Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Studentă în căutare de job

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Poți lucra la McDonalds.
https://www.mcdonald...9-0-gaNycGzNCL0

#20
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Desi OP pare ca a abandonat topicul, adaug si eu: receptioner de weekend/noapte la hotel/pensiune, vanzatoare la magazin de cartier/fast food - pe langa McD.

#21
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
In facultate m-a batut si pe mine gandul sa lucrez, nu eram la taxa dar voiam mai multi bani de buzunar. Nu am facut-o, am preferat sa imi dramuiesc banii de acasa pentru ca daca as fi muncit, nu stiu daca as fi facut fata cu facultatea.
Din cei pe care i-am cunoscut in facultate si munceau, unii imparteau fluturasi, altii erau chelneri/barmani iar in ultimul an vreo 7-8 colegi din grupa s-au angajat intr-o corporatie, cu salarii bune pentru timpurile alea, munca OK si de acolo si-au aranjat carierele pentru viitor. Numai ca au agatat facultatea in cui.
Mai aveam un amic care avea niste idei foarte nastrusnice, voia facultate si 2 servicii si pana la urma a renuntat la tot.

Acum trebuie sa te gandesti daca, per total, merita.
Ca sa poti strange banii aceia, ai nevoie de un serviciu cat de cat bine platit. Asta inseamna niste ore petrecute la munca zilnic, oboseala si trebuie timp si pentru facultate.
Nu zic ca nu se poate, dar oamenii pe care i-am cunoscut eu, cu o singura exceptie de care-mi amintesc, nu au reusit formula serviciu cat de cat OK + mers la facultate la zi + facut fata pe ambele fronturi.

Daca te angajezi doar pentru a avea fonduri pentru facultate, asigura-te ca merita efortul si mai ales ca poti in continuare merge la cursuri si seminarii si sa faci si fata cum trebuie.
Call centerul este o optiune, se intra usor, in general turele sunt flexibile intr-un anumit grad, dar salariie nu prea sunt  de vis.

#22
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1.
https://financer.com...steste-in-tine/
Nu cred ca mai este valabil dar merita sa intrebi la CEC sau BT
2.
Credite de studii(doar ca exemplu)
https://www.bancatra...tele-gaudeamus/
Din pacate dobanda este mare si variabila..trebe sa-ti faci singura niste calcule
Bafta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate