Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Problema ureche tiuit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

karax

karax

Guru Member

• Grup: Senior Members
am problema la ureche , am tiuit permanent, am mers la medic , a scos cu aparatul ceara , a zis ca e problema de  nerv nu de timpan, a zis ca nu e rezolvare decat sa cumpar aparat auditiv care sa ma ajute sa aud cu urechea cu probleme, ca nici nu prea aud cu ea, si a zis ca nu se rezolva cu tiuitul decat de la aparatul auditiv care ma va ajuta sa aud ceva ce va acoperi tiuitul urechii.  Cum noaptea nu pot avea aparatul auditiv , fiind pericol sa dorm pe el , singura solutie ar fi sa bag ceva muzica de la calculator sau de pe CD, muzica de acoperit tiuitul , ca e muzica de asa ceva ,  creata de medici. Ce muzica ar fi si se poate sa bag muzica pe calculator dupa sa se opreasca pc-ul?  Ca nu vreau sa il las toata noaptea deschis

Pe langa CD-uri , as zice ca o solutie ar fi si somniferele.  Eu is bolnav de schizofrenie si tulburare obsesiv compulsiva.   Iau rispolept injectii , de schizofrenie, si de tulburare obsesiv compulsiva iau depakine/convulex si romparkin.  Depakine, sau convulex , e si somnifer si dupa ora 9 jumate , la cat iau eu depakinele ,  ma apuca somnul de pic , cu tot cu tiuitul urechii.  Doar ca de  ceva vreme nu e asa eficient, se duce somnul si ma culc pe la ora 12. Cand il iau dupa 9, pe la 22 jumate , deja la 12 jumate ma culc, ca la 22 jumate il iau cand is meciurile de liga ,  vreau sa le vad

In urma cu 1 an cand luam depakinele , cadeam dupa 15 minute de la luare , dupa 1 an si dupa 1 ora depakinele gata  nu merge.  Problema nu e ca nu da somn, ca da , fie si la 12.  Problema e ca nu are efect dupa 4-5 ore si pe la ora 4-5 gata nu pot sa ma culc

Ce somnifer e posibil sa dea , care sa rezolve problema cu obsesiv compulsiv, sa nu afecteze creierul, sa fie sigur, dar sa rezolve si problema tiuitului, sa dea culcare de la ora 22 la ora 7 ziua ?

morenno

morenno

Senior Member

ai facut vreo lucrare dentara in ultima vreme?
daca da, de acolo ti se trage - nu a fost executata corect.
stiu cativa oameni care s-au ales cu tinitus dupa astfel de lucrari si nu prea exista rezolvare. trebuie sa refaci lucrarea.

Edited by morenno, 02 November 2021 - 15:36.

karax

karax

Guru Member

nu dar am ceva carii si ceva tartru

morenno

morenno

Senior Member

rezolva-le si vezi daca iti trece.

karax

karax

Guru Member

o sa vad si cu dintii
Cu somniferele nu merge ?

karax

karax

Guru Member

Da dar nu e  problema de vaccin , ca tiuitul e de vreo 2 ani

waterman

waterman

Guru Member

Iei niste casti ieftine in-ear si le pui la telefon seara, sau cu un prelungitor jack jack la calculator, si bagi orice clip de aici

https://www.youtube.... sound therapy

Dacă nu ai căști și are vreun coleg drum prin Drăgănești îți trimit eu unele de la un Samsung, sunt noi, dar nu-s cele mai comode.
Aș recomanda unele vechi de iphone

Daca le bagi la telefon le lași acolo noaptea, dacă le bagi la calculator facem un shortcut de shutdown in x minute, cate vrei, si cand te pui la somn dai drumul la muzica si asta e.

Ca sa nu ai reclame, iti faci un playlist pe youtube si ti-l descarc eu si ti le iei in calculator / telefon

Edited by waterman, 02 November 2021 - 16:10.

Phobos

Phobos

Guru Member

Multa sanatate, karax!!!

lucianburjuiul

lucianburjuiul

Unserious member

Corect, multa sanatate! Da', stii vorba aia: nu te culca pe-o ureche! Invata fizica!

Edited by lucianburjuiul, 02 November 2021 - 16:25.

karax

karax

Guru Member

View Postwaterman, on 02 noiembrie 2021 - 16:09, said:

Iei niste casti ieftine in-ear si le pui la telefon seara, sau cu un prelungitor jack jack la calculator, si bagi orice clip de aici

https://www.youtube.... sound therapy

Dacă nu ai căști și are vreun coleg drum prin Drăgănești îți trimit eu unele de la un Samsung, sunt noi, dar nu-s cele mai comode.
Aș recomanda unele vechi de iphone

Daca le bagi la telefon le lași acolo noaptea, dacă le bagi la calculator facem un shortcut de shutdown in x minute, cate vrei, si cand te pui la somn dai drumul la muzica si asta e.

Ca sa nu ai reclame, iti faci un playlist pe youtube si ti-l descarc eu si ti le iei in calculator / telefon
casti am dar nu in ear.  Ces alea in ear?  Wireless?  Nu am wireless,  am casti normale.  Am galaxy a20e cu castile lui. Pot sa dau si pe difuzor la mobil?  Sau neaparat casti?  

Mersi de descarcat

Pe pc nu is mereu fix n ore.  Somnul e fie la 22, fie la 22 jumate, de obicei dupa meciurile de liga 1 si cupe europene ma bag 1 ora jumate pe pc , cand is meciuri si pana la 22 jumate ma culc la 12.  Is ore cand ma culc dupa meci deci pe la 22 jumate

Am si niste casti de pc dar nu stiu daca e asa mare firul , sa fie pana la pat , dar cum sa dorm cu ele ?   Ca ma apuca somnul dar dau jos castile si se duce somnul
Preferabil la difuzor la pc

teoretic s-ar putea realiza casti cu protectii si comode de urechi ce sa acopere tiuitul , dar asa ceva nu s-a realizat

View PostPhobos, on 02 noiembrie 2021 - 16:13, said:

Multa sanatate, karax!!!
mersi

View Postlucianburjuiul, on 02 noiembrie 2021 - 16:22, said:

Corect, multa sanatate! Da', stii vorba aia: nu te culca pe-o ureche! Invata fizica!
deja am obosit cu fizica
E greu sa invat, nu prea tin minte , am si 35 de ani , e greu , poate si m-am apucat asa de cretin cu fizica fara sa imi dau seama ca nu prea se poate

cu somniferele ce ziceti?

lucianburjuiul

lucianburjuiul

Unserious member

Lasa somniferele! Aeriseste bine camera inainte sa adormi, chiar daca se raceste putin. Eventual cateva exercitii (flotari + abdomene + geno) cu fereastra deschisa, 5-10 minute. Vei dormi mai bine!

rex

rex

Senior Member

View Postkarax, on 02 noiembrie 2021 - 15:58, said:

Da dar nu e  problema de vaccin , ca tiuitul e de vreo 2 ani
cica tiuitul urechii e de la chip-ul 5G

maiokoti2

maiokoti2

Active Member

• Grup: Members
Problema ta cred că se numește "Tinnitus". Poți încerca diverse aplicații de pe Google Play.

Uite un exemplu:

https://play.google....pro&hl=ro&gl=US

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

View Postkarax, on 02 noiembrie 2021 - 15:25, said:

am problema la ureche , am tiuit permanent, am mers la medic

Ok, si totusi medicul nu ti-a zis ca Depakine e ototoxic si poate cauza tinitus?

Phobos

Phobos

Guru Member

View Postkarax, on 02 noiembrie 2021 - 16:33, said:

deja am obosit cu fizica
E greu sa invat, nu prea tin minte , am si 35 de ani , e greu , poate si m-am apucat asa de cretin cu fizica fara sa imi dau seama ca nu prea se poate

Karax, chiar daca la prima vedere n-ai realizat nimic cu fizica, faptul ca te pasioneaza fizica s-ar putea sa te fi ajutat mai mult decat crezi.

red46

red46

Senior Member

Varianta aia cu muzica de la boxe e cea mai OK.

karax

karax

Guru Member

View PostKarhu, on 02 noiembrie 2021 - 17:19, said:

Ok, si totusi medicul nu ti-a zis ca Depakine e ototoxic si poate cauza tinitus?
Serios?

View PostPhobos, on 02 noiembrie 2021 - 17:34, said:

Karax, chiar daca la prima vedere n-ai realizat nimic cu fizica, faptul ca te pasioneaza fizica s-ar putea sa te fi ajutat mai mult decat crezi.
Pana nu vad ca e ceva cu ideile de energie nu is convins ca is capabil cu fizica

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

View Postkarax, on 02 noiembrie 2021 - 17:49, said:

Serios?

In prospectul din Ro nu scrie?  Nu mai retin...
In cel de aici scrie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate