Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cluj-Napoca va ajunge la 1 milion de locuitori în 10 ani

  • This topic is locked This topic is locked
980 replies to this topic

#955
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttoniq, on 03 ianuarie 2022 - 21:55, said:

Vad ca in cadrul categoriei musca, batalia oraselelor resedinte de judet continua si in 2022 cu si mai multa indarjire.  Posted ImagePosted Image  Posted Image
Culmea, ai reintrat și matale. Nu-ți convine dar preferi să le dai apă la moară unora... Ce să spun, devii ceea ce "urăști".

N-au nici o finalitate discuțiile astea, cap/coadă, nimic. Rămân doar la stadiul de analize, păreri, preferințe. Pentru unii Cluj, TM, Iași, or fi mai bune decât București și invers. Eu zic să lăsăm încrâncenarea și să nu judecam alegerea celorlalti, fiindcă unii de pe aici parca sunteți într-o competiție prostească și în zadar de a demonstra ceva, ce doar voi știți.

#956
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:05, said:

Culmea, ai reintrat și matale. Nu-ți convine dar preferi să le dai apă la moară unora... Ce să spun, devii ceea ce "urăști".

Pai nu urăsc nimic, “discut” in spiritul topicului.;)

#957
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:07, said:



Pai nu urăsc nimic, “discut” in spiritul topicului.;)
Păi și nu dorești să dai dovadă că ești mai bun sau preferi să intri în cloaca unora?

Eu as fi blocat din nou topicul, dacă aș fi avut acum, dar aia e. E mai bine așa pentru sănătatea mentală tuturor.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:10.


#958
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:07, said:


N-au nici o finalitate discuțiile astea, cap/coadă, nimic. Rămân doar la stadiul de analize, păreri, preferințe. Pentru unii Cluj, TM, Iași, or fi mai bune decât București și invers. Eu zic să lăsăm încrâncenarea și să nu judecam alegerea celorlalti, fiindcă unii de pe aici parca sunteți într-o competiție prostească și în zadar de a demonstra ceva, ce doar voi știți.

Ba au o finalitate, pe lângă preferințe pur personale și profund subiective, incercam sa mai aducem niște note de obiectivitate care, stim, deranjeaza, frustreaza, etc. Altfel ce rost mai are cupa reședințelor de județ categoria musca ediția 2021-2022? :)

#959
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Reședințele de județ sunt "musca" în comparație cu Buc, așa cum e și Bucureștiul la nivel european, tot precum o musculița. Pe străini îi cam lasă reci, capitala. Noroc de alcool ieftin față de ce găsesc în țările lor și de femei.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:15.


#960
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:09, said:

Păi și nu dorești să dai dovadă că ești mai bun sau preferi să intri în cloaca unora?

Eu as fi blocat din nou topicul, dacă aș fi avut acum, dar aia e. E mai bine așa pentru sănătatea mentală tuturor.

Pe topicul asta nu doresc sa devin mai bun, vreau doar sa fiu in media statistica INS. Pe de alta parte din moment ce intri cu regularitate pe topicul asta de mocirla înseamnă ca îți cam place. E cam aiurea sa vii la mocirla zilnic sa te bălăcește după care sa dai din cap dezaprobator, nu crezi?

#961
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:15, said:



Pe topicul asta nu doresc sa devin mai bun, vreau doar sa fiu in media statistica INS. Pe de alta parte din moment ce intri cu regularitate pe topicul asta de mocirla înseamnă ca îți cam place. E cam aiurea sa vii la mocirla zilnic sa te bălăcește după care sa dai din cap dezaprobator, nu crezi?
Incerc sa va arăt că greșiți. Știu, e greu, dar îmi bat capul. Pe cei 2 colegi, știm noi care, nu prea ai ce să le mai faci, așa sunt dânșii, însă tu ai luat-o pe un făgaș nu tocmai ok. Nu mă impresionează replicile tale, oricum.

București, cca. 2 milioane turiști anual, dintre care 1 străini și 800-900k români vs. Budapesta cu cca. 30 mil. Nu mai bag capitalele vestice, că deja e umilitor.

Așadar, sunteți un peste mare într-un acvariu mic, ceva de genul.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:17.


#962
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:14, said:

Reședințele de județ sunt "musca" în comparație cu Buc, așa cum e și Bucureștiul la nivel european, tot precum o musculița. Pe străini îi cam lasă reci, capitala. Noroc de alcool ieftin față de ce găsesc în țările lor și de femei.

Sigur ca ii lasă reci, de aia Bucureștiul are de departe cei mai mulți turiști străini. Pe de alta parte știu o grămada de orase care atrag pt chestii gen femei&altele, si n-am auzit nicio obiecție. Dar sa stii ca in București mai ai totuși câteva chestii de văzut/făcut fata de reședințele  voastre participante la cupa târgurilor de județ, ed. 2020-2021. :)

#963
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Am atins o coardă sensibilă, știu.
Eu sunt ok în Iași, nu-mi lipseste ceva față de București, musai.
La prestanta voastră, se cer comparațiile cu alte capitale europene, totusi, ce facem, ne batem capul cu "provincialii" ăștia de toată "jena"?

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:23.


#964
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:19, said:

Incerc sa va arăt că greșiți. Știu, e greu, dar îmi bat capul. Pe cei 2 colegi, știm noi care, nu prea ai ce să le mai faci, așa sunt dânșii, însă tu ai luat-o pe un făgaș nu tocmai ok. Nu mă impresionează replicile tale, oricum.

București, cca. 2 milioane turiști anual, dintre care 1 străini și 800-900k români vs. Budapesta cu cca. 30 mil. Nu mai bag capitalele vestice, că deja e umilitor.

Așadar, sunteți un peste mare într-un acvariu mic, ceva de genul.

De acord, suntem un peste mare intr-un acvariu mic populat cu niște peștișori reședințele de județ.:)
Cred ca am lămurit-o, te poti retrage liniștit la somn

#965
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Cuiva nu-i convine. Eu mă retrag la somn, alții sunt în beznă minții. Pot și eu cu replici tăioase, dar mă abțin, nu mă ridic la nivelul Măriei Sale, nu merita efortul.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:29.


#966
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:28, said:

Cuiva nu-i convine. Eu mă retrag la somn, alții sunt în beznă minții. Pot și eu cu replici tăioase, dar mă abțin, nu mă ridic la nivelul Măriei Sale, nu merita efortul.

Scuza-mi calitatea replicilor, dar le adaptaz după interlocutor, pt ca altfel erai la somn de mult.
Te mai așteptăm și data viitoare la o baie de nămol sa ne admonestezi pt mocirla. Noapte buna!:)

#967
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:31, said:



Scuza-mi calitatea replicilor, dar le adaptaz după interlocutor, pt ca altfel erai la somn de mult.
Te mai așteptăm și data viitoare la o baie de nămol sa ne admonestezi pt mocirla. Noapte buna!:)
Idem. Tocmai ai dovedit ceea ce spuneam, nu-ți convine, devii semi-agresiv și încerci să reduci la tăcere interlocutorul. Știi vorba aia, în online poți părea cine nu ești. Ești utopium v2.

Nu pot să nu remarc și folosirea cu precădere a emoji-urilor, ceea ce ne indică un nivel f ridicat. O seară faina,  ne-am "bălăcărit" destul din nimic.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:38.


#968
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:32, said:

Idem. Tocmai ai dovedit ceea ce spuneam, nu-ți convine, devii semi-agresiv și încerci să reduci la tăcere interlocutorul. Știi vorba aia, în online poți părea cine nu ești.

De ce as încerca sa reduc la tăcere pe cineva care își pune piedica singur? Intr-o discuție cu tine am nevoie doar de popcorn. :)

Edited by toniq, 04 January 2022 - 01:38.


#969
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Păi cine zice că as dori ca noi doi să purtăm vreo discuție?
Eu îmi iau popcornul, când văd dezbaterile astea încrâncenate de pe aici. Nu mi-ai explicat, totuși, de ce simți nevoia utilizării emoji-urilor, în fiecare frază? Aduce a infantilism.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:41.


#970
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009

View PostVlad_22, on 04 ianuarie 2022 - 01:39, said:

Păi cine zice că am purta noi doi vreo discuție?
Eu îmi iau popcornul, când văd dezbaterile astea încrâncenate de pe aici.

Dacă tot îți place atât de mult nămolul îți recomand un sejur la Techirghiol. Acolo măcar nu ești pus in postura delicata de a emite o opinie și a te deconspira. :)

#971
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttoniq, on 04 ianuarie 2022 - 01:42, said:



Dacă tot îți place atât de mult nămolul îți recomand un sejur la Techirghiol. Acolo măcar nu ești pus in postura delicata de a emite o opinie și a te deconspira. :)
Of, ce repede pui eticheta... Ai rămas blocat, văd.
Stai liniștit, eu accept și autoironia, când conversez cu alții care tratează de "sus".
Aici vorbim strict despre topicul de fata, nu te cunosc și nu mă cunoști, dar îți dai cu presupusul. Nu cumva sa nu ai tu ultimul cuvânt.

Edited by Vlad_22, 04 January 2022 - 01:46.


#972
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,294
  • Înscris: 08.01.2009
Pe bune, ma plictisești groaznic, n-ai niciun haz, deja mi-e mila de postările tale. De ce nu te bagi la somn sa n-ai nicio concurenta? :emoji: :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate