Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Huawei Watch GT 3

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#37
eye2eye

eye2eye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.08.2007
Salut. L-am cumparat ieri. Sper sa fie la fel de durabil ca GT2, de care m-am despartit extrem de multumit. Dupa 2 ani pe bicicleta, prin munti, nu a avut zgarieturi, autonomie buna, etc. Sper ca GT3 sa-i calce pe urme. La prima strigare, ca plusuri vs GT2 observ un ecran mai luminos si o fluiditate exceptionala. De autonomie urmeaza sa ma conving, dar daca tine 5 zile cu toate functiile active mai putin truesleep, ma declar multumit.

#38
OctavianVl

OctavianVl

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.12.2021
A mai experimentat cineva măsurători eronate ale SPO2? La mine arată cu 2% mai puțin decât un pulsoximetru. Iar când adorm, am pățit asta și seara dar și ziua: când ma pun sa dorm, ceasul efectiv nu mai înregistrează nimic, m am uitat pe grafice și imi apărea ca și când l am dat jos de la mână. Am avut și Gt2 înainte și nu am avut niciodata astfel de probleme. E al meu defect sau toate sunt așa? Sa se rezolve cu un update de software?

#39
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
Update nou 2.1.0.258 (64mb) se pare ca doar optimizare la antrenamente

Attached Files


Edited by prof28, 01 April 2022 - 10:11.


#40
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004

View Postninel, on 08 februarie 2022 - 11:09, said:

........
Geamul ceasului a capatat deja o zgarietura fara sa-l expun la agresiuni externe. Honorul, dupa doi ani de utilizare nonstop, in conditii grele gen, polizare, sudura, mecanica la masina cu el la mana este impecabil estetic. Nu are zgarieturi sau uzura la carcasa. GT3 m-i se pare mult mai slab ca rezistenta.
....
Dupa doua luni de utilizare nu au mai aparut alte zgarieturi pe ecran sau carcasa. Acum sunt convins ca zgarietura de care vorbeam cand l-am cumparat, pur si simplu a venit cu ea din fabrica. Eu nu am observat-o in momentul in care   am dezlipit plasticul de pe ecran. Nu am avut ochelarii la indemana si nu cautam defecte fiind convins ca este impecabil estetic.
Dupa ultimul update parca se descurca ceva mai bine cand raspund sau initiez un apel telefonic de pe ceas.

#41
OctavianVl

OctavianVl

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.12.2021

View Postninel, on 05 aprilie 2022 - 20:02, said:


Dupa doua luni de utilizare nu au mai aparut alte zgarieturi pe ecran sau carcasa. Acum sunt convins ca zgarietura de care vorbeam cand l-am cumparat, pur si simplu a venit cu ea din fabrica. Eu nu am observat-o in momentul in care   am dezlipit plasticul de pe ecran. Nu am avut ochelarii la indemana si nu cautam defecte fiind convins ca este impecabil estetic.
Dupa ultimul update parca se descurca ceva mai bine cand raspund sau initiez un apel telefonic de pe ceas.

Exact asta am remarcat și eu. Ceasul mi a sosit de dimineață, iar seara deja avea niște zgârieturi urâte. L am înlocuit, iar acesta, după vreo 2 luni, nu are absolut nimic, deși l am supus la destule lovituri de unde puteau rezulta zgârieturi pe ecran. Actualul nu are absolut nimic, e impecabil. Deci rezulta ca a venit din fabrică cu acele zgârieturi, fine, dar totuși sesizabile la atingere.
Ma interesează dacă a mai pățit cineva să nu i inregistreze pulsul sau somnul în anumite perioade (cam 1 ora, 1 ora 30). Iar Spo2 dacă l ati testat cu un pulsoximetru și vă dă rateuri la fel cum îmi dă mie, între 2%-5%

#42
OctavianVl

OctavianVl

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.12.2021
Pe eMAG, Gt3 este redus la 786 lei

#43
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
Eu l-am luat la 667 luna trecuta cu 25% reducere

#44
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Are cineva GT3-ul legat la IPhone , cum se comporta in general ?

#45
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
update de mai la versiunea 2.1.0.278

New:
    Added wallet feature when connected to iOS devices.
    Added “multi-function widget” preset dial, you can customize dial area functions, such as steps, weather, heart rate, etc.
    You can install a respiratory health research application to achieve preliminary screening for a lung infection (not supported with an iOS smartphone connection).
    Added smart diagnosis feature, which can detect and troubleshoot watch buttons, touch screen, microphone, etc., and provide detection results.

Optimization:
    Optimize the trajectory of Import and export features
    Optimize the accuracy of outdoor motion trajectories.
    Optimize the system stability of some scenarios.

#46
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008
Cum măsuram tensiunea arteriala cu GT3?

#47
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu ai cum, nu are un asemenea senzor. confunzi cu gt3 pro, singurul watch cu acest senzor pe piata EU

#48
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007
Nici gt3 pro nu masoara tensiunea arteriala. Singurul smartwatch de la huawei care masoara tensiunea arteriala este Huawei Watch D. Exista si Samsung Galaxy Watch 4 care masoara tensiunea arteriala + alte chinezarii care se lauda cu acest lucru. Cert e ca valorile masurate nu au relevanta unui aparat medical...

#49
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Altfel spus, GT3 Pro citeste si tensiunea arteriala…

Attached Files



#50
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Da, da, da ...
Frectie !!!...
Ia apasa pe "Masuratori tensiune", vezi ce zice ...??!!!
Ca trebuie sa asociezi un dispozitiv ce-ti masoara tensiunea.
122/88 imi arata si mie, pe Watch 3 Pro.
Insa valorile alea sunt ca ora din pozele de pe fetele de ceas, din galerie.
Daca nu ma insel, chiar in descrierea ceasurilor, in My Huawei, scrie clar ca inca nu pot masura tensiunea; poate in viitor, dupa un posibil update.
LE: GT 3 Pro l-am avut si eu, inainte de a-l schimba cu Watch 3 Pro ... Nu arata tensiunea.

Attached Files


Edited by shymano, 07 July 2022 - 15:19.


#51
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,178
  • Înscris: 02.10.2015
Ceas smartwatch Huawei Watch GT3, 46mm, Active Edition, Black. Pe 16 iulie l-am cumparat de pe E....g. Am avut inainte GT2. Imi plac

#52
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Salut, cei ce aveti huawei health, puteti da export gpx unui workout facut cu ceasul? De exemplu o alergare.

#53
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Watch 3 Pro, Mate40 pro, vad ca apare optiune de partajare ...

Attached Files



#54
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,178
  • Înscris: 02.10.2015
Apar opțiuni de partajare prin WhatsApp

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate