Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

AZ Alkmaar - CFR Cluj (4.11.2021 19:45, Pro X)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

Poll: AZ Alkmaar - CFR Cluj (4.11.2021 19:45, Pro X) (15 member(s) have cast votes)

Ce pronostic dati pentru acest meci?

  1. castiga AZ Alkmaar (13 votes [86.67%] - View)

    Percentage of vote: 86.67%

  2. egalitate (1 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

  3. castiga CFR (1 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

Vote Guests cannot vote

#1
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ne luam revansa? Sau o caruta de goluri?!

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ii dau olandezii bataie lui Danut de il asculta cu urechea , insa el o sa se uite tamp si nu o sa inteleaga ce se intampla, la declaratiile de presa o sa acuze ca l-au furat :D

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007
Pai nu cu AZ trebuiau ei sa faca puncte, ci cu ceilalti :D Desi intr-o zi buna si cu AZ ar putea sa ia puncte.

#4
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Da. O zi in care olandezii sa aiba mainile si picioarele legate.
Sau sa doarma!

#5
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
In ultimele cinci partide din campionat (Olanda) pt. Alkmaar: 16 goluri marcate si 6 primite, sezonul trecut tot dupa XI etape jucate: 24 marcate si 17 primite.
Sezonul trecut au jucat in grupele Europa League unde au terminat pe locul trei, grupa cu Napoli, Real Sociedad si Rijeka, in meciurile jucate acasa a realizat doua remize (1-1 cu Napoli si 0-0 cu Sociedad, victorie, 4-1 cu Rijeka).
In meciurile jucate acasa (campionatul Olandei) pana la Etapa XI:
0- 3 Eindhoven
5 - 0 Go Ahead Egals
5 - 1 Utrecht
3 - 2 Zwolle
In ultimul meci jucat acasa, meciul cu  Zwolle au jucat cu:
Vindahl, Sugawara, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal, Midtsjo, Clasie, Gudmundsson, de Wit, Karlsson, Pavlidis
In meciul jucat la Cluj Napoca aceeasi echipa:
Vindahl, Sugawara, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal, Midtsjo, de Wit, Clasie, Gudmundsson, Pavlidis, Karlsson ...
Urmeaza
25.11:  Randers - CFR
09.12:  CFR - Jablonec

Cu o victorie (Alkmaar) face 10 pct.  se califica dar ramane interesant: meciul Randers - Jablonec, Randers cu trei egaluri consecutive, daca iese(scot) din nou un egal cu cehii? ramane, ramane o speranta si pt CFR Cluj Napoca dar acestia sa reuseasca macar un egal in meciul de joi ?

Edited by adisluc, 02 November 2021 - 21:48.


#6
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 04.09.2013
La ce au aratat pana acum, nu le dau sanse. Maxim 3 puncte la finalul grupelor, adica inca 2 egaluri si o infrangere. Parerea mea este ca sunt si ei constienti de sansele mici pe care le au, in timp ce in campionat, stau bine si posibil sa se menajeze ca sa aiba locul 1 asigurat din timp.

Totusi, mi-ar placea sa trecem de grupe.

#7
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Sa trecem de grupe, mi s-ar parea ceva de domeniul SF.

#8
nAckatoMy

nAckatoMy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.09.2006
La cum s-a chinuit CFR cu Voluntari in ultimul lor meci cred ca nu se pune problema de nici macar de 1 punct cu AZ ( si nu numai ultimul meci dar s-au chinuit rrrrauuuu in ala )

#9
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
AZ Alkmaar - CFR Cluj: 2-0 (rezultat final)
Gata! S-a terminat inca un sezon european dezastros.
Tot inainte catre prapastie. Muieti is posmagii?

#10
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Randers - Jablonec  2 - 2
Hai ca pa asta l/am prins pe bilet.Auuuu, au, au.
Minunati/minunate astea doua: Randers si Jablonec, prima are golaveraj 7:7 iar cehii au 5 -5.
Danezii acestia au facut 1 - 1 la Cluj Napoca, daca scot un egal si in meciul de acasa cu CFR/ul ? hai ca se poate ...

#11
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
CFR-ul are nevoie de victorie, pt. a egala la puncte pe Jablonec.

#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

 lost_in_a_dream, on 04 noiembrie 2021 - 21:40, said:

Gata! S-a terminat inca un sezon european dezastros.
Mai sunt cel putin doua meciuri, nu stiu ce sezon terminat vezi tu Posted Image Teoretic pot ajunge si pe locul 2 cu 2 victorii ... ba chiar si cu o victorie si un egal pot teoretic sa ajunga pe locul 2. Important e sa mai castige puncte in urmatoarele 2 meciuri, ar ajuta la coeficient si tara, si echipa.

 lost_in_a_dream, on 04 noiembrie 2021 - 22:37, said:

CFR-ul are nevoie de victorie, pt. a egala la puncte pe Jablonec.
Jablonec are 5 puncte, daca pierde si cu CFR si cu AZ Alkmaar, raman cu 5 puncte iar CFR cu 2 victorii poate ajunge la 7 puncte. Iar cu o victorie cu Jablonec si un egal cu Randers, pot ajunge toate trei echipele sa aiba 5 puncte.

Miza nu e calificarea zic eu, ci banii si coeficientul. Daca in urmatoarele 2 meciuri ii acopera din punctele facute salariul lui Dan Petrescu si trec de 20 ca si coeficient (acum au 19), eu zic ca si-au indeplinit targetul minim pe anul asta.

Edited by utopium, 04 November 2021 - 22:46.


#13
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Dupa ce se termina meciurile din grupa/grupe:
sunt opt grupe a câte patru echipe, urmate de play-off-ul turului eliminatoriu, optimile de finală, sferturile de finală, semifinalele și finala.
Cele opt câștigătoare ale grupelor trec automat în ultimele 16. Barajele eliminatorii suplimentare vor fi jucate apoi înainte de optimile de finală între cele opt secunde din grupă și echipele clasate pe locul trei din grupele UEFA Europa League.
Tragerea la sorți pentru etapa eliminatorie: 13 decembrie, play-off din runda eliminatorie: 17 și 24 februarie 2022 ...

#14
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006
Aşa de important a fost meciul dintre AZ Alkmaar şi CFR Cluj 2-0, că am şi uitat să-l văd. Nici nu ştiu dacă a fost transmis. Acum mi-am amintit, când am văzut interviul lui Dan Petrescu, ce a afirmat următorul lucru:

Dan Petrescu: "CFR a făcut un joc bun şi asta îmi dă speranţe pentru următoarele meciuri !" Posted Image

Reamintesc: CFR Cluj, cea mai bună echipă din Liga 1, după patru etape e pe ultimul loc în Liga a 3-a din Europa.

Edited by lupini, 05 November 2021 - 00:55.


#15
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu m-am uitat la "Adela". In sfarsit, a aflat ca ea e fata lui Paul Andronic si nu sora ei, Andreea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate