Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Nu primesc SMS-uri de la numere scurte pe Yoxo

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Vreau să scap de Yoxo și să-l portez la un abonament Vodafone însă nu primesc niciun SMS de confirmare. Nu vin mai deloc SMS-uri de la numere scurte. Cum aș putea rezolva? Call center nu au pentru Yoxo, în aplicație nu răspunde nimeni. Vreau să scap cât mai repede de porcăria asta de rețea.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Verifica centrul de SMS sa fie corect in telefon.
+40744946000

Daca nu acolo e problema, suna la call center din alta retea - 0374300300.

Eventual poti incerca si inchidere yoxo prin transformare in prepaid orange, apoi sa incerci din nou sa soliciti sms-ul de confirmare la Vodafone.

Edited by MembruAnonim, 11 November 2021 - 18:03.


#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Centrul de mesaje nu are treaba cu primirea de sms-uri.  Daca vrei sa portezi mergi la vodafone si atat, ce sa faci cu sms de confirmare sau aplicatie sau alte minuni ?   A, cumva vrei sa portezi online ca nu esti vaccinat, asa-i ? Atunci da, e ghinionul tau

#4
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008

 modoran, on 11 noiembrie 2021 - 18:21, said:

Centrul de mesaje nu are treaba cu primirea de sms-uri.  Daca vrei sa portezi mergi la vodafone si atat, ce sa faci cu sms de confirmare sau aplicatie sau alte minuni ?   A, cumva vrei sa portezi online ca nu esti vaccinat, asa-i ? Atunci da, e ghinionul tau

Vreau sa portez ca e abonament la 5 EUR/luna exclusiv online, frustratule. Suferiti de o boala psihica.

@w21: l-am facut prepay si tot nu merge.

Edited by scooby2008, 11 November 2021 - 18:23.


#5
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005
Pai, daca nu citesti…dai vina pe altii, mioritic speaking
Pe Yoxo se plateste optiune pentru numere cu tarife speciale…io zic sa “replace user” 😂😂😂

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si tu esti din alt film... :)

Se plateste optiune pentru trimiterea de sms catre numere cu tarifare, logic, nu si pentru primirea unui sms cu un banal token de confirmare a numarului pentru portare online.

 modoran, on 11 noiembrie 2021 - 18:21, said:

Centrul de mesaje nu are treaba cu primirea de sms-uri.  Daca vrei sa portezi mergi la vodafone si atat, ce sa faci cu sms de confirmare sau aplicatie sau alte minuni ?   A, cumva vrei sa portezi online ca nu esti vaccinat, asa-i ? Atunci da, e ghinionul tau

Daca sunt vaccinat si vreau sa ma portez la operatorul X, trebuie sa merg neaparat in magazinul lor? Nu am voie sa o fac de acasa daca e posibil ca sa evit un drum?

Edited by MembruAnonim, 11 November 2021 - 18:36.


#7
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008

 winnie, on 11 noiembrie 2021 - 18:29, said:

Pai, daca nu citesti…dai vina pe altii, mioritic speaking
Pe Yoxo se plateste optiune pentru numere cu tarife speciale…io zic sa “replace user” ������

Ce nu citesc? Ca e o retea de 2 lei care n-are suport la call center?

Eu vreau sa primesc un SMS de confirmare, nu sa trimit SMS-uri.

Edited by scooby2008, 11 November 2021 - 18:33.


#8
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005
YoXo este exclusiv online…online = nu are call center. Informeaza-te despre caracteristicile serviciilor. Unde nu intelegi termenii, intreaba. Nu e rusine sa spui ca nu stii…

#9
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Exclusiv online adica fara niciun fel de suport tehnic? Tare, ce sa zic.

#10
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005
“Porcaria de retea” macar nu minte ca e ceea ce nu e….apropos de “super fibra” Vodafonului care e de fapt un coaxial cu max 25 Mbps in upload…

Si ca sunt si mai tari decat Digi….cei mai tari in reclama falsa

#11
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Nu am net fix de la ei si nu ma intereseaza. La mine merge mult mai bine reteaua mobila Vodafone si e abonament pe bune, nu cartela. Orange e atat de congestionat uneori incat n-am nici 10 Mbps.

#12
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005
Pai, Dumnezeu sa ma ierte, da’ ce aplicatie folosesti de nu-ti ajung 10Mbps…la viteza asta vezi fara pb filme 4K

#13
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008

 winnie, on 11 noiembrie 2021 - 18:48, said:

Pai, Dumnezeu sa ma ierte, da’ ce aplicatie folosesti de nu-ti ajung 10Mbps…la viteza asta vezi fara pb filme 4K

Nu ti-a cerut nimeni parerea. Am cerut ajutor, daca n-ai ceva constructiv de adus mai bine taci. Orange imi rupe bateria in 2 si merge foarte prost, vrei sa-ti fac un desen ca sa pricepi?

#14
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005
Iar ca pret, Yoxo e imbatabil…i-am facut copilului abonament cu 100GB inclusi la 39 de lei, dar nu-i consuma pe toti (acasa am WiFi de la UPC) si nu platesc mai mult de 17 lei pe luna…adica vreo 3 euro

E putin imperativa exprimarea ta…fiind un spatiu public si liber am libertatea se a scrie.
Evident un dialog poti avea doar cu fiinte care poseda un minim de abilitati de comunicare.
Solutia ti-am dat-o. Ca tu nu intelegi, am vazut in ultimul tau raspuns

#15
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Nu te-am intrebat ce ai tu, incep sa cred ca ai o problema. Am cerut o solutie, in caz ca s-a mai lovit cineva de problema asta. Nu ma intereseaza pareri pe langa subiect.

#16
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Adevărul e ca nu merg sms-urile de la numerle scurte nici la mine. De intrare vorbesc.

#17
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
La mine merg

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate