Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Mituri vaccinuri anticovid si prostie urbana

* * - - - 12 votes
  • Please log in to reply
1135 replies to this topic

#1099
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003
Cum nu... te incurajeaza. Poti trai si fara ala... nu e ca te-ar obliga, dar te incurajeaza sa o faci daca vrei sa socializezi, sa fii prezent in colective samd.

#1100
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,573
  • Înscris: 10.01.2019
Finalul s-ar putea sa nu fie prea fericit. Din pacate cam asa este: cand spui neadevaruri nici ceea ce este adevarat nu mai este crezut.

#1101
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006

View PostAlexD2, on 29 ianuarie 2022 - 07:17, said:

Da  si au aflat tocmai acum.
Pana acum, multi carcoteau ca mRNA e o tehnologie prea noua si n-a fost testata. Acum apar cei care zic ca de ce nu s-a folosit pana acum... Cine sa-i mai inteleaga? :bicycle:

#1102
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdtd234, on 29 ianuarie 2022 - 20:31, said:

In presa - nimic.
Nu cred ca intereseaza presa terorismul conservator-republican... desi gasesti si pe FB clipuri de la ei dar probabil nu stii sa le cauti... mai mult e si pe hotnews... o sa si-o ia frumos in final cum au patit si motociclistii aia nesimtiti Trumpisti care erau contra lui Trudeau la realegerea lui ha ha ha Posted Image Daca majoritatea oamenilor nu ii vor, ce tot trompeteaza pe acolo...
Aia chiar au impresia ca ei controleaza Canada ca o mica armata... ce ti-e cand ti se urca la cap libertatile Posted Image
Ca fapt amuzant, aia care ii aplauda de pe margine, majoritatea au venit sa-i vada cu harburi SUV si minitruck cu motoare mari neecologice, niciunul nu e pe acolo civilizat cu masina economica... toti o apa pe acolo, ii deranjeaza pana si legislatia mult mai ecologica din Canada fata de SUA.

LE - https://www.hotnews....obligatorii.htm
"Câteva sute de camionagii au format un „convoi al libertății” și au ajuns sâmbătă în faţa sediului Parlamentului canadian, la Ottawa, în aplauzele susținătorilor, relatează The Huffinagton Post, potrivit News.ro. Protestul șoferilor de TIR vine ca urmare a politicilor de vaccinare obligatorie antiCOVID instituite în Canada."

View Postpufonel, on 29 ianuarie 2022 - 22:51, said:

Pana acum, multi carcoteau ca mRNA e o tehnologie prea noua si n-a fost testata. Acum apar cei care zic ca de ce nu s-a folosit pana acum... Cine sa-i mai inteleaga? Posted Image
Da, unii sunt de coma Posted Image

Edited by andreic, 29 January 2022 - 23:38.


#1103
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,573
  • Înscris: 10.01.2019

View Postpufonel, on 29 ianuarie 2022 - 22:51, said:

Pana acum, multi carcoteau ca mRNA e o tehnologie prea noua si n-a fost testata. Acum apar cei care zic ca de ce nu s-a folosit pana acum... Cine sa-i mai inteleaga? Posted Image
Tehnologia este una si sa tratezi o boala folosind o anumita tehnologie este cu totul altceva. Uite aici un articolzic eu bun care poate ne ajuta sa intelegem ce este cu acesta tehnologie si de ce tehnologia ARN nu a reusit sa fie folosita pe scara larga pana acum.

#1104
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

ARN-ul mesager, tehnologia care stă la baza vaccinurilor anti-COVID de la Pfizer-BioNTech și Moderna, este deja testat în alte boli infecțioase: gripă, malarie, rabie, HIV și altele. Ne putem aștepta ca vaccinuri existente cum sunt cele antigripale să fie înlocuite cu unele de tip ARN mesager. Tehnologia are șanse mari să fie eficientă și în tratarea cancerului. Dacă nu ne confruntam cu această pandemie, am fi avut de așteptat mulți ani până când lumea științifică reușea să-i demonstreze eficiența.
Deci e cum am zis eu,. Din toata nebunia asta cu pandemia e posibil sa iasa si ceva bun: vaccinuri care sa previna HIV sau cancerul. Bine, ca vor fi totdeauna tolomaci care sa stie ei mai bine... :ciocan:

#1105
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021
Mda, ceva bun!Posted Image
Bine cu forţa nu există!Posted Image

#1106
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,845
  • Înscris: 26.01.2010

View Postandreic, on 29 ianuarie 2022 - 22:59, said:


Ca fapt amuzant, aia care ii aplauda de pe margine, majoritatea au venit sa-i vada cu harburi SUV si minitruck cu motoare mari neecologice, niciunul nu e pe acolo civilizat cu masina economica... toti o apa pe acolo, ii deranjeaza pana si legislatia mult mai ecologica din Canada fata de SUA.

Daca ai fi stiut care-i diferenta intre AWD , 4x4 si FWD in zapada nu ai mai fi gasit harburile alea amuzante ci extrem de utilePosted Image
Masinuta mea economica sta in garaj de vreo 2 luni de cand am vazut diferenta intre un ford expedition setat pe 4x4 si cum aluneca a mea ca bezmetica fara sa stiu unde si cand se opreste.  Unu ca tine care la 50F zice ca e ger i se ar amuzante harburile alea , astia ca mine ca conduc zilnic prin zapada si icy roads nu au gasit nimic de ras la masinile alea.

#1107
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

View PostNoua_pe_site, on 07 februarie 2022 - 22:43, said:

Daca ai fi stiut care-i diferenta intre AWD , 4x4 si FWD in zapada nu ai mai fi gasit harburile alea amuzante ci extrem de utilePosted Image
Se rastoarna cu ele in cea mai mica zapada :roflmao:

#1108
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,845
  • Înscris: 26.01.2010

View Postandreic, on 14 aprilie 2022 - 20:55, said:

Se rastoarna cu ele in cea mai mica zapada Posted Image

OMG in timp ce tu te rostolgoleai de ras ieri , eu eram blocata in casa de trei zile.
Interesant cum ai vazut mesajul meu fix cand eram noi intr-o furtuna de zapada :lol:
De trei zile ND e blocata in casa , singurele masini care circula sunt F250, Silverado's,Rams,Jeep si GMC-uri , mostly trucks ca SUV-urile raman blocate.

Ma intreb ce propietar de masinuta electrica ar fi in stare sa iasa in mijlocul furtunii sa-si ajute vecinii blocati ca guess what , azi s-a oprit vantul si ninsoarea dar inca nu am vazut niciun viteaz pe strada si nu e nimeni tampit sa iasa pana nu se curata toata zapada de pe strazi. S-au curatat ''emergency streets' dar majoritatea inca sunt blocati.
Pe mine m-a luat sefu cu F250 ala alb parcat in fata cladirii.

S-au format echipe de cetateni care au dus si adus personalul medical la munca , oameni care nu aveau niciun interes sa ajute dar au avut cu ce si au facut-o.
Pana duminica/luni , daca nu ai un truck de asta , nu iese nimeni la condus in conditiile astea. Personal , te-as pune pe tine si sustinatorii masinilor electrice sa conduceti 1 km intr-o masinuta electrica si 1 km intr-un F250 pe zapada. Daca nu stiti cum se descurca un 4x4 in zapada vs o masina electrica stati in banca voastra , nu omorati lumea cu zile. Posted Image

Medicamente , mancare , angajati in spitale sau azile , toata lumea a fost transportata si ajutata cu magoaiale astea.

#1109
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
@Noua_pe_site: mare lucru si incalzirea asta globala :naughty:

#1110
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

View Postandreic, on 29 ianuarie 2022 - 20:15, said:

Cum nu... te incurajeaza. Poti trai si fara ala... nu e ca te-ar obliga, dar te incurajeaza sa o faci daca vrei sa socializezi, sa fii prezent in colective samd.
Astia vaccinati cum socializeaza ???

https://www.google.c...s/amp/rcna24520


Odata bagata mana in borcanul cu incalcarea si interzicerea drepturilor , niciodata nu se vor opri din a-si linge degetele.
Veti intelege cand veti privi neputinciosi cum vi se ia de langa voi copii, parinti, parteneri...ca sa va protejeze pe voi de ...boala ! Ce e acum in Asia, Canada, Australia va ajunge si in Europa, si aici va fi haios la cat de docili au devenit majoritatea.
Dar e bine....socializati....online, daca va lasa cu telefoane in cutiile de izolare ! Pentru binele comun evident !
Altfel da...... masinile electrice 😂😂😂

#1111
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

View PostNoua_pe_site, on 15 aprilie 2022 - 17:05, said:

OMG in timp ce tu te rostolgoleai de ras ieri , eu eram blocata in casa de trei zile.
Cauta sa revii la subiecti, lasa masinile... ca se rastoarna aia cu toate rotile ca debeaga au masina daca nu se pricep, vine unu cu un mini 2fwd si ii face pe toti ca are roti mai putin late si stie sa conduca Posted Image

View Posticssizero, on 16 aprilie 2022 - 08:35, said:

Astia vaccinati cum socializeaza ???
Sunt lucruri diferite, nu te mai speria de masurile serioase de le iau chinezii, alora nu le place cand ceva se varsa asa ca aplica masuri.
Ce are asta cu socializarea... e ca si cum ai zice ca fara club nu mai poti socializa.

Edited by andreic, 16 April 2022 - 19:45.


#1112
EASTERN_TIME

EASTERN_TIME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.03.2009
Cat de spalati pe creier au ajuns astia din Toronto e absolut absurd, au ridicat mandatele sa porti masca in interior de pe 21 Martie in afara de mijloacele de tranport in comun ori in casele de batrani ori spitale, in rest poti merge fara masca, dar oamenii continua sa le poarte, vad oameni in toata firea singuri in masina cu masca pe fata, eram azi dimineata la No Frills - o alimentara aici la mine la colt, am fost sa cumpar niste pachete de apa imbuteliata si doua paini, in afara de 3 persoane mai tinere toti aveau masti, cred ca erau cam 50-60 de oameni toti diligenti cu mastile pe figura.
Doi ani de zile i-am prelucrat la radio si TV si acuma cand le-a dat voie sa nu mai poarte ei tot le poarta

Edited by EASTERN_TIME, 16 April 2022 - 19:51.


#1113
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View PostEASTERN_TIME, on 16 aprilie 2022 - 19:49, said:

[...]si acuma cand le-a dat voie sa nu mai poarte ei tot le poarta
Nu stiam ca e interzis sa porti masca. De cand?

#1114
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Posticssizero, on 16 aprilie 2022 - 08:35, said:

Ce e acum in Asia, Canada, Australia va ajunge si in Europa, si aici va fi haios la cat de docili au devenit majoritatea.😂😂😂
Ce e acum in Australia ?

View PostEASTERN_TIME, on 16 aprilie 2022 - 19:49, said:

Cat de spalati pe creier au ajuns astia din Toronto e absolut absurd, au ridicat mandatele sa porti masca in interior de pe 21 Martie in afara de mijloacele de tranport in comun ori in casele de batrani ori spitale, in rest poti merge fara masca, dar oamenii continua sa le poarte, vad oameni in toata firea singuri in masina cu masca pe fata, eram azi dimineata la No Frills - o alimentara aici la mine la colt, am fost sa cumpar niste pachete de apa imbuteliata si doua paini, in afara de 3 persoane mai tinere toti aveau masti, cred ca erau cam 50-60 de oameni toti diligenti cu mastile pe figura.
Doi ani de zile i-am prelucrat la radio si TV si acuma cand le-a dat voie sa nu mai poarte ei tot le poarta
Esti sigur ca sunt spalati pe creier, sau sunt doar inteligenti/bine informati ?

Edited by pasilla, 16 April 2022 - 20:19.


#1115
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Da daaa, inteligenti, maxim !
Cauta sa vezi ce a facut copilu minune al lu Shwab cu niste zeci de milioane de dolari in Canada, facilitati pentru "infectati" in care sa ii carantineze departe de familie. Vezi abuzurile inteligentilor galbeni care lasa copii fara parinti ca sa ii protejeze de virus.
Dupa aia poti sa cauti si despre ce se intampla prin Australia.
Au innebhnit cangurii 😂😂😂
De inteligenti si bine informati au stat romanii cu nasul sub plapumica in timp ce toata Europa fierbea in strada. Prostii aia trebuia sa vina sa ia lumina de la ala care a fost dovedit in instanta ca in calitatea sa lipsa de sef a dat niste ordine ilegale cu complicitatea reprezentantilor inteligentei carora s-au supus niste milioane. Acum, daca ordinele alea ilegale au dus la pagube materiale, emotionale sau de orice fel m-as astepta din partea unor oameni inteligenti sa actioneze in instanta sinistrul personaj.
Dar cand e prea multa inteligenta si buna informare....n-ai ce sa mai ceri !
Asteptam valul...din toamna !
Chiar nu am vreo asteptare sa fi priceput vreun inteligent ceva !
Va fi hilar , deja am facut stocuri de cipsuri si bere, astept circul si friiica, friiica de virus si mai ales de nevaccinati !

#1116
EASTERN_TIME

EASTERN_TIME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.03.2009

View Postro_explorer, on 16 aprilie 2022 - 20:11, said:

Nu stiam ca e interzis sa porti masca. De cand?
Nu am spus ca e interzis, am spus ca nu mai e mandat provincial sa porti decat in cateva cazuri specifice, deci restrictiile au fost ridicate.

View Postpasilla, on 16 aprilie 2022 - 20:17, said:

Esti sigur ca sunt spalati pe creier, sau sunt doar inteligenti/bine informati ?
Fara nici un dubiu sunt dezinformati  in mod grosolan de autoritati si de media, o masca chirurgicala nu previne un virus sferic de marimea 124 nanometri sa patrunda, poate doar sa te ajute sa nu pui pana la gura ori la nas in mod direct, dar altceva nu face...poate ajuta psihic pe unii care cred ca sunt protejati cand de fapt nu sunt

Edited by EASTERN_TIME, 16 April 2022 - 21:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate