Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Romania - Islanda 11.11.2021

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

Poll: Romania - Islanda (28 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul dintre Romania si Islanda

  1. Victorie Romania (18 votes [64.29%])

    Percentage of vote: 64.29%

  2. Egal (3 votes [10.71%])

    Percentage of vote: 10.71%

  3. Victorie Islanda (7 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#1
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 04.10.2007
Salutare

Care credeti ca va fi rezultatul dintre Romania si Islanda, meci ce se va disputa in 11.11.2021 ora 21:45.

Valorile echipelor:
Romania - 87.5M Euro.
Islanda - 21.65M Euro.


Clasament grupa J:

1. Germania - 21P
2. Romania - 13P
3. Macedonia de Nord - 12P
4. Armenia - 12P
5. Islanda - 8P
6. Liechtenstein - 1P

#2
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 20.08.2016
Daca nu castigam joi cu Islanda in viata mea nu ma mai uit la meciurile nationale...

Pana la urma avem echipa de 4 ori mai valoroasa ca a lor si se mai joaca si la noi acasa.... daca si acum ne inecam ca rromul la mal.....

Oricum si daca vom castiga urmatorele 2 meciuri vom avea baraj cu echipe puternice, deci sansele de calificare sunt mici... dar macar la baraj sa ajungem si noi

#3
nAckatoMy

nAckatoMy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.09.2006
1-0 chinuit sa fie bine ca sa nu fie rau

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Ii batem. Islanda nu mai este puterea care a fost la campionatul mondial, acum si-au revenit la statusul de "pescari, mecanici, politisti". Bine nici noi nu suntem prea departe de acest status, chiar daca avem jucatori fulltime.

Singura problema care o vad (asta de cateva meciuri bune) este atacul. Avem un atac super slab si de data asta au fost convocati doar 2 atacanti.

Sper sa castigam cu un 1-0 sau 2-0 si sa fixam calificarea la baraj.

#5
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Nu cred ca Romania se va impiedica. Nu pentru ca echipa ar fi in mare forma, ci pentru ca Islanda e jos. Nu prea stiu cum au picat atat de abrupt, dar asta e problema lor.
Meciul nu trebuie luat in ras totusi, pentru ca s-au vazut si surprize mai mari.
Islanda are sanse de calificare pur teoretice. Pentru a spera la locul 2, sunt mai multe conditii de indeplinit: 1. sa invinga joi la Bucuresti 2. Armenia - Macedonia sa se termine egal 3. Romania sa faca cel mult egal cu Liechtenstein 4. Armenia sa piarda in ultima etapa cu Germania.
Motivati vor fi, dar nu cred ca au sanse.

Nu stiu cine a negociat programul grupei, dar de data asta a fost favorabil pentru Romania. Ultimele 2 meciuri - acasa cu o posibila rivala si in deplasare cu cenusareasa grupei. La alte campanii, cand eram in carti spre final, programul era greu.

Meciul trebuie castigat pentru ca altfel ne batem joc de sansa primita. Romania e pe locul 2 si datorita rezultatelor indirecte, care au iesit in mare parte de vis.

#6
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Daca nici intr-o grupa cu Macedonia, Armenia, Islanda, nu suntem capabili sa prindem macar locul 2, ar trebui toti fotbalistii sa-si puna ghetele in cui.
Asa oportunitate, nu se va mai ivi prea curand.

#7
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
De acord. Grupa a fost usoara. Iar echipele care tindeau la locul 2 s-au incurcat intre ele.
Daca una din echipe nu se incurca asa mult, azi faceam cel mult calcule despre ce rezultate trebuie la altii. Cum am cam facut in ultimii 20 de ani.
Eu nu am cine stie ce admiratie pentru Radoi, dar tind sa cred ca nu e el de vina. A tot incercat enorm de multi jucatori, dar nu ca asa i s-a nazarit lui, ci pentru ca tot cauta solutia cea mai buna. Asta e, din pacate, valoarea fotbalului romanesc.
Campionatul este foarte slab - se vede din rezultatele in cupele europene. Chiar si CFR, care in ultimii ani era, in general, o nuca tare chiar pentru echipele mari, s-a facut de ras. De restul nu mai zic. E greu sa astepti performanta la nationala cand echipele de club se fac de rusine.
Iar cei ce joaca in strainatate - nu e nimeni la o echipa mare, cel mult la echipe mediocre.

Astazi Radoi a avut conferinta de presa. Este posibil sa ramana si pentru baraje (desigur, daca nu se intampla vreo nefacuta in ultimele 2 meciuri).
Ca jucator era ambitios si voia tot timpul sa-si depaseasca limitele. Probabil va incerca si marea cu degetul in baraje, cine stie, sau poate e hotarat sa plece dar nu vrea sa destabilizeze si mai mult atmosfera.

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Sa nu uitam ca nici echipa noastra nu este o mare bomba fotbalistica. Inca am ramas cu impresia ca avem o echipa puternica, asta datorita generatiei de aur si generatiei Adi Mutu. Dupa retragerea lui Mutu si Chivu am avut o scadere totala la nivel mondial.

Intr-o grupa cu Islanda, Armenia, Macedonia de Nord, suntem poate cu un minim peste ei. Nu avem jucatori de talie, pana si Armenia il are pe Mkhitaryan.

Echipa este in formare si ce mi-a placut la Radoi este ca are un joc dinamic. Prefera se experimenteze si sa ofere cat mai multe sanse jucatoriilor noi. Este un lucru bun, doar asa dam peste talente si nu promovam blaturi.

Radoi a fost mancat de federatie, a fost pus in ipostaze nefavorabile si clar nu ii arde sa antreneze o echipa odata la 2 luni la varsta lui. Aici are nevoie de cat mai multa practica, sa avanseze, sa se dezvolte. Este tanar si vrea sa antreneze si el o echipa intr-un mod constant. Il inteleg sa vrea sa plece la o echipa de club.

Edited by business11, 10 November 2021 - 15:40.


#9
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Asta am zis si eu, ca Radoi nu putea transforma jucatori mediocri in buni.
Chiar cred ca in ultimii ani, cu el nationala a avut cea mai coerenta exprimare.
Singurul meci oficial intr-adevar groaznic a fost cel cu Armenia, unde are partea lui de vina.
Dar nu sunt de acord cand spune ca la varsta lui vrea sa antreneze mai des, nu un joc la 2 luni.
El a acceptat postul de selectioner, nu l-a obligat nimeni.
Cred ca aceasta campanie de calificare trebuie dusa la final, cum o fi, bine sau rau. Asta inseamna si barajele, iar daca se obtine calificarea, si sa fie pe banca la turneu.
O renuntare acum nu ar insemna nimic altceva decat ca fuge inaintea barajului sau barajelor, iar Radoi nu mi se pare un om las.
Vom vedea dupa cele 2 meciuri de saptamana asta. Singurul lucru la care ma gandesc e sa n-aiba in maneca un contract prin tarile arabe.

#10
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Radoi a venit la nationala adus de la U21 cu scopul sa duca echipa la mondiale. El a spus de la bun inceput ca doreste sa construiasca o echipa care sa se califice la mondiale si cu un contract limitat pe 2 ani de zile. El vrea sa antreneze zilnic, sa stranga cat mai multa experienta posibila si sa evolueze ca antrenor. La echipa nationala ai antrenamente cam odata pe luna, underi chiar si odata la 2 luni. Ii baga in lagare de antrenament inaintea meciurilor si aia este treaba. Clar ca nu asta iti doresti la o varsta frageda ca si antrenor.

Eu il inteleg, dar in acelasi timp sper sa isi prelungeasca contractul pana la baraje si ulterior daca ne calificam sa ramana si pentru mondial.

Cum spui si tu evolutia Romaniei a fost cea mai buna din ultimii ani alaturi de el.

#11
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu zic ca e bine ca a mizat pe tineri. Pe unii cunoscandu-i de la U21.
Si jucatori din Liga 1, in detrimentul unor stranieri care freaca banca.

#12
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 04.10.2007
Azi momentul adevarului.... nu castigam cu Islanda, in viata mea nu ma mai uit la echipa nationala....

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Macedonia castiga la scor (5-0) contra Armeniei. In momentul de fata ei ocupa locul 2. Astazi suntem obligati sa castigam.

#14
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Armenia s-a înecat la mal pana la urma, terminând în genunchi.

Urmăresc meciul. Probabil am îmbătrânit, dar mai degrabă îmi fac de lucru prin casă. Acum mulți ani, când juca naționala, cu o săptămână înainte număram zilele și orele. Iar la meci de-abia respiram.

#15
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
Începe repriza a doua. Hmmm...nu am mari speranţe. :(

Poate totuşi !

Încă de acum trei săptămâni vorbeam cu cineva că islandezii sunt nordici, şi ăştia nu se dau bătuţi nici dacă nu mai au nicio şansă !

#16
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
După rezultatul dintre Macedonia și Armenia, Islanda nu mai are nicio șansă.
Totuși ei joacă cinstit și profesionist.
Încă sper la un gol salvator, dar România joacă foarte slab.

#17
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
Şi eu sper doar că mai sunt maxim 10 minute până la...adio de la Qatar 2022.


.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .



Rezultat final România - Islanda 0-0. Şi cu asta, trebuie să ne gândim la preliminariile pentru EURO 2024 din Germania.

Edited by lupini, 11 November 2021 - 23:40.


#18
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Mda. Nu ma asteptam.
Stiam ca nu mai merge cu 3 sau 4-0 ca acum 25 de ani, dar 0-0 cu Islanda in meci decisiv nu ma asteptam sa vad.
Mai ales ca ei au jucat fara miza in afara de onoare si corectitudine. Nu mai aveau sanse teoretice macar.

Multa frica si lipsa de inspiratie in atac, mingi plimbate ca pe semicerc la handbal si mingi aruncate in careu, centrari fara adresa.
Si un centimetru de ghinion la bara lui Hagi, dar intr-un meci cu Islanda nu ai voie sa dai vina pe ghinion.
Putini jucatori cu capul limpede.

Daca nici intr-o asemenea grupa slaba n-am fost in stare sa luam locul 2 (Macedonia e la mana ei acum), mai ales ca alte echipe s-au incurcat intre ele, prea multe nu-s de zis.

Edited by ambr0zie, 11 November 2021 - 23:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate