Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Gadgeturi pentru imbunatarirea sanatatii

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cristipop212

cristipop212

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.04.2019
Cum ne putem folosii de tehnologie pentru a ne imbunatatii sanatatea? Folosesc smartwatch pentru a monitoriza calitatea somnului si sa loghez cat de des fac sport, alarme pe smartwatch pentru alarme inteligente in functie de fazele de somn.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
De ar fi unul și pt gramatică... Să înregistreze și el, azi ai nimerit 1 din 3 cuvinte, mai ai puțin și treci în clasa a 2-a.

#3
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,919
  • Înscris: 02.02.2007
cel mai bun gadget e un lacat!
dar doar daca il pui pe frigider!
nu glumesc, alimentatia in exces omniprezenta e sursa a 75% din problemele de sanatate!

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
Aceste dispozitive nu-ți schimbă cu nimic sănătatea, ci te ajută să afli în ce aspecte greșești și apoi să iei măsuri pt a corecta stilul de viață.

Așadar, nu aștepta să devii sănătos doar pt că le deții, ci tu să iei atitudine pt asta

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Creieru și “măsura”

Cele mai bune gadgeturi

#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,861
  • Înscris: 28.11.2006
"Don't read beuaty magazines, they'll only make you feel ugly".

Cred ca e valabil si pentru smartwatch-uri si alte tampenii de genul.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,986
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcristipop212, on 07 noiembrie 2021 - 19:51, said:

Cum ne putem folosii de tehnologie pentru a ne imbunatatii sanatatea? Folosesc smartwatch pentru a monitoriza calitatea somnului si sa loghez cat de des fac sport, alarme pe smartwatch pentru alarme inteligente in functie de fazele de somn.

Singurul gajet care poate imbunatati sanatatea este mintea,respectiv creierul uman.
Daca creierul uman nu ar fi asa de des infestat cu toate porcariile tehnologice nou aparute,lumea ar fi mult mai linistita si mai sanatoasa.
Faptul ca-ti controlezi in fiecare minut pulsul,glicemia,tensiunea arteriala si mai stiu eu ce,apoi apelezi disperat la forumuri care te vor trimite invariabil la medic,nu face altceva decat sa-ti alimenteze starea de febrilitate,sa-ti creeze ipohondrie si vei termina intr-un final intr-o stare nervoasa creatoare de diverse boli de durata.
Acele gajeturi au un singur scop:sa alimenteze cu bani,cat mai multi bani,buzunarele producatorilor.Pur si simplu nu ajuta la nimic.

Edited by adisz, 08 November 2021 - 11:21.


#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 17.01.2012
dacă tot vrei gadgeturi, lasă-le pe cele de monitorizare și achiziționează cele din gama de „utilizare”
ȘI utilizează-le!!!

nu crede că mâncarea ucide!
sedentarismul ucide!
că dacă „te” miști de 3000 calorii/zi, poți mânca liniștit tot ce-ți poftește mintea!

#9
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Obsedata lumea de smartwatch-uri, nu știu, dacă nu ești sportiv sau altfel de persoana foarte activa fizic, mi se par inutile, fițe, mofturi... Și nici n-aș suporta să stau cu ceva tot timpul la mâna, chiar și în somn.

Edited by Vlad_22, 09 November 2021 - 11:45.


#10
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
Eu sunt pasionat de sport si ma antrenez regulat dar nu am smartwatch. Am avut unul primit impreuna cu telefonul si l-am dat.

Cele mai importante gadgeturi pentru a monitoriza balanta calorica sunt: oglinda, cantarul, metrul si performantele din sala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate