Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De ce tarile care au rata de vaccinare mare nu renunta la certificatul verde ?

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
3U3U

3U3U

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 20.12.2020
Sunt un simplu om care ar dori sa se vaccineze, dar vazand ca tarile din Vest nu renunta la certificatul verde, chiar daca si-au atins tinta de vaccinare, ma face sa stau in expectativa pentru ca nu vreau sa ajung sa ma vaccinez din 6 in 6 luni ca-mi expira certificatul verde.
UK si Danemarca au renuntat la certificatul verde dar celelate state de ce nu renunta daca si-au atins tinta ?
Nu inteleg de ce nu putem sa discutam si trebuiesc blocate intrebarile pertinente ?

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Tre sa te obisnuiesti cu ideea ca o sa trebuiasca sa te vaccinezi mult si bine. O faci pentru tine, nu pentru alte tari.

Daca te musca un caine iti face vaccin antirabic, care e de 3000 de ori mai nasol decit asta.

#3
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006
Pentru ca momentan nu se stiu toate implicatiile a ce inseamna sa fii nevaccinat intre vaccintati (nici pentru unii si nici pentru altii) si se merge pe ce se crede ca este cel mai bine pentru toti?

Cum adica UK si Danemarca au renuntat?
What you must do when you enter England from abroad depends on whether you’re fully vaccinated under an approved vaccination programme. Some people qualify for fully vaccinated rules for different reasons.

People travelling from and to Denmark: The Danish corona passport app can be used as an EU Digital COVID Certificate when you travel to EU and Schengen countries. You may also be required to show your corona passport when you return to Denmark depending on where you arrive from.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate