Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sfat achizitie Desktop - Buget 3500 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 20.11.2005
Evident ca piesele vor fi luate de unde sunt mai ieftine. Am folosit PcGarage pt ca are functia de wishlist, si e mai usor de urmarit asa.

#20
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
O variație mai ieftină a propunerii tale. Poți adăuga și un HDD de 1-2 TB
https://www.forit.ro...b4fd198574f13e/

#21
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2005
Sa nu dezamagesti copilul, zici ca-i iei PC nou de gaming si nu va putea juca mai nimic la detalii decente si 1080p.

Eu as merge pe un 10400f si.. mai riscant si anume o placa video SH gen R9 280, 290, GTX 960, 970, 1050ti sau ceva similar de pe olx.

#22
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Copilul nu e sugar si are 14 ani.
Peste cativa ani ajunge la 18 ani si realizeaza ca stie doar sa se joace counter strike si sa piarda timpul pe tik tok si facebook.
Dar mai prelungeste pierderea de timp inca 4 ani daca au parintii bani sa il tina la facultate.
Dupa facultate dumnezeu cu mila.
Pana mea e vacanta de cand a inceput pandemia si nu se pune problema sa nu aiba timp sa aleaga singur de unde sa cumpere componentele.

Mai stiu eu pe unul care si-a trimis nevasta sa-i cumpere de la auchan hdd. Evident femeia a pierdut garantia si l-a luat defect.

Eu nu i-as cumpara pc de gaming unei astfel de persoane.

#23
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2005
De-acord cu tik-tok si facebook, insa din jocuri poti deprinde multe skill-uri ce pot fi de folositoare in viata reala. Ai jocuri gen FPS care-ti imbunatatesc timpii de reactie, jocuri gen minecraft care-ti dezvolta creativitatea, rts-uri care dezvolta gandirea tactica si multitaskingu, la mmo-uri care-ti imbunatateasc abilitatile de comunicare, team leader, te invata sa folosesti spreadsheets pana si programare.

Parintii pot urmari si corecta directia sau abuzurile.

Edited by vj_Heaven, 25 October 2021 - 22:08.


#24
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
@vj_Heaven cand vreodata ai gasit recomandare PC de gaming pt minecraft sau rts?
Tu gasesti ceva util pt un copil la counter strike sau pubg?
O colega de la munca avea un prieten de nota 10. Activitatea lui zilnica era counter strike pana la 4 dimineata, apoi somn pana la ora 14.00, apoi intra pe tik tok si facebook intr-o pauza de tigara si cafea, apoi venea prietena de la munca si ii punea masa la puisor, eventual o repriza binemeritata de sex, ...si tot asa asta era programul lui zilnic. Evident nu avea loc de munca.



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate