Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Jocurile video ca si adult cu serviciu

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Cum reusiti sa prindeti farmecul unui joc video cand aveti un serviciu, si responsabilitati?
Am inceput sa joc rdr2 dar pur si simplu nu ma pot "bucura" de joc, sa am experienta aceea de "emersivness" din moment ce pur si simplu nu am cateva zile libere una dupa alta incat sa nu ma rup de joc si sa revin la responsabilitatile din voata de zi cu zi.
Va luati concediu sa va puteti "cufunda" in acea poveste fara sa trebuiasca sa mergeti la serviciu/cumparaturi/gatit, etc.?

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 25.10.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hu_lzR0fw-4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003
Gaseste-ti alt joc de care sa te bucuri. Nu mai e timp de explorat, experienta, emersivness si alte bullshituri. Te joci, te descarci de stress 1-2 ore cat iti permite timpul si gata.

#4
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
eu ma joc la birou pt ca am foarte mult timp mort.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005
Nu te apuci de asemenea jocuri.
Pentru noi s-a  masterizat Grand Theif Auto, Diablo, etc.

Si in rest, la o varsta te bucuri de ce prinzi.
Iar daca prinzi 2-3 ore intr-un week-end, cum a zis Teo la Club 99, Aia e!

Edited by MarianG, 05 November 2021 - 13:04.


#6
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Sustin ce zici. Eu am terminat RDR2 cand am fost in carantina cu Covid, altfel nu aveam nicio sansa. Mai prind in weekend timp mort cand ma mai joc.

#7
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Fifa in general...daca incep un joc ce are o poveste e cam greu sa ma tin de el...de ex RDR2 de care zici l-am terminat in 8 luni Posted Image

#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,499
  • Înscris: 30.08.2017

View PostBursul, on 05 noiembrie 2021 - 13:02, said:

Gaseste-ti alt joc de care sa te bucuri.

Sau sa-si gaseasca alt loc de munca, la care se poate bucura de jocuri :D

#9
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
tai si tu din orele de somn odata la cateva zile si bagi mai serios. :)

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003
Voi stiti ce e mai naspa decat jocurile video ca si adult cu serviciu?
Jocurile video ca si adult, cu serviciu si copii!

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cand te apuci de jocuri zile la rand, dupa cum spui tu, una dupa alta, inseamna o disperare deja.

jocurile daca nu sunt la nivel profi din care sa castigi cat sa traiesti din asta, sunt doar in scop recreativ.

daca ai familie, cred ca e mai important timpul cu familia decat in fata unui monitor, SINGUR. tu ce zici?

eu nu as renunta la a sta cu partenerul/partenera si copilul/copiii, pt jocuri. mi se par mai importanti ei, decat jocurile. jocurile le poti juca oricand, insa timpul pierdut cu familia nu-l mai recuperezi.

dar fiecare cu prioritatile lui pana la urma.

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003

View Postfilipxxx, on 05 noiembrie 2021 - 13:20, said:

tai si tu din orele de somn odata la cateva zile si bagi mai serios. Posted Image
Corect:

[ https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/242/949/b91.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Cel mai nashpa e cand joci multiplayer la serviciu, in echipa - și-i lasi pe toti balta in mijlocul actiunii, c-a intrat seful sa-ti povesteasca ce capabil e finu-su (coleg cu tine, ofc). Eu rezolvam deranjamente pân' la prânz, fara sa stau la tigari si barfe, apoi treceam in standby - aplicatia de monitorizare a retelei pe monitorul vizibil vizitatorilor, World of Warships pe monitorul cu spatele spre ei si Netflix - pauzat - pe al treilea.

Edited by __Dan__, 05 November 2021 - 13:29.


#14
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Eu nici macar nu am o viata personala atat de complexa, am un job, cumparaturi, gatit, curatenie, mers la sala, dar cand trag linie si imi socotesc timpul de a ma bucura de acel joc, o fac doar in reprize maximul maximal un 3 ore fara oprire in cel mai fericit caz. Daca nu pot juca acea poveste zile la rand timp de cel putin un 5-6 ore pe zi, pur si simplu pierd firul narativ, as putea chiar compara cu a urmari un film/serial, si tot pui pauza, te rupi de el si revi dupa, stricand tot farmecul

#15
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
ahahahha @dan

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003

View Post__Dan__, on 05 noiembrie 2021 - 13:22, said:

Cel mai nashpa e cand joci multiplayer la serviciu, in echipa - și-i lasi pe toti balta in mijlocul actiunii, c-a intrat seful sa-ti povesteasca ce capabil e finu-su (coleg cu tine, ofc).
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SLqoJwJ-KX0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sniper in Carentan :lol:

Timp de 3-4 ani am lucrat la o firma, intre 12:00 - 12:30 era meci de Call of Duty. Intram cate 10-15. Ce vremuri!!!

Edited by Bursul, 05 November 2021 - 13:31.


#17
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
In aceeasi situatie sunt si eu. Dar nu ma deranjeaza atat de tare.
Seara mai bag o ora, maximum 2 de joc, pentru ca atat am chef pana ma plictisesc.
Am jucat recent cateva jocuri unde am realizat ca daca aveam 15 ani le-as fi devorat. Azi nu mai am rabdare si uneori mai trisez cautand instructiuni. Apoi imi pare rau.
Jocurile trebuie sa fie o modalitate de a te relaxa, nu cred ca pentru a te relaxa e obligatoriu sa joci 6 ore.

#18
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021

View Postambr0zie, on 05 noiembrie 2021 - 13:28, said:

In aceeasi situatie sunt si eu. Dar nu ma deranjeaza atat de tare.
Seara mai bag o ora, maximum 2 de joc, pentru ca atat am chef pana ma plictisesc.
Am jucat recent cateva jocuri unde am realizat ca daca aveam 15 ani le-as fi devorat. Azi nu mai am rabdare si uneori mai trisez cautand instructiuni. Apoi imi pare rau.
Jocurile trebuie sa fie o modalitate de a te relaxa, nu cred ca pentru a te relaxa e obligatoriu sa joci 6 ore.
pentru mine e ca si cum as urmari un serial si am posibilitatea de a baga 5-6 episoade intr-o singura zi :D, sa il termin in maxim 3 saptamani

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate