Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Conectare Epson xp-255 la Digi fiberhome hg6544c (fara wps)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bogdan01b

bogdan01b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.10.2009
Salutare, au venit azi cei de la rds si au bagat fibra, ca router au pus fiberhome hg6544c.
Am inteles ca functia WPS pe router este dezactivata (cica din motive securitate).
Am nevoie de functia WPS pentru a conecta imprimanta wireless. Ce pot face?

Multumesc!

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Daca nu functioneaza butonul de pe el atunci ai nevoie de un alt router sau de un ap la care sa se conecteze imprimanta...
In teorie are: "In ceea ce priveste butoanele: WPS (lateral stanga)"

Alternativ - mentioneaza imprimanta ce o ai cum poate exista optiunea de a o seta sa se conecteze la retea pe baza de nume retea si pass

Edited by Ravy, 01 November 2021 - 15:25.


#3
bogdan01b

bogdan01b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.10.2009
Imprimanta este un Epson xp-255

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Ai buton WPS pe ambele echipamente.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cch_Knlcs14?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
@Leo: zice de la inceput ca nu este activat pe fiberhome... degeaba are optiunea pe imprimanta.

@Bogdan: din cate am citit manualul s-ar putea sa fie posibil sa o setezi prin telefon - vezi setarile de wifi-direct iar pe telefon cauta aplicatia dedicata, si acolo poate gasesti setarile de network.
Cum presupun ca te intereseaza specific setarile necesare pentru imprimanta mai degraba decat solutie (imposibila, cred) pe partea de fiberhome voi muta acest subiect pe aria pentru imprimante, poate are cineva acest model si te poate ajuta cu detalii.

Edited by Ravy, 01 November 2021 - 16:04.


#6
bogdan01b

bogdan01b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.10.2009
Am incercat acum, nu pot din aplicatie, doar prin vps o pot conecta. Oare pot conecta router-ul meu vechi la cel de la digi cumva? Defapt il pot conecta dar ce stari sa pun in configurarea router-ului meu vechi ca sa face extend la cel nou

Edited by eiffel, 01 November 2021 - 19:42.
Nu mai cita postul de deasupra.


#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Da, poti conecta routerul tau vechi la imprimanta - ca sa poti printa insa fara probleme este indicat sa fie si calculatoarele legate tot la acel router vechi.
Pentru routerul vechi - incearca doar sa-l setezi pe wan sa primeasca ip-uri automat (in loc de pppoe sau cum era setat anterior) si altceva s-ar putea sa nu mai fie necesar... (evident, in afara de a lega calculatoarele, imprimanta la acel router "din nou")

#8
bogdan01b

bogdan01b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.10.2009

 Ravy, on 01 noiembrie 2021 - 17:07, said:

Da, poti conecta routerul tau vechi la imprimanta - ca sa poti printa insa fara probleme este indicat sa fie si calculatoarele legate tot la acel router vechi.
Pentru routerul vechi - incearca doar sa-l setezi pe wan sa primeasca ip-uri automat (in loc de pppoe sau cum era setat anterior) si altceva s-ar putea sa nu mai fie necesar... (evident, in afara de a lega calculatoarele, imprimanta la acel router "din nou")
Ok, multumesc o sa incerc asa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate