Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

'' Mastercard va anunța în curând că orice bancă sau comerciant din rețeaua sa va putea oferi servicii cripto ''

  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
nick_blaster

nick_blaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 13.07.2006

View Postmaccip, on 26 octombrie 2021 - 18:35, said:

Pai, sa deschid aplicatia bancii, sa vad cu cine am avut de-aface si sa pot seta pentru fiecare comerciant vechi:
- limita maxima fara SMS
- daca sa-l blochez sau nu pe un anume comerciant/cont
- numar maxim de tranzactii pe zi, pe luna. Suma maxima cumulata pe zi, pe luna. catre un anume comerciant/cont/serviciu
- daca accept sau nu plata automata lunara. Cate plati accept lunar catre acest comerciant/cont (utila pentru netflix, yoxo, spotify)



Tot ce ai scris tu acolo pot sa iti confirm ca se poate face. Sigur ca sunt unele limite, de ex "un anume comeciant" azi e cu banca x, maine cu banca y, poate isi schimba si denumirea si setarea ta nu mai functioneaza.
Insa toate acestea nu prezinta interes pentru bancile emitente, pentru ca pur si simplu clientii nu cer genul acesta de control. Majoritatea vor sa fie simplu, punct. Deci o dezvoltarea complexa nu se justifica, eforturile sunt concentrate in zona digital pe servicii noi, ceea ce se si vede in utlima perioada.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate