Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Alegere laptop intre Dell si Lenovo

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Vezi daca iti place si asta desi cu 8 gb ram nu prea ai ce sa mai faci, dar macar are procesorul mai potent si racirea mai buna. Eu zic sa mai urci bugetul pana pe la aproape 4000 si sa cauti ceva cu 16 gb ram si ssd de 512 cu ecran de minim 300 niti, ceva de genul asta.

#20
roby6331

roby6331

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2021
Salut tuturor si va multumesc pentru raspunsurile oferite
Vad ca majoritatea au zis sa aleg dell din cele doua modele sus mentionate
Am uitat sa spun ca voi mari memoria ram si capacitatea ssd-ului mai tarziu pentru utilizarea optima la editari foto / video si masini virtuale
Laptopul am sa il pun la un monitor extern de 31 inch pe care il am deja
Realizez ca trebuia sa aleg dell latitude sau lenovo thinkpad dar acestea sar de 3000 ron

#21
djmaddox

djmaddox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.10.2006
Vezi ca la Dell ai 3 ani garantie vs 2 ani la Lenovo.

#22
roby6331

roby6331

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2021
Salut si multumesc pentru ca mi-ai atras atentia vizavi de aspectul garantiei care indica faptul ca Dell este mai bun, nu ma gandisem la aspectul asta
Insa nedumerirea mea este daca diferenta la Frecventa memoriei afecteaza performantele procesorului deoarece vad ca ThinkBook are Ram la 3200 MHz si Vostro la 2666 MHz
Corectati-ma daca gresesc dar placa video din procesor nu are nevoie de Ram cat mai rapid ca sa ofere performante cat mai bune ? nu afecteaza performanta in lucrul cu editari foto / video la laptopul Dell Vostro ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate