Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cluj-Napoca va ajunge la 1 milion de locuitori în 10 ani

  • This topic is locked This topic is locked
980 replies to this topic

#973
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
În rest, nu mă afectează, cum probabil nici nu te afectează părerile mele. Nu dau 2 bani, ca să fiu sincer. Dar, na, unii o iau personal, tipic romanului, se ofuschează din orice mizilic.

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:49, said:

Pe bune, ma plictisești groaznic, n-ai niciun haz, deja mi-e mila de postările tale. De ce nu te bagi la somn sa n-ai nicio concurenta? :emoji: :)
Păi observ că tot insiști să faci conversatie, lol. Dă-mi block și am încheiat, dacă ești atât de deranjat. Te ține cineva legat sau cum. Sentimentul e reciproc.

Opiniile sunt diferite, dacă cineva tratează un subiect diferit fata de modul în care o faci tu și are alte viziuni, e ceva în neregulă? Pentru haz, ai alte topic-uri.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:55.


#974
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Nici cei si din provincie cum le place celor din Bucuresti sa ii numeasca pe restu, din orasele importante nu ar dorii sa ajunga ca Bucuresti. Plisurile Bucurestiului palesc in fata minusurilor pe care le are, mai ales daca stai intr-un oras mare al tarii.

Sa nu uitam ca majoritatea care se muta in Bucuresti suntdij imprejurimile lui, si ajung in Bucuresti de nevoie si pentru ca e mai aproape.

Ca stim cu totii cam cum e in juril Bucurestiului. In afara de 3-4 orase unde ai nisat oportunitati in rest e cam lipsa.

Edited by qew, 04 January 2022 - 08:55.


#975
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009

View Postqew, on 04 ianuarie 2022 - 08:55, said:

Nici cei si din provincie cum le place celor din Bucuresti sa ii numeasca pe restu, din orasele importante nu ar dorii sa ajunga ca Bucuresti. Plisurile Bucurestiului palesc in fata minusurilor pe care le are, mai ales daca stai intr-un oras mare al tarii.

Sa nu uitam ca majoritatea care se muta in Bucuresti suntdij imprejurimile lui, si ajung in Bucuresti de nevoie si pentru ca e mai aproape.

Ca stim cu totii cam cum e in juril Bucurestiului. In afara de 3-4 orase unde ai nisat oportunitati in rest e cam lipsa.

Pai din partea ta nici nu ma astept la alte păreri dezaprobatoare vis a vis de București, însă din păcate pt tine nu ești singura opinie, sunt destule altele care te contrazic flagrant. Nu știu, poate colegii tai timișoreni sau din restul țării care vin in București sunt mai idioți de felul lor și au avut ghinionul in viața sa nu te întâlnească sa le dezvălui secretul ca in București minusurile sunt mai mari decât plusurile. Dacă dorești ne putem uita pe statistica INS sa vedem unde se stabilesc cei mai mulți cetățeni reședința/domiciliu, in București sau in Timișoara, Cluj ori alte târguri, dar vei fi crunt dezamăgit de reședința ta de județ. Ramane valabilă recomandarea sa te Pregătești puțin înainte de a posta si nu mai vorbi la frustrare pt ca riscul de a spune tâmpenii este maxim (vezi wotan si utopium). :)

#976
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:05, said:

Pai in aceste condiții, conform statisticii lui utopium, ar creste in Cluj procentul de “prostovani”. Nah, ce sa zic, poate ca știe utopium ceva, asa ca nu mai blamați Bistrița ca va salvează media de iq.Posted Image

Nu blameaza nimeni pe nimeni , asta e doar in mintea ta . Realitatea e ca astia care se aciueaza in Cluj , nu locuiesc in Cluj Napoca ci in satele de pe langa Cluj Napoca . In Cluj Napoca nu mai au loc efectiv din mai multe pct de vedere , odata ca nu fac fata dpdv al IQ-ului , majoritatea venind din zone sarace; n-au suficienti bani sa-si permita o locuinta in oras si nici nu pot aplica credit pt ca nu se incadreaza la suma nici cu 7 co-debitori / giranti etc . Dar insista sa stea pe langa oras aspirand la calitatea vietii oferita de oras.
Pe cand la Bucuresti ar avea mai multe sanse datorita faptului ca acolo nu se cere IQ in mod special , acolo oricine pate face ceva orice dar probabil ca si la voi e suprasaturata piata de prostie dat fiind faptul ca sunteti de 2-7 ori mai multi ....

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:09, said:



Eu as fi blocat din nou topicul, dacă aș fi avut acum,
Dragu mamii ce te retine sa ramai activ aici ? Vezi-ti de ale tale si daca nu-ti place , nu intra si mai ales nu posta :)

#977
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Se da reducere la imobiliare daca ai IQ mare?

Miile de absolventi de psihologie/asistenta sociala/studii europene/economie isi permit o locuinta in oras?

#978
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:36, said:



View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:37, said:


Daca 2 bucuresteni ajung sa se intepe unul pe altul pe un topic de provincie , e clar ca invidia e colosala :))) , ba baieti , luati-va o camera ca tot stati unul langa altul si aprofundati discutie asa cum va place voua astora din sud Posted Image Posted Image

View Postdani.user, on 04 ianuarie 2022 - 10:33, said:

Se da reducere la imobiliare daca ai IQ mare?

Nu draga , se da job mai bun , mai bine platit dar asta inseamna si mai multe responsabilitati . Daca nu stai bine cu logica , clar ca nu te angajeaza nimeni in posturi de raspundere .... poate la Bucuresti e invers , cu cat mai prost cu atata functia mai mare .

#979
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009

View PostBaXXXon, on 04 ianuarie 2022 - 10:33, said:


Nu blameaza nimeni pe nimeni , asta e doar in mintea ta . Realitatea e ca astia care se aciueaza in Cluj , nu locuiesc in Cluj Napoca ci in satele de pe langa Cluj Napoca . In Cluj Napoca nu mai au loc efectiv din mai multe pct de vedere , odata ca nu fac fata dpdv al IQ-ului , majoritatea venind din zone sarace; n-au suficienti bani sa-si permita o locuinta in oras si nici nu pot aplica credit pt ca nu se incadreaza la suma nici cu 7 co-debitori / giranti etc . Dar insista sa stea pe langa oras aspirand la calitatea vietii oferita de oras.
Pe cand la Bucuresti ar avea mai multe sanse datorita faptului ca acolo nu se cere IQ in mod special , acolo oricine pate face ceva orice dar probabil ca si la voi e suprasaturata piata de prostie dat fiind faptul ca sunteti de 2-7 ori mai multi ....

Alt expert care știe Bucureștiul doar din poze și vorbeste despre el doar din frustrare. Noah, asta e rețeta perfecta sa debitezi tâmpenii. Ești #wotan3 :)

#980
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 10:10, said:

Pai din partea ta nici nu ma astept la alte păreri dezaprobatoare vis a vis de București, însă din păcate pt tine nu ești singura opinie, sunt destule altele care te contrazic flagrant. Nu știu, poate colegii tai timișoreni sau din restul țării care vin in București sunt mai idioți de felul lor și au avut ghinionul in viața sa nu te întâlnească sa le dezvălui secretul ca in București minusurile sunt mai mari decât plusurile. Dacă dorești ne putem uita pe statistica INS sa vedem unde se stabilesc cei mai mulți cetățeni reședința/domiciliu, in București sau in Timișoara, Cluj ori alte târguri, dar vei fi crunt dezamăgit de reședința ta de județ. Ramane valabilă recomandarea sa te Pregătești puțin înainte de a posta si nu mai vorbi la frustrare pt ca riscul de a spune tâmpenii este maxim (vezi wotan si utopium). Posted Image

Din partea mea sa mearga toti la Bucuresti. Mi se rupe mie cine se stabileste unde si cati, tu esti intr-o competitie si dezamagiri Posted Image)
Cum ziceam, in general pe un individ il intereseaza de obicei persoana lui, nu INS si alte nebunii. Poti sa o duci prost undeva unde statistica zice ca e super, sau poti sa o duci super unde zice statistica ca e naspa. Eu nu am nevoie de validarea ta sau a unei statistici ca sa stiu ce loc e potrivit pentru mine, unde vreau sa locuiesc si unde imi permit.

Tu tot pe stilu lu Utopium esti, traiesti din statistici. Doar ca esti o varianta mai proasta si neinformata a lui, si cu un limbaj de mahala.

Edited by qew, 04 January 2022 - 11:04.


#981
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009

View PostBaXXXon, on 04 ianuarie 2022 - 10:40, said:

Daca 2 bucuresteni ajung sa se intepe unul pe altul pe un topic de provincie , e clar ca invidia e colosala :))) , ba baieti , luati-va o camera ca tot stati unul langa altul si aprofundati discutie asa cum va place voua astora din sud Posted Image Posted Image

De unde ai scos-o cu 2 bucureșteni? Nu te mai saturi sa te faci de ras?



View Postqew, on 04 ianuarie 2022 - 11:02, said:



Din partea mea sa mearga toti la Bucuresti. Mi se rupe mie cine se stabileste unde si cati, tu esti intr-o competitie si dezamagiri Posted Image)
Cum ziceam, in general pe un individ il intereseaza de obicei persoana lui, nu INS si alte nebunii. Poti sa o duci prost undeva unde statistica zice ca e super, sau poti sa o duci super unde zice statistica ca e naspa. Eu nu am nevoie de validarea ta sau a unei statistici ca sa stiu ce loc e potrivit pentru mine, unde vreau sa locuiesc si unde imi permit.

Tu tot pe stilu lu Utopium esti, traiesti din statistici. Doar ca esti o varianta mai proasta si neinformata a lui, si cu un limbaj de mahala.

Nah, intr-un final te-ai recunoscut depășit de discuție și in suparare arunci cu venin și răutăți, asa cum ii sta bine unui Bănățean de vita nobila, educat. Mulțumesc de “apreciere”, foarte elegantă, ce sa zic, însă sfatul meu rămâne in continuare sa te Pregătești puțin in prealabil și sa lași frustrarea la o parte! ;)


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate