Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Frauda angajat vodafone

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Am un abonament de tv&internet de la vodafone, din pacate, si am in chirie de la inceputul contractului asa cum apar si pe facturi, exceptie ultima, chirie mediabox, chirie card digital 1 buc, chirie wifi box.

Acum dupa un an, ma trezesc cu factura marita, cum ca eu am un al doilea card digital, si mi l factureaza din luna august si septembrie, nu de la inceputul contractului, cum ca ar fi fost o greseala si trebuia sa mi se factureze 2 carduri digitale de la inceput, cu toate ca eu am pe toate facturile chirie clara pe mediabox, 1 card digital si wifi box, iar la ultima factura mi au bagat in plus inca un card pe luna august, unul pe septembrie, iar pe octombrie 2 carduri, cu toate ca eu am doar unul.

Cel mai probabil un angajat vodafone a avut nevoie de un card si a zis sa l puna pe contractul unui prost care nu tine cont...

Am discutat azi pe fb cu cineva de la vodafone iar ei "isi mentin pozitia".

De maine o sa fac plangere la ANPC pentru inselaciune.

Voi ce parere aveti de situatie?

#2
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007
cred ca pentru inselaciune trebuie sa treci pe la politie.

#3
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Mai intai sa ma adresez la ANPC, si ma gandeam ca in functie de ce zic ei sa vad ce fac mai departe...

#4
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007
cred ca e mai complicat de atat, cineva a semnat de primire pt acel card, plus ca a fost livrat undeva, sa te pregatesti cu tarie :)

#5
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Cica "al doilea card este introdus in mediabox" adica eu platesc chirie si pentru mediabox, si pentru piesele din el? De unde stiu eu ce componente sunt in mediabox? Deja platesc chirie pe mediabox, cum adica sa platesc chirie si pentru piesele din el?

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
Poate e doar o greșeală. Suna la CC și vorbește.
Nu pe fb.
Suna și discuta exact despre ce e vb

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Vezi pe contractul initial, daca nu ai ai avut ceva reducere pentru un an.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
Deci tu ai un mediabox și un CI? Pai ai 2 CI. Dar chirie ai separat pe medisbox 5 lei și pe card încă 5 lei

Ia cere o oferta, că îți vor da cardurile cu reducere.
Mai ales că e BF maine

Edited by dorin_2k, 11 November 2021 - 21:32.


#9
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Da, am mediabox si un CI in tv, pe.mediabox platesc 2 euro, pe CI 1 euro. Adica cum ai zis tu 5 lei mediabox, 5 card din mediabox, 5 card din tv. Ei vor 2 euro mediabox 1 euro card 1 euro card.

Ce oferta? Ce bf? Bf e doar pentru clientii noi, nu dau nimic celor care au deja contract.

 pasilla, on 11 noiembrie 2021 - 21:25, said:

Vezi pe contractul initial, daca nu ai ai avut ceva reducere pentru un an.

Sunt puse clar preturile, 2 euro mediabox, 1 euro card. Deci 3 euro.
Nu scrie nicaieri ca trebuie sa platesc in plus pentru carcasa de la mediabox, pentru placa de baza, pentru cipuri,  si ce mai are in ea...ar fi fost culmea sa dau 2 euro pe o cutie neagra...daca vreau si componentele sa le platesc separat.

Edited by alin62, 11 November 2021 - 21:40.


#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am chirie mediabox(ce are in interior un card) 5 lei, chirie card suplimentar 5 lei.
Ambele reduse 100%. Deci zero pe astea.
Și mai am inca un card suplimentar pe care plătesc 5 lei.

#11
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,748
  • Înscris: 30.08.2006
Deci ai doua carduri. Unul in TV si unul in mediabox.

#12
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

 Leo2006, on 11 noiembrie 2021 - 21:48, said:

Deci ai doua carduri. Unul in TV si unul in mediabox.
Deci am card si mediabox, card 1 euro, mediabox 2 euro, nu scrie undeva ca trebuie sa platesc si pentru componentele din mediabox, pretul de 2 euro este pentru acel produs mediabox, nu doar pentru carcasa, ci pentru tot ce contine el, poate sa contina si 50 de carduri si 2 diamante,...

 dorin_2k, on 11 noiembrie 2021 - 21:48, said:

Eu am chirie mediabox(ce are in interior un card) 5 lei, chirie card suplimentar 5 lei.
Ambele reduse 100%. Deci zero pe astea.
Și mai am inca un card suplimentar pe care plătesc 5 lei.
Pai tocmai, ai chirie pe mediabox, eu am deja 2 euro chirie pe mediabox. In al doilea rand nu stiu ce este in acea cutie de plastic, poate sa fie si 50 de carduri, eu am platit pe acel produs chirie, nu scrie ca trebuie sa platesc separat si pentru componentele din carcasa de plastic.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
De ce ai 2€ chirie pe mediabox?
Și pe lângă ăștia 2€ mai plătești acum 1+1 € pt carduri?
Cat plătești acum și ce opțiuni ai? Ai și net?
Tv cu ceva extraoptiuni?

#14
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

 dorin_2k, on 11 noiembrie 2021 - 22:10, said:

De ce ai 2€ chirie pe mediabox?
Și pe lângă ăștia 2€ mai plătești acum 1+1 € pt carduri?
Cat plătești acum și ce opțiuni ai? Ai și net?
Tv cu ceva extraoptiuni?
Am tv complet cu hbo, internetul lor de 500Mbps, chirie pe mediabox 2 euro, chirie card digital 1 euro, chirie wifi box 1 euro.
Pe toate astea dadeam in jur de 86 lei.

Acum, ei vor sa mai platesc inca un card, au descoperit ei dupa un an, ca eu nu plateam cica cardul din mediabox.
Adica eu plateam 2 euro mediabox, unde de fapt plateam doar carcasa, acum vor sa platesc si ce este in el, daca ei vor sa mi zica ca sunt 50 de cadduri in el, ma pun sa platesc 50 carduri, pentru ca asa zice vodafone, nu ca ar fi specificat undeva.
In grila de contract si pe facturile de pana acum scrie clar, mediabox 2 euro, card 1 euro., Nu scrie ca trebuie sa mai platesc separat si componente din mediabox...ar fi culmea.

De asta si pare dubios, dupa un an au gasit ei cardu din cutia de plastic...eu cred ca un angajat a vrut si el un card moka, ca si daca ii prinde cineva nu se intampla nimic, au textu pregatit, "ne cerem scuze, a fost o eroare de soft".

#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
Suna și vorbește la CC.
Pt ce ai tu, unii plătesc 50 lei.
Alții chiar mai puțin.

Uita de "frauda angajat" că nici vorba de așa ceva.


#16
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Prima data am crezut ca cineva a mai luat un card, dar de fapt ei vor sa ma puna acum sa platesc pentru ce este inauntru la acea porcarie de cutie...

Ai un nr de tel te rog unde as putea sa sun? Nu am gasit aseara.

#17
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
Abonament Vodafone tv complet cu HBO, HBO GO, Sport,  internet 500, 2 carduri C.I., mediabox, pret 38 lei dupa negociere!

#18
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

 shmecherul, on 12 noiembrie 2021 - 06:58, said:

Abonament Vodafone tv complet cu HBO, HBO GO, Sport,  internet 500, 2 carduri C.I., mediabox, pret 38 lei dupa negociere!
Poate ai multe abonamente la ei de telefon, eu nu am auzit asa ceva. Dupa ce ca plateam o gramada, vor sa dau mai mult acum...
Abonamentu l am facut in magazin, ce sa negociezi? Asta e pretu, vrei bine nu vrei bine... Nu inteleg cum ati ajuns voi la 38 lei de la 86...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate