Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Primirea oaspeților la manastire

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Ca sa fiu on topic, casa domnului este peste tot. Trebuia sa deschizi un topic unde te va primi un preot? Te primeste unde poate si cu asta basta, sau faci parte din cei carora le cade rangul daca nu sunt primiti asa cum vor ei? De astfel de persoane, imi este cel mai scarba. Am fost primit la manastiri, eu si colegii mei intr-un mod extraordinar cand am avut misiuni la acele lacasuri de cult, dar nu am deschis topice sa intreb, oare cum o sa fim primiti? Si nu eram consilieri locali, ci mult mai sus. Conteaza persoana care te primeste, nu locatia.

#20
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Ai luat pachetul cu exorcizare inclusa? Aia nu merge facuta in curte sau pe strada.

#21
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Postbaribalu, on 08 noiembrie 2021 - 16:56, said:

Ca sa fiu on topic, casa domnului este peste tot. Trebuia sa deschizi un topic unde te va primi un preot? Te primeste unde poate si cu asta basta, sau faci parte din cei carora le cade rangul daca nu sunt primiti asa cum vor ei? De astfel de persoane, imi este cel mai scarba. Am fost primit la manastiri, eu si colegii mei intr-un mod extraordinar cand am avut misiuni la acele lacasuri de cult, dar nu am deschis topice sa intreb, oare cum o sa fim primiti? Si nu eram consilieri locali, ci mult mai sus. Conteaza persoana care te primeste, nu locatia.
baribale, ești un trist...

#22
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

View PostPetrache_Lupu, on 08 noiembrie 2021 - 14:00, said:

... Eu, de exemplu, dacă sunt consilier local și mă invită să-mi explice cum e cu proiectul lui de extindere a unei anexe, cred că nu o să stau pe o bancă în curte, ci voi sta într-o încăpere, la o masă, cu o cafea în față...
Ce sa-ti explice ? Ce treaba ai tu ca si consilier local cu extinderea unei anexe ?

View PostPetrache_Lupu, on 08 noiembrie 2021 - 14:00, said:

...  cred că nu o să stau pe o bancă în curte, ci voi sta într-o încăpere, la o masă, cu o cafea în față...
Pai nu o sa stai pe o banca in curte, ca poate ca nu exista banci in curte si oricum de pe banca nu vei anexa . In schimb o sa stai într-o încăpere, la o masă imensa, din lemn scump, incrustata cu aur si fildes si batuta cu pietre semipretioase (si cu o cafea în față si tot ce vrei tu, inclusiv femei ce-ti danseaza in poala), in anexa care se va construi la sfintul Asteapta, daca te imbirliga sa faci lobby la primarie ca sa-i dea bani pentru anexa, incapere, masa si cafeaua ce o vei primi (imaginar vorbind) Posted Image

Edited by florin71_skoda, 08 November 2021 - 20:21.


#23
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
sa nu-ti aprinzi tigara in biserica.
nici nu stii cine te invita.vad ca nu faci diferenta dintre o manastire si-o biserica obisnuita.n-ai prea fost dus la biserica dupa cum vad

voronetul este o manastire

#24
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016

View PostPetrache_Lupu, on 08 noiembrie 2021 - 14:00, said:

Sunt cazuri și cazuri. Nu toți cei invitați la o discuție cu starețul/parohul au nevoie de sfaturi. Eu, de exemplu, dacă sunt consilier local și mă invită să-mi explice cum e cu proiectul lui de extindere a unei anexe, cred că nu o să stau pe o bancă în curte, ci voi sta într-o încăpere, la o masă, cu o cafea în față...
Ia -ti gandul de la cafea si alte cele. Pochii sunt invatati sa primeasca, nu sa dea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate