Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Un inceput

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Am si eu nevoie de niste indrumari, dar fara glume proasta, sunt foarte curios ce ati face voi. Cum ati incepe o conversatie cu o fata stiind cate ceva despre ea?

Edited by Munst, 04 November 2021 - 01:00.


#2
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Depinde foarte mult de context, intrebarea ta este prea generala. Altfel o abordezi pe plaja, la supermarket, la job ori la scoala...

#3
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001
1. ești întruchiparea piese X! (cântată de artistul ei preferat, de care tu știi, că o stalkerești de ceva vreme)

2. bună, te-am mai văzut prin cafeneaua asta random, ai un zâmbet minunat.

#4
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Cam asa:
Cica erau unii la o nunta.
Se apropie unu' de o tipa frumusica, dragutica... "Dansezi?"
"Pai, stai sa merg sa o intreb pe mama..."
"Auzi, intreab-o si daca te fwti, sa nu faci doua drumuri."

#5
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Hello pisi!
Bag in tine un suc?

#6
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Si asta reala... 1986,  undeva prin Bucuresti...
Un grup de ...soldenti de la Institutul de Marina se plimba pe acolo, luasera vacanta si erau intre doua trenuri in drum spre casa.
Cand deodata, pe celalalt trotuar... O papusa frate, sa-i bei apa de undeva. Au ramas astia blocati. La care @nenea (era mai batran cu 7 ani decat restul, incerca a treia facultate..) trece strada si merge direct la ea. Vorbesc un pic, aia rade si merge mai departe, nenea a ramas blocat, stana de piatra, se uita luuung dupa ea.
Trec si ceilalti strada s-l intreaba, ce ti-a zis nene bunaciunea de-ai ramas asa blocat. Cica,
- fata frumoasa, cine te fwte pe tine !...
- Smecherii, fraierii intreaba! :P

Ai inteles?

#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Postviotl, on 04 noiembrie 2021 - 07:25, said:

- Smecherii, fraierii intreaba! Posted Image
Asta-i ceva de genul:
-Auzi papusa, tu ce mananci de arati asa de bine
-Banii la fraieri.

#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 16.03.2007

View Postdan1980_25, on 04 noiembrie 2021 - 07:22, said:

Bag in tine un suc?

O sa-i zica ca prefera deodorantul.

#9
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Natural, ca si cum vorbesti cu un prieten apropiat, fara un scop anume, ulterior, totul vine de la sine.

#10
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Întrebam doar, ca am aflat unele chestii de la ea în persoana, când stăteam la povesti cu un grup și era și ea pe acolo. De aceea am deschis subiectul, eram curios dacă ii ciudat sa o întreb aceleași chestii știind deja răspunsurile la unele întrebări.

#11
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Eu as incepe cu fraza:

- Salut, imi pari cunoscuta, parca te-am mai vazut pe undeva.

#12
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

View PostMunst, on 04 noiembrie 2021 - 01:00, said:

Am si eu nevoie de niste indrumari, dar fara glume proasta, sunt foarte curios ce ati face voi. Cum ati incepe o conversatie cu o fata stiind cate ceva despre ea?

Intai trebuie sa incepi o comunicare non-verbala neangajanta (adica neimplicata) intr-un context neutru.. dupa care discutia merge ceva mai simplu.. decat "Salut, mi se pare ca te stiu de undeva..."

Adica probabilitatea sa-ti iei un "Du-te bai si te plimba" e ceva mai redusa daca exista un context.

View PostMunst, on 04 noiembrie 2021 - 08:45, said:

Întrebam doar, ca am aflat unele chestii de la ea în persoana, când stăteam la povesti cu un grup și era și ea pe acolo. De aceea am deschis subiectul, eram curios dacă ii ciudat sa o întreb aceleași chestii știind deja răspunsurile la unele întrebări.

Daca ai trecut de etapa asta.. treci deja la subiect... nu-i pui intrebari directe ci angajezi o discutie pe alte teme, simuland ca vrei sa-i afli opinia.. nu stiu.. despre balciul facut de Greta Energeta la Glasgow, sa spunem...

Edited by Rav_885, 04 November 2021 - 08:55.


#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

View Postflorinpopa1, on 04 noiembrie 2021 - 08:49, said:

Eu as incepe cu fraza:

- Salut, imi pari cunoscuta, parca te-am mai vazut pe undeva.
[ https://starecat.com/content/wp-content/uploads/mia-khalifa-when-you-meet-his-family-and-his-dad-says-he-seen-you-before-but-cant-remember-where.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostMunst, on 04 noiembrie 2021 - 01:00, said:

Am si eu nevoie de niste indrumari, dar fara glume proasta, sunt foarte curios ce ati face voi. Cum ati incepe o conversatie cu o fata stiind cate ceva despre ea?
Incepi cu o tema pe care o aveti in comun: ce face prietenul/prietena X, daca il stie pe Y, scoala, lucru, job. Cine are chef de vorbit trancaneste apoi despre orice.

#14
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Deschizi discutie despre vreme.

''Ce vreme urata, sa tot stai in casa si sa faci copii...''
Sau.
''Ce vreme frumoasa, sa tot iesi la iarba verde si sa faci copii...''

#15
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,610
  • Înscris: 12.06.2010
Dupa cum vezi, poti primi o replica care sa te lase cu gura cascata. Una la care nu te astepti. Orice ai intreba-o, fii pregatit sa o intrebi si altceva, sa nu ramai mut, blocat. Chiar daca te trimite la plimbare, mai scoate un iepuras din joben. Daca o inviti la film si spune ca l-a vazut, spune-i de alt film sau invit-o la teatru, la balet, la un campionat de taiat lemne. Daca o inviti la munte si spune ca nu poate, alege alt weekend, schimba destinatia. Daca te lovesti de mai multe refuzuri, las-o in pace si incearca iar peste o saptamana. Daca ii place de tine, daca e reciproca atractia o sa te lase sa intelegi asta. Important e sa ai incredere in tine nu sa te duci ca vaca la taiere, ca si cum te-ai astepta la un refuz si invitatia a fost doar o formalitate ca sa marchezi momentul.
Dupa doua, trei incercari fara succes e cazul sa o lasi in pace.

Edited by lucianburjuiul, 04 November 2021 - 10:00.


#16
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMunst, on 04 noiembrie 2021 - 01:00, said:

Am si eu nevoie de niste indrumari, dar fara glume proasta, sunt foarte curios ce ati face voi. Cum ati incepe o conversatie cu o fata stiind cate ceva despre ea?

Tu:Sal'tare,ce mai faci?Daca nu te superi,tu ai acasa peste?
Ea:Nu,n-am cumparat demult.
Tu:Atunci eu voi pestele tau.

#17
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Cine nu are batrani sa isi cumpere:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z7hWCuZVkBw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
Cam greu in ziua de azi...banuiesc ca trebuie sa aveti cava in comun de unde sa "aprinzi" un subiect...

Poate ar fi bine sa abordezi un/o amic/a comun si sa-i spuna de tine ca vrei mai mult decat o prietenie.....si daca, si ea vrea, se lasa abordata...daca nu, NU;

Daca nu sunteti amici, afli ce fel de persoane ii plac, si te faci placut....o abordezi...o inviti la un film...incerci sa te apropii...pana gasesti momentul primului sarut...si gata...=))

Simplu pentru noi....greu pentru un debutant...dar si un esec sentimental face parte din experienta ce o vei dobandi mai tarziu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate