Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Google pixel 5A 5G sau Samsung S10 plus?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Nu stiu ce telefon sa cumpar.
Amandoua sunt apropriate ca pret, ca si camera banuiesc S10 sa fie putin peste pixel 5a 5g.
Ca si date mobile, clar Pixelul are 5G.

Nu stiu ce telefon sa cumpar, poate aveti voi vreo idee.
Buget 2500 de lei.

#2
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 14.10.2004
Acum ce ai?

#3
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Am avut P30 Pro si l-am vandut, in idee ca o sa cumpar alt telefon.
Momentan folosesc un poco M3 care este slab, ca semnal, ca si camera, nu pot sa zic nasoale de un telefon de buget in comparatie cu altele dintr-o alta categorie.

Edited by -ARA-, 11 November 2021 - 22:10.


#4
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 14.10.2004
Pai P30 Pro este chiar bun pe camera de ce ai scapat de el?
Cum am zis si dincolo, uita de ala de la evomag. Te legi la cap fara sa te doara.

Edited by xymzar, 11 November 2021 - 22:12.


#5
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Sincer?
P30 Pro nu mi-a placut pe partea de camera. Stiu, este un telefon foarte laudat si din cauza aia l-am cumparat.
L-am folosit 1 an de zile.
Pe partea de camera pozele facute imi pareau mult mai slabe ca alea facute cu S10(am vandut S10 si am cumparat P30 Pro).
S10 l-am vandut ca avea bateria prea mica.

Si toti care auzeau de P30Pro ziceau ca este un telefon care face poze foarte clare doar ca ete ca pe S10 se vedeau mult mai clare, mult mai cum sa zic? Mai saturate, mai placute.

#6
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Am mai avut Pixel si daca ar fi sa ma intorc la android as merge tot pe Pixel mai ales daca ar trebui sa aleg intre un pixel si un samsung de acum 2 generatii.

#7
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 14.10.2004

View Post-ARA-, on 11 noiembrie 2021 - 22:13, said:

Sincer?
P30 Pro nu mi-a placut pe partea de camera. Stiu, este un telefon foarte laudat si din cauza aia l-am cumparat.
L-am folosit 1 an de zile.
Pe partea de camera pozele facute imi pareau mult mai slabe ca alea facute cu S10(am vandut S10 si am cumparat P30 Pro).
S10 l-am vandut ca avea bateria prea mica.

Si toti care auzeau de P30Pro ziceau ca este un telefon care face poze foarte clare doar ca ete ca pe S10 se vedeau mult mai clare, mult mai cum sa zic? Mai saturate, mai placute.

Pai se vedeau pe el dar pe iPhone cum se vedeau pozele respective? Sau pe laptop?

Uite chestie, am  P20 Pro, P30 Pro, Mate 10 Pro, Redmi Note 10 Pro ale mele (da stiu sunt nebun), S10+ al sotiei, iPhone 11 si un 12 ale fetelor.
O poza facuta in parc cu frunze ruginii, bla bla, aberatii de toamna. Posted Image
Pentru ochiul meu cele mai placute cele cu P30 Pro.
Foarte aproape vin "merele", dar parca nu au acel ceva de la P30 Pro.
Acum nu sunt eu etalon dar am zis cum vad eu lucrurile.

PS Pentru utilizare zilnica folosesc Redmi Note 10 Pro momentan dar o sa imi fac timp sa ma mut pe P30 Pro ca trebuie sa imi mut toate kkturile de la munca pe el.
P30 Pro are o singura chestie care ma enerveaza maxim, ecranul curbat, cred ca si de aia aman migrarea.

Edited by xymzar, 11 November 2021 - 22:30.


#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Daca esti obisnuit cu Samsung, mergi pe marca asta. Intradevar , pozele le face mai saturate si cu un efect de hdr pronuntat. Arata pe ansamblu mai luminoase.

#9
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
As merge pe pixel pentru soft + actualizare mai indelungata. Cred ca s10 plus moare cu android 11. Pixel inca vreo 3 ani (cred) o sa mai primeasca.
La camera...daca iti plac mai saturate clar mergi pe Samsung

#10
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Post-ARA-, on 11 noiembrie 2021 - 22:04, said:

Nu stiu ce telefon sa cumpar.
Amandoua sunt apropriate ca pret, ca si camera banuiesc S10 sa fie putin peste pixel 5a 5g.
Ca si date mobile, clar Pixelul are 5G.

Nu stiu ce telefon sa cumpar, poate aveti voi vreo idee.
Buget 2500 de lei.

in bugetul acesta compromisul cel mai ok este s20fe5g pentru Romania.
pixelul e peste la partea de camera si la autonomie daca e sa-l compar cu s10, dar pierde la chestii gen volte/vowifi/ca si ecran

#11
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011

View Postopsy091, on 11 noiembrie 2021 - 22:24, said:

As merge pe pixel pentru soft + actualizare mai indelungata. Cred ca s10 plus moare cu android 11. Pixel inca vreo 3 ani (cred) o sa mai primeasca.


Cine mai tine un telefon 3 ani in ziua de azi daca-i cumparat de nou ?  Apare altul, il vinzi pe cel vechi si iei altceva, exact cum a facut si initiatorul pana acum.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View Postopsy091, on 11 noiembrie 2021 - 22:24, said:

As merge pe pixel pentru soft + actualizare mai indelungata. Cred ca s10 plus moare cu android 11. Pixel inca vreo 3 ani (cred) o sa mai primeasca.
Gama S10 si Note 10 vor primi upgrade la OneUI 4/Android 12 in urmatoarele luni de zile, pana cel tarziu la inceputul lui 2022.

Edited by Hider141, 12 November 2021 - 08:41.


#13
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Poți să arunci o privire și la un Motorola Edge 20 Pro. Este la reducere acum și se invadează in bugetul tău. https://altex.ro/tel...SMTMTEDGE20PBK/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate