Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Sofia Residence Liviu Rebreanu

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Dark_R2D2

Dark_R2D2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2021
Sunt în căutarea unui apartament de 2 camere și îmi place zona unde se construiește acest complex. E relativ aproape de metrou și parcul Titan.
Am văzut ca firma a mai construit și alte complexe în București.
Mă interesează în principal părerea celor care au cumpărat de la ei în alte zone. Cat de mulțumiți ați fost? Au fost probleme cu termenele de finalizare sau la calitatea lucrărilor?
Știu ca nu are cum sa fie totul perfect dar măcar sa știu la ce sa ma aștept.

#2
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021
Zona e ok.. Nu e chiar aproape de metrou Titan, cam la 10 min..

Problema cea mare e ca nu stiu cum sunt blocurile pe interior (daca au loc 3 persoane la masa in bucatarie)...ca pe exterior corpurile de bloc mie imi par foarte apropiate unele de altele.. adica daca scoti capul pe fereastra sigur vezi ceva in apartamentul din blocul din fata iar unele dintre apartamente nu vad niciodata lumina soarelui.

Apoi, nu-mi plac blocurile construite in diverse unghiuri si forme geometrice pentru a respecta conformatia unui teren ingust la baza.

Parcuri nu prea sunt in zona.. E parcul IOR cam la 2 km acolo unde e si metroul.

Edited by Rav_885, 02 November 2021 - 20:51.


#3
Dark_R2D2

Dark_R2D2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2021
Mie10 min de mers pe jos pana la metrou si parc mi se pare rezonabil. Legat de bucatarie, din schitele lor ar avea 2.4 latime. Cam ingusta intr-adevar.

Edited by Dany_Darke, 02 November 2021 - 22:28.


#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,357
  • Înscris: 11.08.2003
Nu stiu cum se face dar exact cei cu 1-2 posturi pun cate un thread cu nu stiu ce firma care a construit nu stiu ce dreaq de blocuri. Coincidenta, n-are cum sa fie altceva, nu? Posted Image
Vechea (sau noua problema, cum o pui) cu blocurile noi: nu "s-a asezat", nu stii daca Dorel a baut mai mult intr-o zi, nu stii cum e zona pana nu te lovesti.
Ca fapt divers: m-am mutat intr-un apartament vecin. Stiam blocul, stiam vecinii, stiam tot ce era de stiut. Iote buba, am probleme cu al doilea calorifer. Asta nu aveam de unde s-o stiu pana n-a venit frigul. Cu apartamentul nou poti avea o gramada de chestii care nu-s in ordine. Am un var care si-a luat un apartament cu vedere la lac, cu portar, cu draci baltati... pana s-a mutat si a aflat ca langa el era dita' discoteca asa ca p.la  somn. A fost acum ceva vreme, s-a rezolvat intre timp dar ideea ramane, nu stii unde te muti pana n-o faci. Ca e bloc vechi, ca e bloc nou, vei avea (cel mai probabil) probleme. Daca ai luat asta in calcul, poti sa te muti si in rulota.

#5
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

 Dark_R2D2, on 02 noiembrie 2021 - 21:38, said:

Mie10 min de mers pe jos pana la metrou si parc mi se pare rezonabil. Legat de bucatarie, din schitele lor ar avea 2.4 latime. Cam ingusta intr-adevar.
Colegul vad ca zice ca ar fi 2 km pana la metrou, asta inseamna 20 de minute + in functie de stilul de mers.

#6
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Din câte stiu calitate proasta pe unde a construit,ma refer la montarea finisajelor,calorifere ieftine,pe scara ce e mai ieftin...bine vorbesc de astea mai vechi,de astea noi gen ala Mihai Bravu nu știu nimic,poate a remediat situația.

#7
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Au facut vreo 5 blocuri pe strada Gura Putnei. Dezvoltatorul se numeste Bulin si e de etnie targovisteana :)

#8
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

 Gbr_smt, on 03 noiembrie 2021 - 06:44, said:

Colegul vad ca zice ca ar fi 2 km pana la metrou, asta inseamna 20 de minute + in functie de stilul de mers.

Sunt 14 minute de mers pe jos pana la metrou conform google maps.

#9
Dark_R2D2

Dark_R2D2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2021

 CARNATUL, on 05 noiembrie 2021 - 19:49, said:

Sunt 14 minute de mers pe jos pana la metrou conform google maps.
Da, sunt 1.1 km depinde cat de repede mergi faci 10-15 min. Oricum este statie de tramvai in fata blocului daca nu ai chef de mers sau e vremea urata.
Locatia deja imi place, inca am unele dubii legate de termenul de finalizare si calitatea finisajelor.
Parcarea subterana este cu sistem klaus independent. Aici iar nu stiu daca sa iau subteran sau mai bine suprateran sa nu ma mai complic cu sistemul lor. Are cineva parcare de tipul asta?

#10
MihaiV82

MihaiV82

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.02.2020
Salutare,
As fi interesat de o garsoniera in acest bloc.
Mi-ati putea spune,va rog, cam care ar fi impresia pe care v-a lasat-o in cazul achizitionarii de la acesti dezvoltatori.
Administratorii firmei cine sunt?
Multumesc!


#11
MihaiV82

MihaiV82

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.02.2020
Salutare,
As fi interesat de o garsoniera in acest bloc.
Mi-ati putea spune,va rog, cam care ar fi impresia pe care v-a lasat-o in cazul achizitionarii de la acesti dezvoltatori.
Administratorii firmei cine sunt?
Multumesc!


#12
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 03.12.2021
Ceva noutati despre acest bloc ?

#13
spdany

spdany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2009
trec prin zona frecvent, nu mi se pare ca avanseaza prea repede, chiar aveam impresia ca au pus pe pauza proiectul. Dezvoltatorul e un anume Tanase, mai exista un topic despre Sofia Residence Esarfei in care un proprietar descrie experienta negativa cu dezvoltatorul. Are multe proiecte Sofia Residence, verificati reviews, majoritatea sunt negative.

#14
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 03.12.2021
Nu stiu de ce dar tineam minte ca dezvoltatorul e TheConcept. ( sau aia or fi doar agentia care promoveaza )

#15
Andy_STN

Andy_STN

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.05.2020
Buna ziua,

Ati putea impartasi cateva impresii in ceea ce priveste acest ansamblu? Cum a decurs colaborarea cu dezvoltatorul?

Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate