Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

The Unforgivable (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Daca va uitați putin, tot pe Netflix, la niște documentare despre crime si criminali, veți vedea cam cat de incredibili s-au făcut niște condamnarinoe nedrept si cum, daca cineva spune că el a făcut-o, e suficient.... Cred ca sistemul juridic american rade, dar nu prea e râsul lui ;)
. Eu zic sa nu fim naivi...

   Filmul e facut de realitatea posibilității, jocul Sandrei și faptului ca după ce se termină filmul , ramai pe gânduri.....bine, unii dintre noi, cei mai naivi.

La o simplă căutare pe net... "f there are about 195,000 new convictions across the country every year, that would mean 975 innocent people are being locked up every year; an average of more than two people every day."

#20
preslee

preslee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.07.2021
98% dintre nevinovații de care vorbești tu sunt negrii ăia care stau la colțul străzii, pe care îi saltă poliția pentru că îi găsește cu buzunarele pline de droguri, iar ei afirmă că nici nu știu ce e în pungulițele alea că le-au găsit pe jos si voiau să le returneze proprietarilor. Sunt pline toate pușcăriile din lume de nevinovați. De fapt toți sunt nevinovați dacă îi întrebi pe ei. Posted Image
Documentarele alea sunt făcute de niște ziariști fără niciun fel de pregătire juridică și care au acces limitat la dosare (sau care nici măcar n-au încercat să le studieze că sunt lungi, plicticoase, scrise în limbajul de lemn folosit de justiție - de multe ori de neînțeles pentru ei)
Asta îți spune ceva?

#21
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Ești foarte amuzant, deși sunt sigur ca tu, din spatele display-ului, deții adevărul...
"Half of the 2,725 people exonerated since 1989 are Black"
Mai e pana la 98%, de unde ma uit eu, pari mai prost informat decât imbuibatii aia de ziariști...probabil toți sunt angajați și ridicați pe pile...

Dar nu e asta miezul problemei, e vorba ca într-un caz de crima asupra unui polițist, vinovatul trebuie găsit extrem de repede....mie mi-a părut destul plauzibil scenariul.



#22
preslee

preslee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.07.2021

View PostDizlpower, on 02 ianuarie 2022 - 11:55, said:

Ești foarte amuzant, deși sunt sigur ca tu, din spatele display-ului, deții adevărul...
"Half of the 2,725 people exonerated since 1989 are Black"
Mai e pana la 98%, de unde ma uit eu, pari mai prost informat decât imbuibatii aia de ziariști...probabil toți sunt angajați și ridicați pe pile...

Tonul meu glumeț a avut ca scop sa te fac să înțelegi că aici, pe aria de filme, se discuta despre film în sine adică regie, scenariu, acting, coloana sonoră și orice altceva demn de remarcat privitor la respectivul film și nu teme sociale sau politice care fac subiectul unor topice destinate altor arii, la fel cum am mai procedat și pe alte topice ale acestei secțiuni
Acum ai înțeles despre ce e vorba? Nu prea, dupa modul în care ai răspuns. Efortul meu a fost inutil.
Nu am studiat niciun fel de statistici privitoare la ce spui tu și nici nu m-ar interesa să fac asta aici, atât timp cât, repet, aici ar trebui să discutăm despre film în sine, nu alte aiureli despre care sunteți unii tentați sa divagați, deraind subiectul spre alte teme care îsi au de fapt locul prin Poiana lui Iocan, în niciun caz aici.

#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Domnilor, e doar un film.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate