Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Cablu comunicare Pylontech US2000C

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
catalincre

catalincre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.02.2008
Salutare, cine ma poate ajuta cu o schema pentru cablul de comunicare la Pylontech US2000C prin portul de consola?
Ma intereseaza: un adaptor care funcționează 100%. Si pin-outul la mufa rj45. Nu faceti trimiteri la alte scheme si postari, ma intereseaza care au si functioneaza. Am incercat o gramada pana acum, dar singurul care a functionat pe US2000 si US2000 plus are mufa rj10 si nu merge pe US2000C.

#2
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 13.02.2006
Asta e pinoutul pentru CAN.
Ti l-am si pe Whatsapp.

Attached Files


Edited by rinaldoparaipan, 23 October 2021 - 18:54.


#3
catalincre

catalincre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.02.2008
Merci, asta e cablul de can dintre invertor si baterie. Eu am nevoie de cel din consola la PC sau raspberry  si cu care se poate face si firmware update.

#4
edysun2007

edysun2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 16.07.2008
Posibil consola e rj11, 4pini, rs232 la 1200bps, în manual trebuie sa scrie ordine (GndRxTxGnd), faci un cablu sau găsești de la telefoane. Cred ca mai trebuie și protocolul.

#5
catalincre

catalincre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.02.2008
Dupa cum spuneam si in OP, portul de consola la US2000C si US3000C e cu mufa rj45 8 pini din care intradevar doar 3 se folosesc, rx, tx si gnd. Baudrate-ul e mai mare 115200. Protocolul a ramas la fel ca pe seria veche. Acum trebuie sa gasesc un adaptor usb la rs232 cu chip ftdi. Ma gandeam totusi ca are cineva deja un astfel de cablu si poate sa-mi spuna exact ce adaptor are.

#6
edysun2007

edysun2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 16.07.2008
Inteleg. La mine e rj11,eu am comandat si ftdi si alte cele. Cand am cautat "dea gata" fie nu am gasit, fie era o căruță de bani, nu mai tin minte.

#7
catalincre

catalincre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.02.2008
Rezolvat, am monitorizare prin wifi si afisare in node red dashboard

Attached Files



#8
meccip

meccip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.05.2013

 rinaldoparaipan, on 23 octombrie 2021 - 18:44, said:

Asta e pinoutul pentru CAN.
Ti l-am si pe Whatsapp.

Salut,
Configuratia pinilor este la fel la ambele capete ?

#9
catalincre

catalincre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.02.2008
Nu, difera partea de catre invertor cu cea de catre baterie. Am doua bucati de vanzare, noi si originale daca nu ai chef sa-ti faci unul. Am pentru rs485 nu cele de consola. Pentru consola am mers pe varianta wifi.

Edited by catalincre, 04 January 2022 - 22:44.


#10
nicutu76

nicutu76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.09.2022
Salutare ! Cine mă poate ajuta cu o schema funcțională  pentru comunicare invertor-acumulator ? Am un mpp 8048max cu pylontech 2.4 us2000c.  Îmi apare eroarea 61. Am sunat la firma de unde am achiziționat, mi-au dat o schemă dar tot apare eroarea. Mulțumesc!

#11
nicutu76

nicutu76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.09.2022
salutare ! cine mă poate ajuta cu o schemă pentru comunicare invertor-acumulator ? am un mmp8048max si pylontech us2000c. cablul de la ei nu merge, am sunat la ei, am primit o schema insa nici asta nu merge. oare am sarit vreo setare, afara de 05/pyl ? multumesc !

#12
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006
@nicutu76
Ai rezolvat cumva cu comunicarea? Mai apare eroarea 61?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate