Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Legtimate interest - cookies

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Uneori, când îți apare ferestra cu cookies ajungi la o listă care are 2 coloane, 1 cu "nu sunt de acord" (care în general are opțiunile debifate) și 1 cu "legitamate interes/interes legitim" (care uneori este bifată). Ce înseamnă acest "legitimate interes"?

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
pe scurt, iti cer acordu pentru ati folosi datele personale in marketing/publicitate (tine de GDPR)

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Asta cu GDPR e tare de tot.Un rahat cu perje ,mai exact.
Ca sa fie corecti politic te intreaba daca esti de acord.Bineinteles ca tu ai intotdeauna o singura varianta de a obtine ceea ce doresti si anume sa zici ca da,esti de acord cu toate rahaturile propuse.
Asta-i un fel de sa nu zici pe urma ca nu ti-am spus.
GDPR-ul asta e o modalitate cinica,o gaselnita capitalista (unde nu exista niciodata cenzura,nu-i asa?Posted Image ) de a evita o eventuala raspundere civila sau penala.

#4
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Nu, ai mai multe variante, deranjant ca nu poti sa faci setarile odata pe browser si apoi in principiu sa nu le mai ceara, adica alea sa fie default cand apesi pe Yes/Da, eventual sa ai posibilitatea sa el schimbi usor pe fiecare site in parte.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 adisz, on 09 noiembrie 2021 - 17:59, said:

Bineinteles ca tu ai intotdeauna o singura varianta de a obtine ceea ce doresti si anume sa zici ca da,esti de acord cu toate rahaturile propuse.
Eu am observa ca sunt 3.5 categorii:
1. Aia cinstiti, ai optiunea " nu accept nimic".
1.1 Poti selecta usor ce anume vrei.
2. Aia smecheri, poti sa alegi dar intr-un mod foarte complicat.
3. Boschetarii, nu ai nici o sansa decat sa accepti tot ( erori de programare inocente ).

Edited by pasilla, 09 November 2021 - 18:13.


#6
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 11.10.2006
Apare si aici chestia aia, ca vizitator nu poti sa scapi de ea, chiar daca dai "sunt de acord" sau umbli la setari apare din nou pe fiecare pagina. Dar mereu de parca ar uita ca ai dat acordul. Mai e si cea din josul paginii, aia nu dispare neam, chiar daca esti logat. Pe aia am lasat-o in pace, arata cromatic frumos. :D

#7
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

 djl, on 09 noiembrie 2021 - 16:45, said:

Ce înseamnă acest "legitimate interes"?

Înseamnă că comerciantul are un interes legitim să-ți ia banii iar tu trebuie sa fii de acord cu un astfel de interes legitim.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate