Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ne calificam de pe locul 3?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011

 Alexandru H., on 12 noiembrie 2021 - 12:17, said:

Reductionist.

Nu avem jucatori valorosi pentru o nationala care sa se califice la Mondiale. Suntem in primele 13 nationale ale Europei? Nu suntem. Deci necalificarea e normala, chiar asteptata. Il dai afara pe Radoi si-l aduci pe Petrescu sau Olaroiu - exact acelasi rezultat obtii. Nu stiu de unde ambitia asta de a ne califica la un turneu final. Ar trebui sa ne concentram pe Campionatul European (unde e clar mai usor) si sa speram ca la un moment dat vom aduna jucatori buni cat pentru un prim 11.

Din 2000 (cand a inceput campania de calificare la mondialele din Japonia/Coreea) nu am mai avut o echipa asa de slaba. Si nu se datoreaza FRF-ului, antrenorilor sau nu stiu ce fenomen cu putinta de a fi controlat - pur si simplu ne lipsesc jucatorii buni. Si nu poti sa-i creezi in cuptor - ca daca era posibil, China avea acum 1 milion de fotbalisti de valoare.
Petrescu, Olãroiu, Șumudică, Luceștii, Rednic, Mutu etc. sunt niște glume de antrenori.
Jucători avem cât să prindem barajul lejer. Ca să fac o comparație cu generația de aur: Ianis este peste tat'su, Niță este mai bun ca Prunea si Stelea la un loc, Chiricheș-puțin sub Gică Popescu, Stanciu- cam ca Balint sau V. Moldovan. Deci eu zic că ne lipsește un antrenor cu viziune de joc modernă, de Liga Campionilor, nu de Liga Campionilor Asiei

Edited by sandel1, 12 November 2021 - 19:42.


#38
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007

 sandel1, on 12 noiembrie 2021 - 19:41, said:

Petrescu, Olãroiu, Șumudică, Luceștii, Rednic, Mutu etc. sunt niște glume de antrenori.
Jucători avem cât să prindem barajul lejer. Ca să fac o comparație cu generația de aur: Ianis este peste tat'su, Niță este mai bun ca Prunea si Stelea la un loc, Chiricheș-puțin sub Gică Popescu, Stanciu- cam ca Balint sau V. Moldovan. Deci eu zic că ne lipsește un antrenor cu viziune de joc modernă, de Liga Campionilor, nu de Liga Campionilor Asiei

Dumneata faci glume proaste?

#39
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Deloc, asta-i realitatea. Poate tu nu ai prins generația de aur și crezi că erau niște zei.

#40
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,459
  • Înscris: 22.05.2011
Si eu cred ca glumeste...

Edited by rhdghdhs, 12 November 2021 - 20:04.


#41
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Ianis e peste tat su la fotbal ?
Doar dacă nu e al lui Gică și e făcut cu poștașul sau cu sectoristul.

#42
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Dacă nu știți cum era Hagi, hai că vă spun eu să nu muriți proști:
- era mingicar, cerea mingea și nu mai pasa la nimeni- în ziua de azi nu faci nici o brânză cu o astfel de mentalitate (asta dacă nu te cheamă Neymar Jr. sau Messi) Janis știe combina cu coechipierii, din păcate nu prea are cu cine.
- la penalti-uri era bun într-adevăr (așa a dat majoritatea golurilor la națională ) Spre deosebire, Viorel Moldovan a marcat toate golurile din acțiune.
- la lovituri libere: nu știa plasa mingea, trăgea doar tare, azi nu se mai cere așa ceva.
- dribling: scotea rapid un jucător din joc, nici fiul nu stă rău la capitolul ăsta
- faza defensivă: zero barat, era peste demnitatea lui
Pe scurt, dacă ar juca Hagi în zilele noastre, nu ar mai avea același succes.

Edited by sandel1, 12 November 2021 - 21:45.


#43
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007

 sandel1, on 12 noiembrie 2021 - 19:59, said:

Deloc, asta-i realitatea. Poate tu nu ai prins generația de aur și crezi că erau niște zei.

Eu am prins si anii 80 in fotbal.

A zice ca Ianis e peste taica-sau e una din cele mai mari prostii auzite in viata asta. Hai ca il poti supraevalua, daca vrei, dar nu are nici cum sa se apropie de genunchiul lui Gica. Mai e si comparatia aia Chiriches > Popescu, alta prostie - pai Chiriches nu are in ultimii 8 ani nici macar 100 de meciuri jucate in campionatele unde a evoluat - cum sa-l compari cu Popescu care a avut o cariera extrem de decenta si a fost timp de un deceniu stalpul apararii? Singurul noroc al lui Vladut e ca nu avem fundasi centrali de valoare asa ca apelam la astia ca el.

Chiar nu urc in cer generatia anilor 90 - ca au fost o gramada de probleme (Kosice, necalificarea la EURO92, jocul prost de la EURO96, Irlanda si Elvetia, doua meciuri de referinta negativa), dar vorbim de niste jucatori ce erau titulari la echipe din Germania, Spania, Italia, Anglia, Franta, Turcia etc... nu mediocritati ce nu prind echipa nici in Seria B sau in Championship.

Quote

- la penalti-uri era bun într-adevăr (așa a dat majoritatea golurilor la națională ) Spre deosebire, Viorel Moldovan a marcat toate golurile din acțiune.

Da, le stii, nu gluma. Omul a dat 35 de goluri la nationala, 7 din ele fiind penaltiuri - deci nu "majoritatea" ci 20%.

Quote

- dribling: scotea rapid un jucător din joc, nici fiul nu stă rău la capitolul ăsta

Compari un dribleur legendar cu unul care e doar ok.

Hagi a avut suficiente probleme - s-a pierdut vreo 2 ani dupa ce a plecat de la Real Madrid, la Barcelona nu a rupt gura targului si cele mai bune rezultate ale sale la nivel de club sunt in campionate considerate inferioare celor din occident. Dar un jucator ca Hagi acum ar fi jucat in Italia sau Spania, cumparat cu cateva zeci de milioane - nu s-ar fi pierdut prin Belgia sau Scotia sau pe unde mai joaca juniorul.

#44
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
sandele ce ai mah??!!

#45
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
@sandel1

Mă, ms, că ești interesat de noi și vrei să ne deștepți, dar ești cam debusolat.

Hagi sr a fost un mijlocaș de construcție bun, f bun dribleur, pase geniale și șut formidabil.
Nu știa plasa mingea, dar a dat gol de la mijlocul terenului. Mda...
Chiar, ce naiba ai ?

#46
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Am că nu vedeți că în ziua de azi antrenorul contează mai mult decât jucătorii din teren. Mulți dintre voi nici nu credeți cu adevãrat că Rădoi este slab ca antrenor. Probabil sunteți steliști...Posted Image

#47
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,483
  • Înscris: 03.04.2013

 sandel1, on 12 noiembrie 2021 - 19:59, said:

că erau niște zei.
Atunci nu erau, dar acum sunt.

#48
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Sa remarcam ca cluburile engleza sau germane etc etc au evoluat , comparat cu anii 80
Deci nici generatia de aur azi nu le-ar fi asa usor ca la anii 80

Ianis are cateodata executii bune, e tare la dribling , sa nu uitam ca e la echipe care pe vremuri nu erau mare branza , dar azi au bagat bani si is tari

toate campionatele au evoluat

#49
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

 sandel1, on 12 noiembrie 2021 - 22:51, said:

Am că nu vedeți că în ziua de azi antrenorul contează mai mult decât jucătorii din teren. Mulți dintre voi nici nu credeți cu adevãrat că Rădoi este slab ca antrenor. Probabil sunteți steliști...Posted Image
Acu inteleg, Radoi e slab, Hagi e naspa, tot ce e de la Steaua e praf... Si Cupa Campionilor Europeni e degeaba Posted Image Te pregatesti inca de ShampionLig  Sandele?
Am vazut la Dinamo cat conteaza Rednic ...

Edited by GlCA_Contras, 13 November 2021 - 09:17.


#50
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Asta ai înțeles tu? Dar ai dreptate, trebuia să scriu fcsb.
Dacă citeai mai sus, l-am inclus și pe Rednic între antrenorii non valori.
LE: nu știu dacă l-am inclus pe Petrescu... mare greșeală, că ăla-i nu doar slab ca antrenor dar îi și enervant cu lamentările lui continue. Pe scurt un om de nimic. Ca Hagi.

Edited by sandel1, 13 November 2021 - 09:31.


#51
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Poti sa treci toti antrenorii care au trecut prin groapa la non-valori in cazul asta :D

#52
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Exact, tu nu vezi că sunt la noi vreo 15 nume care se tot rotesc între ei deși niciunul nu a confirmat nimic? Păi Rednic ăla antrenează de 20 de ani, a fost pe la N echipe, de fiecare dată a fost demis. Ultimul care crede el că-i ceva de capul lui îi Marius Croitoru. Altă nulitate, care dă vina pe jucătorii lui când pierde ca să-și scape pielea. Ptiu!

Edited by sandel1, 13 November 2021 - 09:39.


#53
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Deci ii asteptam pe Guardiola, Klop sau pe Special One, ar fi o provocare pentru ei.... Ghici ce, un antrenor bazat nu vine la o echipa de 2 bani, stii de ce?

Edited by GlCA_Contras, 13 November 2021 - 09:45.


#54
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Nu bre, nume noi, fețe noi, asta vrem! Poate unul o să fie mai răsărit, dar cu ăștia ne-am làmurit. Plm zici că-s politicienii de la noi antrenorii...
Specialul este tot un gunoi. S-a ramolit în ultimul hal...cred că de la As. Roma se duce direct în China sau Emirate

Edited by sandel1, 13 November 2021 - 09:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate