Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Poco x3 vs real me vs altceva...?1000ron

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Tu zici că vrei să renunți la Xiaomi Mi8 din cauza problemelor de software. Pe Gsmarena, posesorii de Poco X3 Pro se plâng de diverse probleme legate de software, după ultimele actualizări: probleme legate de baterie, de încălzire a telefonului in jocuri, resetare in jocuri etc. Se știe ca telefoanele Xiaomi au probleme cu optimizarea softului. Mai bine te orientezi spre alți producători de smartphone.

#20
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View Postsenzanome, on 12 noiembrie 2021 - 13:58, said:

...
al meu are problemă hardware. Mi-a picat de la etajul 2 și din când în când o ia razna și își dă rstarturi. Probabil butonul de închidere e problem. Dar nu merita băgat în service. El merge și așa cu toate că a picat de la înălțime 😂

Edited by Ciubex, 13 November 2021 - 02:21.


#21
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.01.2010
Am luat un Oppo Reno5 Lite cu 999 Lei. Pare interesant, sa vedem ce-i de el.

#22
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,116
  • Înscris: 21.05.2019

View Postsenzanome, on 12 noiembrie 2021 - 13:58, said:

...

Mie imi merge blana din iunie. De incalzit, nu s e incalzeste f tare, dar orice telefon se incalzeste cand ii dai blana cu jocuri! Legat de update-uri, e la zi. Nu am avut nici o problema cu el. Merge impecabil, ecranul de 120 hz si acumulatorul mare cu incarcare rapida sunt cireasa de pe tort. La banii astia e wow! Si dupa si-a mai luat un pr, la fel...x3pro si lui ii merge f bine! In banii in care ii dai, e de departe cel mai bun raport calitate pret.

Edited by Ciubex, 13 November 2021 - 02:22.


#23
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Am cumpărat poco x3 pro varianta cu 8 giga. Pana cum e super ok. Nici nu am simțit vreo inferioritate fata de mi 8. Inttebarea acum este dacă găsesc o variantă de call recorder foarte bună. Mulțumesc.


#24
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Postsenzanome, on 12 noiembrie 2021 - 13:58, said:

Tu zici că vrei să renunți la Xiaomi Mi8 din cauza problemelor de software. Pe Gsmarena, posesorii de Poco X3 Pro se plâng de diverse probleme legate de software, după ultimele actualizări: probleme legate de baterie, de încălzire a telefonului in jocuri, resetare in jocuri etc. Se știe ca telefoanele Xiaomi au probleme cu optimizarea softului. Mai bine te orientezi spre alți producători de smartphone.

Iar cu exagerările astea. X3 Pro a primit sau primește MIUI 12.5 Enhanced care este un update care se concentrează pe performanță și optimizare. Eu zic sa mergi înapoi pe GSMarena și să citești ultimele comentarii că toate îl laudă, ceea ce este absolut meritat, la 1000 lei este un telefon foarte bun cut tot hate-ul din partea ta cu tot.

#25
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,528
  • Înscris: 30.08.2017
Dupa o saptamana de folosit Poco X3 Pro, sotia nu e multumita. Telefonul e excelent la banii lui, insa are o problema cu conexiunea wifi...periodic pierde conexiunea la internet. Pare ca e un caz intalnit destul de des si posibil sa fie din cauza functiei "fast roaming" a AP-urilor mele. Am incercat prin setari, incercat cu fatory reset, am monitorizat log-urile routerului...nu se rezolva. Cred ca o sa-l returnez.

#26
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View PostOriOn20, on 25 noiembrie 2021 - 23:16, said:



Iar cu exagerările astea. X3 Pro a primit sau primește MIUI 12.5 Enhanced care este un update care se concentrează pe performanță și optimizare. Eu zic sa mergi înapoi pe GSMarena și să citești ultimele comentarii că toate îl laudă, ceea ce este absolut meritat, la 1000 lei este un telefon foarte bun cut tot hate-ul din partea ta cu tot.
Vreau sa cumpar un nou smartphone de Black Friday și am citit comentarii ale utilizatorilor de smartphone-uri de la Xiaomi, Oppo, OnePlus și mulți se plâng de erori de software. Acum înțeleg de ce modele de smartphone de la aceste firme au reduceri așa de mari pe Amazon, că nu prea se vând. PS Vreau sa cumpăr un iPhone la reducere de Black Friday, dar nu găsesc. De ce oare?

Edited by senzanome, 26 November 2021 - 00:56.


#27
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Pentru că adevărații fani de iPhone, nu se uita la bani.

#28
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Pentru ca modele iPhone se vând bine și Apple nu are nevoie să apeleze la reduceri de Black Friday. Am vrut sa cumpar un iPhone 11 și nu l-am gasit nicăieri pe stock in UK acum.

#29
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Postsenzanome, on 26 noiembrie 2021 - 00:54, said:

Vreau sa cumpar un nou smartphone de Black Friday și am citit comentarii ale utilizatorilor de smartphone-uri de la Xiaomi, Oppo, OnePlus și mulți se plâng de erori de software. Acum înțeleg de ce modele de smartphone de la aceste firme au reduceri așa de mari pe Amazon, că nu prea se vând. PS

Nu prea intelegi tu multe dar in fine, poti sa crezi ce vrei.
De exemplu Redmi Note 10 Pro chiar este la fel de scump fata de cand a fost lansat desi de obicei la modelul asta scade pretul in timp. Cand am cumparat eu unul a platit cu 100 lei in plus pentru ca nu mai era disponibil pe siteurile care il aveau la pret mai bun.
Telefoanele celor de la Xioami au preturi bune pentru ca asta este strategia firmei(o strategie care le iese foarte bine pentru fac telefoane foarte bune din punct de vedere hardware), un lucrul care ar trebui sa il cunosti daca tot postezi pe aici.
Am configurat destule telefoane printre care si X3 Pro, F3 si Redmi Note 10 Pro si problemele de soft in general sunt exagerate sa nu mai zic sa nu are nici o relevanta cu ce s-a plans cineva in urma cu cateva saptamani, luni pa net despre un telefon care primeste update-uri.

Quote

Vreau sa cumpăr un iPhone la reducere de Black Friday, dar nu găsesc. De ce oare?

Sunt sigur ca ti se par inteligente aceste intrebari dar ele arata doar nepricepere sau necunoastere.
O reducere reala acordata de un magazin cu o anumita ocazie care nu implica o lichidare de stoc este de obicei aprobata de furnizor/importator sau producator. Daca Apple nu lasa din pret pt retaileri nici acestia nu vor putea sa scada foarte mult si este bine stiut ca Apple nu prea lasa din pret, in special in Europa ca la Americani au tot felul de promotii. Firmele sunt diferite si au strategii diferite si cele care oferta reduceri nu o fac obligatoriu pentru ca produsele lor sunt proaste.

View Postsenzanome, on 26 noiembrie 2021 - 01:41, said:

Pentru ca modele iPhone se vând bine și Apple nu are nevoie să apeleze la reduceri de Black Friday. Am vrut sa cumpar un iPhone 11 și nu l-am gasit nicăieri pe stock in UK acum.

Sau pentru ca au probleme cu productia si nu pot satisface cererea de pe piata.
iphone 11 este un model vechi care 100% nu are aceasi prioritate cand vine vorba de producti ca si ultimele modele.

#30
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Smartphone-urile de la Apple sunt cele mai bine vândute smartphone-uri in UK. Puține modele de iPhone se mai găsesc in acest moment pe stoc in UK. In schimb, pe Amazon UK e încă plin de smartphone-uri produse de Xiaomi, OnePlus, Honor, Oppo, Realme aflate la reducere.

Edited by senzanome, 27 November 2021 - 22:52.


#31
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu stiu ce e asa mare mirare. Oriunde te uiti pe strada o savezi multe iphone si extrem de rar vezi oppo, xiaomi, etc. Poate foar in cina sa le vezi pe cele din urma mai des.

#32
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postsenzanome, on 27 noiembrie 2021 - 22:52, said:

Smartphone-urile de la Apple sunt cele mai bine vândute smartphone-uri in UK. Puține modele de iPhone se mai găsesc in acest moment pe stoc in UK. In schimb, pe Amazon UK e încă plin de smartphone-uri produse de Xiaomi, OnePlus, Honor, Oppo, Realme aflate la reducere.

Nu e de mirare cand urmezi turma in loc sa iti cumperi ce ti se potriveste cel mai bine.

#33
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai in afara de pret, cum poate sa ti se potriveasca mai bine oppo, mopo, etc?

#34
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostParanoir, on 28 noiembrie 2021 - 10:41, said:

Pai in afara de pret, cum poate sa ti se potriveasca mai bine oppo, mopo, etc?

Mopo sta bine la baterie si la semnal. Am telefoane Oppo in familie, semnalul era peste Xiaomi si ROG Phone 5.

Realme e alta optiune de luat in considerare, iei GT Neo 2 cu factura si garantie sub 2000 de lei.

Edited by TrafalgarLaw, 28 November 2021 - 10:49.


#35
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Din ce am incercat pana acum, au fost numai probleme cu buguri. Nu mai sunt ca in 2012 cand mi-am luat telefon cu android si nu mergea aia, nu mergea ailalta si tot mesteream mereu pe la el.
Am avut experienta cu un "renumit" brand chinezesc acum 1 an si a fost dezastru. Performanta super dar buguri care ma faceau sa dsu cu telefonul de perete.
Repet, nu mai suntem la inceputurile androidului cand principalul atu dorit de utilizatori era un procesor bun. Sunt multe aspecte care sunt importante pentru o experienta corecta si placuta. Din pacate, in afara de Samsung si Apple, nici un alt brand nu imi pare sa faca treaba cu adevarat ok.

#36
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Postsenzanome, on 27 noiembrie 2021 - 22:52, said:

Smartphone-urile de la Apple sunt cele mai bine vândute smartphone-uri in UK. Puține modele de iPhone se mai găsesc in acest moment pe stoc in UK. In schimb, pe Amazon UK e încă plin de smartphone-uri produse de Xiaomi, OnePlus, Honor, Oppo, Realme aflate la reducere.

Am inteles, deci au probleme cu productia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate