Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Alegere RCA

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostCGDBZ, on 17 noiembrie 2021 - 08:37, said:

Am platit si eu RCA-ul, 758Lei la Euroins, mi-a facut reducere de la 801Lei ca sunt client fidel. Traiasca Euroins......
Asa ti-au zis, ca e reducere de client fidel?
Ai vazut oferta de pret scrisa si apoi in marinimia lor ti-au dat pret redus?
Sau te-au fericit din vorbe?

#74
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Ar fi prima data când aud de reducere la rca. Probabil l-a păcălit cumva agentul de asigurări, or da comision bun euroins 😂

#75
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 29.06.2011
Mda, am fost pacalit, pe chitanta si polita  scrie 801 Lei iar eu am dat 758......Online tot 801 Lei imi aparea la calcularea RCA-ului.
Attached File  IMG_20211116_095952_1_2.jpg   181.72K   44 downloads

#76
M5Comp

M5Comp

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.11.2019

View Postalin2pas, on 17 noiembrie 2021 - 22:58, said:

E ieftin, dacă trebuia să plătești din buzunar reparațiile mașinilor accidentate pentru care ai ajuns la M5 ieșeai mult mai scump. Eu am dat în mai 208 lei pe 12 luni cu B8, iar acum cea mai ieftină ar fi sub 500 lei. Prea mult pentru daunele produse, de când s-a introdus sistemul bonus - malus nu am avut nici un eveniment, am plătit asigurarea pentru a fi de unde să se plătească daunele altora.

Pana acum am avut la City, tot 3,000 ron, tot Malus 5. Cine zice ca au crescut preturile la RCA :)

#77
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019

View PostCGDBZ, on 18 noiembrie 2021 - 09:19, said:

Mda, am fost pacalit, pe chitanta si polita  scrie 801 Lei iar eu am dat 758......Online tot 801 Lei imi aparea la calcularea RCA-ului.
Attachment IMG_20211116_095952_1_2.jpg
Ti-a dat "reducere" din comisionul lui, lucru cam ilegal.

#78
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 29.06.2011
Aha, deci nu am fost pacalit.....
Cica se discuta ca sa fie modificata legea deoarece au crescut preturile foarte mult nejustificat. Se propune ca pretul d referinta sa nu mai fie orientativ, sa fie pretul maxim.

#79
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019

View PostCGDBZ, on 19 noiembrie 2021 - 12:54, said:

Aha, deci nu am fost pacalit.....
Cica se discuta ca sa fie modificata legea deoarece au crescut preturile foarte mult nejustificat. Se propune ca pretul d referinta sa nu mai fie orientativ, sa fie pretul maxim.
Pai ai fost, ca nu exista reducere la RCA, doar ca agentul ti-a dat din comisionul lui sa faci la euroins probabil pentru ca ii ofera la randul lui cel mai mare comision, unii dau 10, altii 15% etc. Si mai primesc si diverse bonusuri.

#80
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 29.06.2011
Euroins avea cel mai mic pret(am cautat eu online), nu faceam la alta, ca m-a pacalit si mi-a dat si reducere..... ghinionul meu.........

#81
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postmariustpz, on 18 noiembrie 2021 - 02:30, said:

Ar fi prima data când aud de reducere la rca. Probabil l-a păcălit cumva agentul de asigurări, or da comision bun euroins ��

Eu beneficiez de aceasta reducere de ani buni, la Generali. Nu e vorba de comisionul agentului sau altceva, reducerea apare oriunde o calculez cand merg pe prelungire (am impresia ca se aplica doar la asigurarile de un an). Cand fac simulare fara sa ma depisteze ca sunt clientul lor, pretul e mai mare. Reducerea e undeva la 100 de lei.

Edited by Bogdansv1, 21 November 2021 - 12:02.


#82
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009
B8, 530 de lei pe un an la Allianz, fara DD. Anul trecut am dat ~370. :(

#83
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,396
  • Înscris: 30.08.2017
La mine B6 Allianz, fără decontare directă, pe 12 luni 1300 ron. Cea mai bună ofertă, restul sunt mai sus.

#84
MBSL

MBSL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.11.2021

View Postbobalex18, on 12 noiembrie 2021 - 21:18, said:

Mereu mi-au plăcut posturile în care inițiatorul cere sfaturi și nu tine cont de ele. Au un farmec anume, romantism greu de explicat


Plecând de la premizele și datele prezentate în cererea inițiatorului subiectului, de multe ori, NU fac o recomandare concretă, deoarece consider că sunt multe opțiuni și în primul rând, într-o astfel de alegere, va conta mai ales convingerea personală existentă în subconștient și impulsul de moment.

#85
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 29.06.2011
Mda, facut RCA si la a doua masina, tot la Euroins deoarece avea cel mai mic pret. Nu a scazut pretul la cele ieftine, doar putin la cele mai scumpe. Cica la sfarsitul lunii o sa fie o majorare la tarifele RCA .

#86
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 30.08.2006
Între Groupama și Asirom, ce asigurator e mai de încredere pentru un RCA cu decontare directa?

#87
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009
Aici ai raportarea ASF pt. 2021 ( cred ca ASF-ul are alte griji pe cap momentan decat raportarea pe 2022) in ceea ce priveste numarul de reclamatii inregistrate pt fiecare societate  de asigurari si procentul din acest numar care au fost solutionate in favoarea clientilor ( petitiile erau valide) ; pe la pag 21 e tabelul care te intereseaza dar nu ar fi rau sa citesti toata sectiunea dedicata RCA .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate