cu bretonul ala, au cam ramas ultimii.

#35
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,371
  • Înscris: 28.10.2018
Apple este o corporatie financial driven. Nu mai e pe inovatie de cand a disparut Jobs din peisaj. Cateii astialalti sunt businessmani cu ochii pe bottom line. Nu misca niciun designer si niciun inginer in front sa faca vreo chestie nemaivazuta sau nemaifacuta. Totul este proiectat ultra-mega safe si conservator.

Apple nu mai e ce a fost si nu cred ca va mai fi. Nu cu mentalitatea cu care este condusa. Samsung in schimb incep sa exceleze pe felia innovation si cwaie.

P.S. Apple die hard fan aici. Nu am mai upgradat de la iphone X, care este un telefon exceptional inclusiv in ziua de azi folosit intensiv daily driver.

Edited by abac, 23 February 2022 - 08:27.


#36
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 Evonxxx, on 23 februarie 2022 - 07:45, said:

13 pro max nu au avut noroc din cauza  lipsei de silicon, acum ma gandesc cum au sa procedeze cu 14-le. Sper sa ii mai reduca din notch sau chiar sa-l elimine ca deja prea  trag matza de coada cu bretonul ala, au cam ramas ultimii.
Da, ar cam fi cazul. Cred ca pe "inovatia" asta vor miza, ca in rest nu prea au cu ce sa vina nou.
Desi...daca ma gandesc bine Apple poate vinde si un r***t, il impacheteaza asa frumos si fac un marketing de iti vine sa-l mananci crezand ca e cea mai fina delicatesa de pe planeta.

 pimi, on 23 februarie 2022 - 07:52, said:

nesimtiti astia de la apple,cati rinichi cred ei ca are un om?
Cate 2 pentru fiecare an. Vorba aia, "Nu-i prost cine cere, e prost cine dă". Cat timp marea majoritate a cumparatorilor vor fi cei care fac orice numai sa aiba an de an cel mai nou si bengos iPhone (OnlyFans, sugar daddy, sugar mommy), Apple nu poate decat sa-si frece mainile asteptand sa curga $$$.
Prea putini dintre clienti sunt cei care chiar au nevoie de cel mai nou iPhone, poate pentru ca are o durata mult mai buna a bateriei, camera imbunatatita, sa scaneze diverse obiecte cu senzorul LiDAR, etc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate